Sa oled siin

Kultuurisõbra konkursile laekus 47 ettepanekut

11. jaanuar 2020 - 10:53
Kultuurisõber 2018. Foto: Erlend Štaub
Kultuurisõber 2018. Foto: Erlend Štaub

Konkursile Kultuurisõber 2019 laekus 47 teadet kultuuri toetanud ettevõtjate või metseenide kohta. Konkursi tulemused selguvad galal, mis toimub 14. veebruaril Tallinnas PROTO Avastustehases.

Kultuurisõbra tunnustused annab üle kultuuriminister Tõnis Lukas. Esitatud kandidaatide seast valitakse kultuurisõbrad ning peapreemia ehk aasta kultuurisõbra nimetuse laureaadid.

„Pilt on sama kirju nagu meie kultuur. Ettevõtjad ja eraisikud on õla alla pannud nii Eestis toimuvatele suurtele, rahvusvaheliselt mõjukatele festivalidele kui ka väiksematele, paigavaimu toitvatele ettevõtmistele. Komisjoni töö ei ole ka tänavu lihtne,“ ütles Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja, konkursi projektijuht Meelis Kompus.

Traditsiooniliselt kingitakse aasta kultuurisõpradele kunstnik Kärt Ojavee taies „Undefined Useful Object“. Pidulikust sündmusest teeb otseülekande Eesti Rahvusringhäälingu uudisteportaal. 

Eelmise, 2018. aasta peapreemia ehk aasta kultuurisõbra laureaadid olid Narva Gate OÜ, Maarja Oviir-Neivelt, Meelis Kubits, Sylvia Kistler-Thompson ja Andrew Thompson ning Heiti Hääl ja Alexela Group OÜ

Veel uudiseid samal teemal

Leelo Tungal, 2019. aasta kultuuri elutööpreemia laureaat
21.01.2020|Kultuuriministeerium

Tutvu riigi kultuuri- ja spordipreemiate kandidaatide nimistuga

Riigi kultuuripreemiate komisjonile saabus 88 ettepanekut loovisiku või loomingulise kollektiivi premeerimiseks. Spordivaldkonnast tõsteti esile ning seati üles 43 kandidatuuri. Nii elutöö- kui ka aastapreemiate saajad otsustab valitsus ning kõrged tunnustused antakse üle Eesti Vabariigi aastapäeva eel, 22. veebruaril. 

Foto: Kultuuriministeerium
21.01.2020|Kultuuriministeerium

Kultuuriministeerium otsib finantsnõunikku

Kultuuriministeerium otsib oma meeskonnaga liituma finantsnõunikku, kes osaleb Kultuuriministeeriumi valitsemisala ja asutuste tegevuspõhiste eelarvemudelite väljatöötamises ja arendamises ning tagab nende olemasolu kuluarvestuse infosüsteemis KAIS. Kandideerimise tähtpäev on 4. veebruar.