Sa oled siin

Kultuuriminister Saar EL spordipoliitika kujundajatele: Eesti eesistumise spordi põhiteema on treenerite roll ühiskonnas

20. juuni 2017 - 8:04
Indrek Saar spordi- ja poliitikakujundajate kohtumisel European Evening of Sport. Foto Tauno Tõhk.
Indrek Saar spordi- ja poliitikakujundajate kohtumisel European Evening of Sport. Foto Tauno Tõhk.

Kultuuriminister Indrek Saar osales eile, 19. juunil Brüsselis toimunud  Euroopa Liidu spordi-  ja olümpialiikumise võtmeisikute kohtumisel ja arutelul „Euroopa Liidu spordipoliitika: quo vadis?“. Arutelupaneelis tutvustas Saar Eesti Euroopa Liidu eesistumise spordivaldkonna põhiteemat treenerite rollist ühiskonnas.
 

Kõrgetasemeline spordi- ja poliitikakujundajate kohtumine European Evening of Sport toimub viiendat korda. Selle eestvedaja on Euroopa Rahvuslike Olümpiakomiteede Ühendus (EOC). Vahetult Eesti eesistumise eel Brüsselis toimunud kohtumise avas Rahvusvahelise Olümpiakomitee president Thomas Bach.

Kohtumise fookuses oli mai lõpus euroliidu spordiministrite poolt heaks kiidetud Euroopa Liidu spordialane töökava aastateks 2017 kuni 2020. See keskendub kolmele teemavaldkonnale: spordi väärtused, spordi majanduslik mõõde ning sport ja ühiskond. Eesti asub esimese eesistujana strateegiadokumenti ellu viima.

Kultuuriminister Indrek Saare sõnul on Eestile osaks saanud ülesanne austav. „Meie üks esimesi ülesandeid eesistujana on euroliidu seisukoha kujundamine WADA koodeksi muudatusettepanekute osas. Euroopa Liidu sporditöökava põhiteemadest asume esmajärjekorras tegelema meie enda prioriteetse teemaga, milleks on treenerite roll ühiskonnas,“ rääkis Saar.

Ta selgitas, et treenerid on spordivaldkonna võtmeisikud, kelle tegevus mõjutab miljoneid inimesi ja avaldab lisaks spordile mõju ka muudele valdkondadele, näiteks tervishoiule. „Treenerite rolli tõstatamine väärtuste ja eluks vajalike oskuste õpetajana, elukvaliteeti tõstvate liikumisharjumuste kujundajana ning ühiskonna sidustajana on liikmesriikide ja Euroopa Liidu tasandil laiemalt kindlasti uudne ja aktuaalne. Treener õpetab ausa mängu põhimõtete jälgimist ning nendest lähtumine on oluline mitte ainult spordis, vaid just ühiskonnaelus “ märkis Saar. 

Euroopa Liidu hariduse-, kultuuri-, noorte ja spordivolinik Tibor Navracsics avaldas heameelt, et Eesti on valinud oma eesistumise spordifookusesse just treenerite rolli ühiskonnas. „Me peame treeneritesse panustama: nende võimuses on etendada jõulist rolli, muuta spordimaailma mitmekesisemaks, konkurentsivõimelisemaks ja vastutusvõimelisemaks,” märkis volinik.

„Me peame asetama treenerid meie ühiste prioriteetide keskmesse. See tähendab mitmekesisuse propageerimist ja parema ligipääsetavuse tagamist treenerikutsele nii naistele kui ka rahvusvähemustele. Värskelt heaks kiidetud Euroopa Liidu spordi tööplaan aitab neid sihte paremini ellu viia. Ootan huviga arutelusid treenerite rollist ühiskonnas liikmesriikidega eeloleva poole aasta jooksul,” ütles volinik.

Eesti on 2017. aasta juulist kuni detsembrini esmakordselt  Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja. Loe Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise prioriteetidest. Kultuuri ja spordivaldkonna prioriteetidest loe lähemalt Kultuuriministeeriumi kodulehelt.


Lisainfo
Kairis Ulp
Kultuuriministeeriumi spordiosakonna nõunik, Eesti EL nõukogu eesistumise sporditöögrupi juht
5358 2242
kairis.ulp@kul.ee

 

Veel uudiseid samal teemal

Heimtali muuseumi eksponaadid. Foto: Kultuuriministeerium
07.08.2020|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Tõnis Lukas: kultuurivaldkonna kriisipaketist toetuse saajate ring laieneb

Kultuuriministeerium kuulutab lähiajal välja kriisipaketi lisavoorud. Neist üks puudutab kindlasti rahvakultuurivaldkonda. Samuti tahame lisatuge pakkuda muusika suursündmuste korraldajatele ja olla toeks meie filmindusele, kirjutab kultuuriminister Tõnis Lukas. Ministri arvamuslugu ilmus Eesti Rahvusringhäälingu uudisteportaalis.

Noortepidu 2017. Foto: Aivar Pihelgas
06.08.2020|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Lukas: toetusmeede laulu- ja tantsupeo liikumisele tuleb rakendada juba järgmisest aastast

Valitsus kiitis täna, 6. augustil heaks laulu- ja tantsupeo liikumises osalevate kollektiivide juhtide palgatoetuse ettepaneku. Kultuuriminister Tõnis Lukas rõõmustas, et laulu- ja tantsupeo traditsiooni igikestvus on valitsuse jaoks prioriteet ning soovib toetusmeetme kaudu raha hakata eraldama juba tulevast, 2021. aastast.