Sa oled siin

Kultuuriministrid arutavad Saaremaal lahenduste üle kultuuri kaugemate eesmärkide saavutamisel

19. juuli 2018 - 9:04
Ülesvõte 2016. aasta kohtumiselt. Foto: Eve Rand
Ülesvõte 2016. aasta kohtumiselt. Foto: Eve Rand

Kultuuriminister Indrek Saar ja tema eelkäijad kultuuriministri ametis osalevad täna, 19. juulil algavatel Saaremaa ooperipäevadel. Traditsiooniliselt peetakse ka üleaastane kultuuriministrite arutelu suurte väljakutsete üle Eesti kultuuris.

Kultuuriministeeriumis on tuleval 2019. aastal fookuses kultuuripoliitika uue alusdokumendi „Kultuuripoliitika põhialused aastani 2030“ ehk Kultuur 2030 koostamine. Riigikogu kinnitas 2014. aasta veebruaris kultuuripoliitika põhialuste dokumendi Kultuur 2020, mis andis suunad Eesti kultuuri arendamiseks aastatel 2014 kuni 2020.

„Kultuur 2020 eesmärk tagada kultuuritöötajatele väärikas töötasu on olnud oluliseks argumendiks rasketel eelarveläbirääkimistel saavutamaks hüppeline palgatõus. Näiteks sellel aastal tõstsime kultuuritöötajate töötasu alammäära 1150 euroni ehk 22 protsenti.  Kolm aastat tagasi oli miinimumpalk 731 eurot, seega on tõus kokku 419 eurot ehk 57 protsenti. See on vaid üks näide, kuidas põhialustes kokku leppimine võimaldab saavutada olulisi eesmärke ning miks juba nüüd alustame arutelusid uute sihtide üle,“ ütles kultuuriminister Indrek Saar.

„Kindlasti soovin kultuuriministritega arutada, kuidas saaksime rakendada innovaatilisi lahendusi Eesti kultuuri arenguks ning kuidas leida kultuurile rohkem raha. Sel moel tagame, et veelgi rohkem inimesi soovivad aastal 2030 ise osaleda kultuuri loomises ning leiavad tee ka teatrisse, kinno, muuseumisse või kontserdisaali. Teiste sõnadega on see küsimus meie rahvuskultuuri järjepidevusest ja arengust,“ lisas Saar

Kultuuriminister Saare kutsel saabuvad Saaremaale varasemad kultuuriministrid Signe Kivi, Urve Tiidus, Laine Randjärv, Raivo Palmaru, Jaak Aaviksoo, Jaak Allik, Märt Kubo, Rein Lang, Paul-Eerik Rummo ja Margus Allikmaa. Kultuuriministrite kohtumine on traditsioon ning see toimub Saaremaa ooperipäevade ajal üle aasta. Tänavune kohtumine on ministritele kolmas.

Veel uudiseid samal teemal

Eelvaliku tulemuste väljakuulutamine Kultuuriministeeriumis
23.10.2018|Kultuuriministeerium

Euroopa kultuuripealinna tiitlile jäävad kandideerima Narva ja Tartu

Euroopa kultuuripealinna tiitlile jäävad kandideerima Narva ja Tartu, konkurentsist langes Kuressaare. Sellisele otsusele jõudis sõltumatu rahvusvaheline ekspertkomisjon, kes hindas kolme konkureeriva Eesti linna taotlusi kahepäevasel kohtumisel Tallinnas.

Hasartmängumaksu Nõukogu
22.10.2018|Kultuuriministeerium

Kultuuri ja spordi rahastamine muutub mugavamaks ja selgemaks

Riigikogu kiitis eelmisel nädalal heaks hasartmängumaksu seaduse ja Eesti Kultuurkapitali seaduse muutmise seaduse eelnõu. Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja Meelis Kompus selgitab, et kultuurile ja spordile mõeldud raha ära ei kao, spordis summad hoopis suurenevad.