Sa oled siin

Kultuuriminister peab Riigikogus kultuuri aastakõne

13. veebruar 2018 - 15:52
Kultuuriminister Indrek Saar
Kultuuriminister Indrek Saar

Kultuuriminister Indrek Saar teeb 14. veebruaril Riigikogus ettekande kultuuripoliitika põhialuste dokumendi Kultuuripoliitika põhialused aastani 2020 elluviimise kohta. Kultuuri aastakõne annab ülevaate olulisematest suundadest kultuuris möödunud aastal ning avab lähituleviku väljavaateid.

Kultuuriminister Indrek Saar rõhutas, et Eesti on kultuurriik, mille edukus põhineb meie inimeste loovusel. „Eesti mõte on kultuur ja Eesti kultuuripoliitika aluseks on kaks veendumust. Esiteks, eesti kultuur on riigi hoida. Maailmas on riike, kus kultuurielu on jäetud puhtalt turumajanduse hoolde, kuid Eestis pole see nii kunagi olnud ega tohi ka kunagi olla. Teiseks, riik peab toetama, aga ei tohi ette kirjutada. Riigi ülesanne on pakkuda raamistus, kus kultuur saab sündida, kuid see peab olema vaba ja pidevalt elav,“ rääkis Saar.

Riigikogu täiskogu istung, mille kavas on kultuuripoliitika aastakõne, algab kell 14.00. Ministri aastakõnet saab otsepildis jälgida Riigikogu kodulehel.  

Kultuuriminister teeb ettekande kultuuripoliitika põhialuste elluviimise kohta eelnenud aastal Riigikogu kevadistungjärgul. Valitsus arutas visioonidokumendi 2017. aasta täitmise aruannet 1. veebruaril. Aruandega saab tutvuda siin.

Veel uudiseid samal teemal

Eelvaliku tulemuste väljakuulutamine Kultuuriministeeriumis
23.10.2018|Kultuuriministeerium

Euroopa kultuuripealinna tiitlile jäävad kandideerima Narva ja Tartu

Euroopa kultuuripealinna tiitlile jäävad kandideerima Narva ja Tartu, konkurentsist langes Kuressaare. Sellisele otsusele jõudis sõltumatu rahvusvaheline ekspertkomisjon, kes hindas kolme konkureeriva Eesti linna taotlusi kahepäevasel kohtumisel Tallinnas.

Hasartmängumaksu Nõukogu
22.10.2018|Kultuuriministeerium

Kultuuri ja spordi rahastamine muutub mugavamaks ja selgemaks

Riigikogu kiitis eelmisel nädalal heaks hasartmängumaksu seaduse ja Eesti Kultuurkapitali seaduse muutmise seaduse eelnõu. Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja Meelis Kompus selgitab, et kultuurile ja spordile mõeldud raha ära ei kao, spordis summad hoopis suurenevad.