Sa oled siin

Kultuurisõbra gala toimub sõbrapäeval

31. jaanuar 2020 - 9:40
Kultuurisõber 2018 gala. Foto: Erlend Štaub
Kultuurisõber 2018 gala. Foto: Erlend Štaub

Kultuuriministeerium annab sõbrapäeval, 14. veebruaril üle tänavused kultuurisõbra tiitlid. Alates 2012. aastast tunnustab ministeerium neid organisatsioone ja isikuid, kes on kultuurivaldkonda toetanud rahaliselt või olnud toeks oma tegudes. Tänavu antakse välja 23 austavat tiitlit.

Kultuuriministeerium on tänulik kõigile 47 ettepaneku esitajale. „Nägime, et konkursile esitatud ettepanekute ja kirjelduste kaudu joonistuv pilt on tohutult kirju. Ehk siis omamoodi peegelpilt sellest, mis meie kultuuris toimub. See tõestab jälle, et koostöö erasektori ja metseenide ning kultuurirahva vahel on tihe, kindel, laienev. Iga-aastaselt oleme tunnustanud püsivaid koostöösuhteid, mis väärivad eriliselt tähelepanu, sest loominguliste plaanide elluviimisel on üks tingimusi ju kindlustunne. Teisalt on alati ka avastamisrõõmu ja üllatusi. Ka väiksed ettevõtmised saavad uut hoogu, kui kohtuvad sarnase huviga ettevõtja ning kultuurikorraldaja,“ kommenteeris tänavust valikut konkursi projektijuht, ministeeriumi kommunikatsioonijuht Meelis Kompus.

Kultuurisõbra komisjoni töös osalesid sel korral lisaks ministeeriumi kantslerile ja valdkondade asekantsleritele ka Eesti Kultuurkapitali juhataja Kertu Saks, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse turismi, loomemajanduse ja võrgustike toetuste valdkonnajuht Riin Roosalu ning Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts.

Kultuurkapitali juhataja Kertu Saks oli komisjonis esmakordselt. Ta pidas esialgu veidi eeldatavaks, et kultuurisõbra tiitlile esitatakse mitmeid suurettevõtteid, kus sponsoreerimine on tegevuse osa – aga mitte ainult. „Väga hea meel oli näha, et esitati ka neid inimesi, kes on teinud kultuuriorganisatsioonide heaks lihtsalt rohkem kui tavapärane nii-öelda tellimus ette näeb. Oli sümpaatne lugeda tunnustusettepanekuid, kus märkimisväärne panus kultuurile polnudki rahaline, vaid seisnes heas tahtes ja lahkuses pakkuda oma aega.“

Pidulik tänusündmus Kultuurisõber 2019 toimub 14. veebruaril 2020 PROTO Avastustehases. Tunnustused, 21 kultuurisõbra ning kaks aasta kultuurisõbra tiitlit annab üle kultuuriminister Tõnis Lukas, sündmuse viib läbi Eesti Rahvusringhäälingu ajakirjanik Grete Lõbu. Rahvusringhäälingu portaal näitab toimuvat ka otsepildis.

 

 

Veel uudiseid samal teemal

06.06.2020|Kultuuriministeerium

Rahvastiku ja sidusa ühiskonna arengukava ootab tagasisidet

Rahvastikuministri ja kultuuriministri koostöös on valminud rahvastiku ja sidusa ühiskonna arengukava 2021-2030 koostamise ettepanek. Kuni 17. juunini kestab avalik konsulteerimine, mille käigus on kõigil võimalik esitada arvamusi ja kommentaare valminud dokumendile.

29.05.2020|Kultuuriministeerium

OLULINE! Valitsus leevendas tingimusi sündmuste korraldamisele juba alates juunist

Valitsus tegi neljapäeval, 28. mail olulisi leevendusi avalike ürituste korraldamiseks juba juunist. Palun tutvuge muudatustega ning tutvuge vajadusel täpse juhendiga. Võimalikud täpsustavad küsimused palume saata min@kul.ee.