Sa oled siin

Kultuuriminister peab Riigikogus kultuuri aastakõne

28. jaanuar 2020 - 17:22
Foto: Kultuuriministeerium
Foto: Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Tõnis Lukas peab kolmapäeval, 29. jaanuaril Riigikogu ees traditsioonilise kultuuripoliitika aastakõne. Ministri kõne tugineb kultuuripoliitika põhialuste dokumendi 2019. aasta eesmärkide elluviimise aruandele.

Kultuuriminister teeb Riigikogu kevadistungjärgul kultuuripoliitika ettekande alati pärast seda, kui nii valitsus kui ka Riigikogu kultuurikomisjon on tutvunud visioonidokumendi täitmise aruandega. Ministri aastakõne annab ülevaate olulisematest suundadest kultuuris möödunud aasta jooksul, kuid sisaldab ka tulevikuplaane.

„Kõik on kultuur. Kultuur on valitsuse ja Riigikogu vastutuse mõõt. Nii nagu igapäevaseks muutunud väljaastumised kliimamuutuste vastu on suunatud liigirikkuse säilitamisele, peaksime samamoodi mõtlema oma vastutusest hoida ja arendada rahvuskultuuri. Peame eneselt kultuuripoliitika kontekstis küsima, kas oleme loonud kõik tingimused selleks, et säiliks rahvuslik identiteet ning püsiks kultuurimälu. Möödunud aasta kokkuvõte näitab, et oleme suutnud selleks luua üsna head tingimused mitte ainult siin, Eestis, vaid ka oma kultuuri mujal tutvustades. Lähiaastate prioriteediks on laulu- ja tantsupidude traditsiooni kindlustamine, kõigi loominguvaldkondade toetamine ja rahvusteaduste arendamine,“ avas kultuuriminister Tõnis Lukas aastakõne teemasid.  

Kultuuriministri aastakõne saab otsepildis jälgida Riigikogu kodulehel, aruanne kultuuripoliitika 2019. aasta eesmärkide täitmise kohta on Kultuuriministeeriumi kodulehel (PDF)

Veel uudiseid samal teemal

Haapsalu muinsuskaitseala. Foto: Reio Avaste
01.07.2020|Kultuuriministeerium

Ajalooliste linnakeskuste muinsuskaitsealade korrastamist toetatakse ligi 2,9 miljoni euroga

Tänasest, 1. juulist avanes taotlusvoor, kust rahastatakse väikelinnade muinsuskaitsealadel asuvate hoonete restaureerimise ja avalikku kasutusse võtmisega seotud tegevusi.

Kalmar Kurs
30.06.2020|Kultuuriministeerium

5 küsimust. Uus välissuhete osakonna juhataja Kalmar Kurs

Kultuuriministeeriumis asub alates 15. augustist välissuhete osakonda juhtima pikaaegse ametnikukogemusega Kalmar Kurs. Saame tuttavaks!