Sa oled siin

Kultuuritöötaja palga alammäär tõuseb 1300 euroni

27. detsember 2018 - 11:55
Indrek Saar ja Ago Tuuling
Indrek Saar ja Ago Tuuling

Kultuuriminister Indrek Saar ja Teenistujate Ametiliitude Keskorganisatsiooni (TALO) juhatuse esimees Ago Tuuling allkirjastasid 27. detsembril kultuuritöötajate riikliku palgakokkuleppe 2019. aastaks. Kokkuleppe järgi tõuseb kultuuritöötaja brutotöötasu alammäär uuest aastast 1300 euroni kuus.

Palgakokkulepe puudutab Kultuuriministeeriumi eelarvest palka saava kultuuritöötajaid, keda on kokku ligi 4000. Lisaks miinimumile suureneb palgafond 7% ka nendele kultuuritöötajatele, kelle töötasu on juba seniajani miinimumist kõrgemal või kes on tugiteenuseid pakkuvatel ametikohtadel.  

„Kultuur on Eesti riigi esimene ja peamine olemise mõte ning valitsus väärtustab meie kultuuritöötajaid. Jõuline palgakasv aitab tagada rahvuskultuuri järjepidevust ja spetsialistide juurdekasvu, kelle toel saab areneda nii kõrgkultuur kui ka rahvakultuur,“ rääkis kultuuriminister Indrek Saar

Lõppeval aastal oli kultuuritöötaja brutotasu alammäär 1150 eurot. Veel 2015. aastal oli see 731 eurot, mis tähendab, et miinimumtasu tõus on olnud nende aastate jooksul 78%. 

„Kultuuris on tähtis järjepidevus, mida hoiavad kõik kultuuritöötajad. Kordan ka täna, et riikliku palgaleppe põhimõtted võiksid kehtida kõikjal, olgu tegemist kohaliku omavalitsuse või eraõigusliku kultuurikorraldajaga,“ märkis TALO juhatuse esimees Ago Tuuling.

Kultuuritöötajate palgapoliitikat suunab alusdokument Kultuuripoliitika põhialused aastani 2020 ehk Kultuur2020. Selle kohaselt peavad kõrgharidusega kultuuritöötajate sissetulekud täistööaja korral jõudma 2020. aastaks Eesti keskmise palga tasemeni. 

Kokkulepitud palgatõus puudutab riigieelarvest palka saavaid kultuuritöötajaid. Need on riigiasutuste, avalik-õiguslike institutsioonide, sihtasutuste ning maakonnaraamatukogude riigilt palka saavad töötajad. Silmas peetakse kõrgharidusega, kõrgema kutsekvalifikatsiooniga või kõrgharidusnõudega võrdsustatud spetsiifiliste eriteadmistega kultuuritöötajaid.

Lugupidamisega
Meelis Kompus
Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja
520 2318

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Kultuuriministeerium
18.03.2019|Kultuuriministeerium

Kultuuriministeerium ootab taas ettepanekuid riigi kultuuristipendiumide määramiseks

Kultuuriministeerium ootab alates esmaspäevast, 18. märtsist ettepanekuid riigi kultuuristipendiumide määramiseks. Stipendiumiga toetatakse peamiselt õpinguid välisriigis ning võimalusel kaalukaid kultuuriprojekte ja loomingulisi tellimusi. Aastas saab välja anda kuni 20 stipendiumit suurusega 2300 eurot.

Foto: Ugala teater
14.03.2019|Kultuuriministeerium

Algavad arutelud Eesti kultuuri kümnendivisiooni üle

Kultuuriministeeriumi eestvedamisel toimub reedel, 15. märtsil Viljandis Ugala teatris kultuuripoliitika alusdokumendi Kultuur 2030 esimene teemarühma kohtumine. Teemarühmad käivad koos ning tagasiside kogutakse esimese poolaasta jooksul, tulevast kultuurivisiooni hakatakse dokumendiks sõnastama sügisel.