Sa oled siin

Kultuuriminister „Kultuur 2020“ aruandest: oli vapustavalt toredat ning palju saavutusi

16. jaanuar 2020 - 12:50
Foto: Sven Zacek, laulupidu.ee
Foto: Sven Zacek, laulupidu.ee

Kultuuriminister Tõnis Lukas esitles täna, 16. jaanuaril valitsusele alusdokumendi „Kultuuripoliitika põhialused aastani 2020“ ehk "Kultuur 2020" aruannet 2019. aasta eesmärkide täitmise kohta. Kultuuriminister peab Riigikogus kultuuripoliitilise aastakõne kolmapäeval, 29. jaanuaril.

Aruandes kirjeldatakse 2019. aastal ellu viidud tegevusi, saavutusi ning olulisi edasiminekuid ning see kajastab arenguid kõigis kultuuri alavaldkondades.

„Kultuuris oli vapustavalt toredat, palju saavutusi. Aitäh kõigile kultuuriinimestele, kõigile eestlastele ja külalistele, kes on Eesti kultuurielus aktiivselt osalenud,“ ütles kultuuriminister Tõnis Lukas valitsuse 16. jaanuari pressikonverentsil.

2019. aasta aruandes on muuhulgas eraldi Eesti tantsu ja laulu juubeliaasta alapeatükk, milles analüüsitakse ka laulu- ja tantsupeoliikumise traditsiooni elujõulisust.

„Me peame jälgima, kas laulu- ja tantsupeol on mugav Eesti kultuuris olla. Puutusime peol esmakordselt kokku olukorraga, kus kõik soovijad ei mahtunud peoplatsile ära. Kokkusaamise kohana peab pidu jääma ning peame tõsiselt mõtlema, mida teha lauluväljakuga. Kui laulupidudel ei ole tulevikus praegusel messialal võimalik korraldada toitlustamist, siis on suur muutus,“ viitas minister.   

Kultuuriministeerium valmistab ette kontseptsiooni, mis peab tagama palgatoetuse koori-, tantsu- ja orkestrijuhtidele, et UNESCO nimekirja kantud traditsioon püsiks elujõuline.

„Loodame süsteem täismahuliselt tööle panna järgmisest aastast, et pidude liikumine saaks toimuda ka vahepealsetel aastatel,“ kinnitas Lukas.  

Ka on kultuuripoliitika alusdokumendi aruandes vaatluse all välismaale suunatud kultuuritegevused ning koostöö hõimurahvaste ja rahvuskaaslastega. Valitsusel on kohustus esitada igal aastal Riigikogu täiskogu kevadistungjärgul ettekanne kultuuripoliitika põhialuste elluviimise kohta eelmisel aastal.

Kultuuriminister tutvustab kultuuripoliitika põhialuste elluviimist 29. jaanuaril toimuval Riigikogu istungil kultuuripoliitilises aastakõnes.

Tutvu 2019. aasta aruandega siin.

 

Veel uudiseid samal teemal

Kultuuriminister Tõnis Lukas
27.03.2020|Kultuuriministeerium

Isolatsiooni valu ja võlu

Vaatamata enneolematutele piirangutele pole kultuurielu lakanud. Kultuuri toetamine on nii riigi, ettevõtete kui ka iga inimese võimuses, kirjutab kultuuriminister Tõnis Lukas.

www.pexels.com
27.03.2020|Kultuuriministeerium

Õiglane maksustamine peab aitama tagada eestikeelse ja -meelse mõtteruumi püsimist

Eestikeelne kirjandus ja ajakirjandus, lugemine üldse on keele ja kultuuri püsimajäämise alustala. E- ja audioväljaannete ning ajakirjanduse käibemaksumäära alandamine seaks väljaanded nii Eesti kui ka laiemalt maailma turul võrdsemasse olukorda.