Sa oled siin

Kultuuriministrid arutavad Saaremaal lahenduste üle kultuuri kaugemate eesmärkide saavutamisel

19. juuli 2018 - 9:04
Ülesvõte 2016. aasta kohtumiselt. Foto: Eve Rand
Ülesvõte 2016. aasta kohtumiselt. Foto: Eve Rand

Kultuuriminister Indrek Saar ja tema eelkäijad kultuuriministri ametis osalevad täna, 19. juulil algavatel Saaremaa ooperipäevadel. Traditsiooniliselt peetakse ka üleaastane kultuuriministrite arutelu suurte väljakutsete üle Eesti kultuuris.

Kultuuriministeeriumis on tuleval 2019. aastal fookuses kultuuripoliitika uue alusdokumendi „Kultuuripoliitika põhialused aastani 2030“ ehk Kultuur 2030 koostamine. Riigikogu kinnitas 2014. aasta veebruaris kultuuripoliitika põhialuste dokumendi Kultuur 2020, mis andis suunad Eesti kultuuri arendamiseks aastatel 2014 kuni 2020.

„Kultuur 2020 eesmärk tagada kultuuritöötajatele väärikas töötasu on olnud oluliseks argumendiks rasketel eelarveläbirääkimistel saavutamaks hüppeline palgatõus. Näiteks sellel aastal tõstsime kultuuritöötajate töötasu alammäära 1150 euroni ehk 22 protsenti.  Kolm aastat tagasi oli miinimumpalk 731 eurot, seega on tõus kokku 419 eurot ehk 57 protsenti. See on vaid üks näide, kuidas põhialustes kokku leppimine võimaldab saavutada olulisi eesmärke ning miks juba nüüd alustame arutelusid uute sihtide üle,“ ütles kultuuriminister Indrek Saar.

„Kindlasti soovin kultuuriministritega arutada, kuidas saaksime rakendada innovaatilisi lahendusi Eesti kultuuri arenguks ning kuidas leida kultuurile rohkem raha. Sel moel tagame, et veelgi rohkem inimesi soovivad aastal 2030 ise osaleda kultuuri loomises ning leiavad tee ka teatrisse, kinno, muuseumisse või kontserdisaali. Teiste sõnadega on see küsimus meie rahvuskultuuri järjepidevusest ja arengust,“ lisas Saar

Kultuuriminister Saare kutsel saabuvad Saaremaale varasemad kultuuriministrid Signe Kivi, Urve Tiidus, Laine Randjärv, Raivo Palmaru, Jaak Aaviksoo, Jaak Allik, Märt Kubo, Rein Lang, Paul-Eerik Rummo ja Margus Allikmaa. Kultuuriministrite kohtumine on traditsioon ning see toimub Saaremaa ooperipäevade ajal üle aasta. Tänavune kohtumine on ministritele kolmas.

Veel uudiseid samal teemal

18.05.2019|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister: muuseumid on kultuuri elujõu tagatiseks

Täna on muuseumipäev ja täna õhtul avavad sajad muuseumid ja ka muud mäluasutused ning pärandipaigad oma uksed tavapärasest hilisemal ajal.  Nad on avatud rahva jaoks, sest muuseumide mõte seisnebki ainuüksi avatuses. Kultuurivara ei koguta ju ainult kollektsioneerimiskirest, vaid selleks, et seda kasutada rahva järjepidevuse tõendi ja varaaidana ning eelkõige noorte harimisel. Muuseumikogudes ja näitustes on alati oma õpetuse iva!

17.05.2019|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister kutsub välisriikide filmitootjaid Eestisse filme tegema

Kultuuriminister Tõnis Lukas sõidab täna, 17. mail Prantsusmaale Cannes’i, kus ta kohtub maailma filmitööstuse esindajatega, teiste seas Cannes’i filmituru juhi Jerome Paillard’iga. Täna õhtul Eesti paviljonis toimuval kohtumisel tutvustab minister välisriikide filmitootjatele siinseid toetusvõimalusi, eelkõige Film Estonia toetuskava.