Sa oled siin

Kultuurisõbra konkursile laekus 47 ettepanekut

11. jaanuar 2020 - 10:53
Kultuurisõber 2018. Foto: Erlend Štaub
Kultuurisõber 2018. Foto: Erlend Štaub

Konkursile Kultuurisõber 2019 laekus 47 teadet kultuuri toetanud ettevõtjate või metseenide kohta. Konkursi tulemused selguvad galal, mis toimub 14. veebruaril Tallinnas PROTO Avastustehases.

Kultuurisõbra tunnustused annab üle kultuuriminister Tõnis Lukas. Esitatud kandidaatide seast valitakse kultuurisõbrad ning peapreemia ehk aasta kultuurisõbra nimetuse laureaadid.

„Pilt on sama kirju nagu meie kultuur. Ettevõtjad ja eraisikud on õla alla pannud nii Eestis toimuvatele suurtele, rahvusvaheliselt mõjukatele festivalidele kui ka väiksematele, paigavaimu toitvatele ettevõtmistele. Komisjoni töö ei ole ka tänavu lihtne,“ ütles Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja, konkursi projektijuht Meelis Kompus.

Traditsiooniliselt kingitakse aasta kultuurisõpradele kunstnik Kärt Ojavee taies „Undefined Useful Object“. Pidulikust sündmusest teeb otseülekande Eesti Rahvusringhäälingu uudisteportaal. 

Eelmise, 2018. aasta peapreemia ehk aasta kultuurisõbra laureaadid olid Narva Gate OÜ, Maarja Oviir-Neivelt, Meelis Kubits, Sylvia Kistler-Thompson ja Andrew Thompson ning Heiti Hääl ja Alexela Group OÜ

Veel uudiseid samal teemal

Haapsalu muinsuskaitseala. Foto: Reio Avaste
01.07.2020|Kultuuriministeerium

Ajalooliste linnakeskuste muinsuskaitsealade korrastamist toetatakse ligi 2,9 miljoni euroga

Tänasest, 1. juulist avanes taotlusvoor, kust rahastatakse väikelinnade muinsuskaitsealadel asuvate hoonete restaureerimise ja avalikku kasutusse võtmisega seotud tegevusi.

Kalmar Kurs
30.06.2020|Kultuuriministeerium

5 küsimust. Uus välissuhete osakonna juhataja Kalmar Kurs

Kultuuriministeeriumis asub alates 15. augustist välissuhete osakonda juhtima pikaaegse ametnikukogemusega Kalmar Kurs. Saame tuttavaks!