Sa oled siin

Kultuuriminister „Kultuur 2020“ aruandest: oli vapustavalt toredat ning palju saavutusi

16. jaanuar 2020 - 12:50
Foto: Sven Zacek, laulupidu.ee
Foto: Sven Zacek, laulupidu.ee

Kultuuriminister Tõnis Lukas esitles täna, 16. jaanuaril valitsusele alusdokumendi „Kultuuripoliitika põhialused aastani 2020“ ehk "Kultuur 2020" aruannet 2019. aasta eesmärkide täitmise kohta. Kultuuriminister peab Riigikogus kultuuripoliitilise aastakõne kolmapäeval, 29. jaanuaril.

Aruandes kirjeldatakse 2019. aastal ellu viidud tegevusi, saavutusi ning olulisi edasiminekuid ning see kajastab arenguid kõigis kultuuri alavaldkondades.

„Kultuuris oli vapustavalt toredat, palju saavutusi. Aitäh kõigile kultuuriinimestele, kõigile eestlastele ja külalistele, kes on Eesti kultuurielus aktiivselt osalenud,“ ütles kultuuriminister Tõnis Lukas valitsuse 16. jaanuari pressikonverentsil.

2019. aasta aruandes on muuhulgas eraldi Eesti tantsu ja laulu juubeliaasta alapeatükk, milles analüüsitakse ka laulu- ja tantsupeoliikumise traditsiooni elujõulisust.

„Me peame jälgima, kas laulu- ja tantsupeol on mugav Eesti kultuuris olla. Puutusime peol esmakordselt kokku olukorraga, kus kõik soovijad ei mahtunud peoplatsile ära. Kokkusaamise kohana peab pidu jääma ning peame tõsiselt mõtlema, mida teha lauluväljakuga. Kui laulupidudel ei ole tulevikus praegusel messialal võimalik korraldada toitlustamist, siis on suur muutus,“ viitas minister.   

Kultuuriministeerium valmistab ette kontseptsiooni, mis peab tagama palgatoetuse koori-, tantsu- ja orkestrijuhtidele, et UNESCO nimekirja kantud traditsioon püsiks elujõuline.

„Loodame süsteem täismahuliselt tööle panna järgmisest aastast, et pidude liikumine saaks toimuda ka vahepealsetel aastatel,“ kinnitas Lukas.  

Ka on kultuuripoliitika alusdokumendi aruandes vaatluse all välismaale suunatud kultuuritegevused ning koostöö hõimurahvaste ja rahvuskaaslastega. Valitsusel on kohustus esitada igal aastal Riigikogu täiskogu kevadistungjärgul ettekanne kultuuripoliitika põhialuste elluviimise kohta eelmisel aastal.

Kultuuriminister tutvustab kultuuripoliitika põhialuste elluviimist 29. jaanuaril toimuval Riigikogu istungil kultuuripoliitilises aastakõnes.

Tutvu 2019. aasta aruandega siin.

 

Veel uudiseid samal teemal

Kultuuriminister Tõnis Lukas
14.02.2020|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister: esitan valitsusele kava vabastada Kultuurkapitalile tehtud eraannetused maksustamisest

Kultuuriminister Tõnis Lukas tunnustas Kultuurisõbra 2019 galal kõiki kultuuri toetanud ettevõtteid ja metseene, kuid kinnitas, et kindlasti ei saa jääda siia pidama. Minister lubas lähiajal esitada valitsusele kava vabastada maksustamisest Kultuurkapitalile tehtud eraannetused, kuna Kultuurkapitali koondub eesti kultuuri- ja spordirahva taotluste lai ring ning see organisatsioon on aja jooksul näidanud end tasakaaluka ja usaldusväärse otsustajana.

"Undefined Useful Object", autor Kärt Ojavee
14.02.2020|Kultuuriministeerium

Kultuurisõber 2019: aasta kultuurisõbrad on Feliks Mägus ja Olerex

Kultuuriministeerium andis sõbrapäeval üle konkursi Kultuurisõber 2019 tunnustused. Peapreemia ehk aasta kultuurisõbra tiitliga pärjati Nordic Hotel Forumi omanik ja juht Feliks Mägus ning kütusefirma Olerex. Kokku tunnustas kultuuriminister Tõnis Lukas kaaluka panuse eest kultuurivaldkonnale 23 ettevõtet või eratoetajat.