Sa oled siin

Kultuurisõbra konkursile laekus 47 ettepanekut

11. jaanuar 2020 - 10:53
Kultuurisõber 2018. Foto: Erlend Štaub
Kultuurisõber 2018. Foto: Erlend Štaub

Konkursile Kultuurisõber 2019 laekus 47 teadet kultuuri toetanud ettevõtjate või metseenide kohta. Konkursi tulemused selguvad galal, mis toimub 14. veebruaril Tallinnas PROTO Avastustehases.

Kultuurisõbra tunnustused annab üle kultuuriminister Tõnis Lukas. Esitatud kandidaatide seast valitakse kultuurisõbrad ning peapreemia ehk aasta kultuurisõbra nimetuse laureaadid.

„Pilt on sama kirju nagu meie kultuur. Ettevõtjad ja eraisikud on õla alla pannud nii Eestis toimuvatele suurtele, rahvusvaheliselt mõjukatele festivalidele kui ka väiksematele, paigavaimu toitvatele ettevõtmistele. Komisjoni töö ei ole ka tänavu lihtne,“ ütles Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja, konkursi projektijuht Meelis Kompus.

Traditsiooniliselt kingitakse aasta kultuurisõpradele kunstnik Kärt Ojavee taies „Undefined Useful Object“. Pidulikust sündmusest teeb otseülekande Eesti Rahvusringhäälingu uudisteportaal. 

Eelmise, 2018. aasta peapreemia ehk aasta kultuurisõbra laureaadid olid Narva Gate OÜ, Maarja Oviir-Neivelt, Meelis Kubits, Sylvia Kistler-Thompson ja Andrew Thompson ning Heiti Hääl ja Alexela Group OÜ

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Kultuuriministeerium
06.04.2020|Kultuuriministeerium

Kultuuriministeerium otsib välissuhete osakonna juhatajat

Kultuuriministeerium ootab oma meeskonnaga liituma välissuhete osakonna juhatajat (asenduskoht). Välissuhete osakonna ülesanne on eesti kultuuri tutvustamise korraldamine maailmas ja selle rahvusvahelistumisele kaasaaitamine, kultuurialase välissuhtluse institutsionaalse võrgustiku arendamine ning kultuurisuhete arendamise koordineerimine teiste riikidega. Kandideerimise tähtpäev on 28. aprill.

Eesti Draamateater. Foto: Kultuuriministeerium
02.04.2020|Kultuuriministeerium

Lisaeelarve: kultuuri- ja spordivaldkonna kriisipaketi suurus on ühtekokku 25 miljonit eurot

Riigikogule neljapäeval, 2. aprillil üle antud lisaeelarves on kultuuri- ja spordivaldkonna kriisipaketi suurus ühtekokku 25 miljonit eurot. Kultuuriministeerium soovib tagada kultuuriorganisatsioonide jätkusuutlikkust, katta möödapääsmatuid kulusid ning toetada vabakutselisi loovisikuid, treenereid ja rahvakultuurikollektiivide juhte.