Sa oled siin

Kultuuriminister kinnitas teise poolaasta spordistipendiumid

5. oktoober 2010 - 0:00

Kultuuriminister kinnitas riigi spordistipendiumide komisjoni ettepaneku ja määras 2010. aasta teise poolaasta riiklikud spordistipendiumid rohkem kui poolesajale sportlasele. 58 stipendiaati esindavad 27 erinevat spordiala, seadusejärgsete stipendiumide maksmiseks kulub teisel poolaastal kokku 840 000 krooni.

5000-kroonise kuustipendiumi saavad kettaheitja Gerd Kanter, suusataja Andrus Veerpalu ning sõudjad Tõnu Endrekson, Jüri Jaanson, Allar Raja ja Kaspar Taimsoo.

Stipendiumi suurusega 3000 krooni kuus saavad judoka Martin Padar, kergejõustiklased Ksenija Balta ja Mikk Pahapill, purjetaja Deniss Karpak, sõudja Kaisa Pajusalu ning ujuja Kardo Ploomipuu.

2000-kroonise stipendiumi saavad allveesportlased Nikolai Toverja Galija Sattarova, jalgrattur Grete Treier, judokad Grigori Minaškin ja Künter Rothberg, karateka Lauri Mengel, kergejõustiklased Anna Iljuštšenko, Märt Israel, Maris Mägi ja Andres Raja, kulturismi ja fitnessi sportlane Liisa Otsus, käsipallur Uku-Tanel Laast, laskesuusatajad EveliSaue ja Roland Lessing, laskesportlane Veera Rumjantseva, maadleja Epp Mäe, maletajad Ottomar Ladva ja Triin Narva, orienteeruja Tõnis Erm, poksija Ainar Karlson, purjetajad Karl-Martin Rammo, Marjaliisa Umb ja Elise Umb, sulgpallur Raul Must, suusatajad Peeter Kümmel ja Jaak Mae, taekwon-do sportlane Eduard Ištšik, tennisist Jürgen Zopp, triatleedid Marko Albert ja Aleksandr Latin, tõstesportlane Leho Pent, iluuisutaja Jelena Glebova, ujujad Martti Aljand, Triin Aljand, Martin Liivamägi ja Jane Trepp, veemotosportlased Lembit Aaslav-Kaasik ja Rasmus Haugasmägi, vehklejad Julia Beljajeva, Irina Embrich, Erika Kirpu, Nikolai Novosjolov ja Nelli Paju, vibusportlane Reena Pärnat ning rannavõrkpallurid Rivo Vesik ja Karl Jaani.