Sa oled siin

Kultuuriminister Indrek Saar tutvustab Brüsselis Eesti eesistumise prioriteete

23. mai 2017 - 9:35

Kultuuriminister Indrek Saar osaleb homme, 23. mail Brüsselis toimuval Euroopa Liidu haridus-, noorte-, spordi- ja kultuurinõukogu istungil, kus kaalukaimaks arutelu teemaks on audiovisuaalmeedia teenuste direktiivi muutmise eelnõu. Saar tutvustab ka Eesti kui peatse Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja prioriteete kultuuri- ja spordivaldkonnas.

Kultuuriminister Indrek Saar kinnitas, et Eesti jaoks on kindlasti kaalukaim Euroopa Liidu audiovisuaalmeedia teenuste  direktiivi eelnõu menetlemine.

„See õiguslik algatus mõjutab väga mitmekülgselt liikmesriikide  meediateenuste valdkonda. Me peame tagama ühtsed mängureeglid meediateenuste pakkujatele  ja turvalisema keskkonna kasutajatele, eelkõige lastele,“ rõhutas Saar.

Minister lisas, et Eesti soovib digitaalse pöörde ajastul keskenduda ka ligipääsule kultuurile ja kultuuripärandile, spordis aga soovime tähelepanu pöörata treenerite rollile ühiskonnas, nende tegevuse mõjule kasvatuses, tervise edendamisel ja teistes valdkondades. „Siin on meil oma Euroopa Liidu partneritega ühiselt palju ära teha, kuid Eestil on jagada ka oma häid kogemusi ja edusamme,“ kinnitas Saar.

Seekordsel nõukogul on olulisim kultuurivaldkonna teema audiovisuaalmeedia teenuste direktiivi muutmine, mille eelnõus püütakse jõuda üldise lähenemisviisini direktiivi ettepaneku suhtes. Õigusakti püütakse paremini sobitada digitaalajastusse, näiteks laiendades selle kohaldamisala videote jagamise platvormidele. Ettepanekuga kehtestatakse ka rangemad kohustused Euroopa päritolu teoste levitamisele tellitavate  teenuste puhul. Samuti võtab nõukogu vastu järeldused Euroopa Liidu rahvusvaheliste kultuurisuhete strateegia kohta.

Spordivaldkonnas võtab nõukogu vastu resolutsiooni Euroopa Liidu spordialase  töökava (2017–2020) kohta, mille eesmärk on edendada koostööd poliitikakujundajate vahel ja arendada dialoogi spordiorganisatsioonidega. Päevakorral on ka järeldused spordist kui kaasamise võimalusest vabatahtliku tegevuse abil.

Loe lähemalt Eesti prioriteetidest audiovisuaalpoliitikas, kultuuris ja spordis Kultuuriministeeriumi kodulehel. Eesti on Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja alates 1. juulist kuni 31. detsembrini 2017. Lähemalt loe Eesti eesistumise kohta siit.

Lisainfo

Heili Jõe

Kultuuriministeeriumi Euroopa Liidu asjade nõunik

56237991

heili.joe@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

Heimtali muuseumi eksponaadid. Foto: Kultuuriministeerium
07.08.2020|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Tõnis Lukas: kultuurivaldkonna kriisipaketist toetuse saajate ring laieneb

Kultuuriministeerium kuulutab lähiajal välja kriisipaketi lisavoorud. Neist üks puudutab kindlasti rahvakultuurivaldkonda. Samuti tahame lisatuge pakkuda muusika suursündmuste korraldajatele ja olla toeks meie filmindusele, kirjutab kultuuriminister Tõnis Lukas. Ministri arvamuslugu ilmus Eesti Rahvusringhäälingu uudisteportaalis.

Noortepidu 2017. Foto: Aivar Pihelgas
06.08.2020|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Lukas: toetusmeede laulu- ja tantsupeo liikumisele tuleb rakendada juba järgmisest aastast

Valitsus kiitis täna, 6. augustil heaks laulu- ja tantsupeo liikumises osalevate kollektiivide juhtide palgatoetuse ettepaneku. Kultuuriminister Tõnis Lukas rõõmustas, et laulu- ja tantsupeo traditsiooni igikestvus on valitsuse jaoks prioriteet ning soovib toetusmeetme kaudu raha hakata eraldama juba tulevast, 2021. aastast.