Sa oled siin

Kultuuriminister Indrek Saar tutvustab Brüsselis Eesti eesistumise prioriteete

23. mai 2017 - 9:35

Kultuuriminister Indrek Saar osaleb homme, 23. mail Brüsselis toimuval Euroopa Liidu haridus-, noorte-, spordi- ja kultuurinõukogu istungil, kus kaalukaimaks arutelu teemaks on audiovisuaalmeedia teenuste direktiivi muutmise eelnõu. Saar tutvustab ka Eesti kui peatse Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja prioriteete kultuuri- ja spordivaldkonnas.

Kultuuriminister Indrek Saar kinnitas, et Eesti jaoks on kindlasti kaalukaim Euroopa Liidu audiovisuaalmeedia teenuste  direktiivi eelnõu menetlemine.

„See õiguslik algatus mõjutab väga mitmekülgselt liikmesriikide  meediateenuste valdkonda. Me peame tagama ühtsed mängureeglid meediateenuste pakkujatele  ja turvalisema keskkonna kasutajatele, eelkõige lastele,“ rõhutas Saar.

Minister lisas, et Eesti soovib digitaalse pöörde ajastul keskenduda ka ligipääsule kultuurile ja kultuuripärandile, spordis aga soovime tähelepanu pöörata treenerite rollile ühiskonnas, nende tegevuse mõjule kasvatuses, tervise edendamisel ja teistes valdkondades. „Siin on meil oma Euroopa Liidu partneritega ühiselt palju ära teha, kuid Eestil on jagada ka oma häid kogemusi ja edusamme,“ kinnitas Saar.

Seekordsel nõukogul on olulisim kultuurivaldkonna teema audiovisuaalmeedia teenuste direktiivi muutmine, mille eelnõus püütakse jõuda üldise lähenemisviisini direktiivi ettepaneku suhtes. Õigusakti püütakse paremini sobitada digitaalajastusse, näiteks laiendades selle kohaldamisala videote jagamise platvormidele. Ettepanekuga kehtestatakse ka rangemad kohustused Euroopa päritolu teoste levitamisele tellitavate  teenuste puhul. Samuti võtab nõukogu vastu järeldused Euroopa Liidu rahvusvaheliste kultuurisuhete strateegia kohta.

Spordivaldkonnas võtab nõukogu vastu resolutsiooni Euroopa Liidu spordialase  töökava (2017–2020) kohta, mille eesmärk on edendada koostööd poliitikakujundajate vahel ja arendada dialoogi spordiorganisatsioonidega. Päevakorral on ka järeldused spordist kui kaasamise võimalusest vabatahtliku tegevuse abil.

Loe lähemalt Eesti prioriteetidest audiovisuaalpoliitikas, kultuuris ja spordis Kultuuriministeeriumi kodulehel. Eesti on Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja alates 1. juulist kuni 31. detsembrini 2017. Lähemalt loe Eesti eesistumise kohta siit.

Lisainfo

Heili Jõe

Kultuuriministeeriumi Euroopa Liidu asjade nõunik

56237991

heili.joe@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

ÜRO põliskeelte aasta Eestis logo
15.02.2019|Kultuuriministeerium

ÜRO põliskeelte aasta väärtustab ka Eestis kõneldavaid keeli

Eesti Kirjanike Liidu maja musta laega saalis avatakse täna, 15. veebruaril algusega kell 11.00 pidulikult ÜRO Peaassamblee välja kuulutatud põliskeelte aasta Eestis. Eestis on UNESCO eestvõttel toimuva üleilmse teema-aasta fookuses eesti murdekeeled ja kohalikud keeled.

Telestuudio. Foto: Kultuuriministeerium
14.02.2019|Kultuuriministeerium

Algas konkurss üleriigilise televisiooniteenuse tegevusloa väljaandmiseks

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) kuulutas välja konkursi vaba juurdepääsuga üleriigilise televisiooniteenuse osutamise tegevusloa väljaandmiseks.