Sa oled siin

Kultuuriminister Indrek Saar osaleb kultuuri- ja spordinõukogul Brüsselis

27. november 2018 - 12:29
 Euroopa Liidu kultuuri- ja spordinõukogu Brüsselis. Foto: Kultuuriministeerium
Euroopa Liidu kultuuri- ja spordinõukogu Brüsselis. Foto: Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Indrek  Saar osaleb täna, 27. novembril Brüsselis toimuval Euroopa Liidu kultuuri- ja spordinõukogul. Kultuuriministrite kohtumisel käsitletakse euroliidu kultuurivaldkonna töökava aastani 2022, arutatakse Euroopa sisu tugevdamist digimajanduses ning väärinfo leviku vastu võitlemist meedias. Spordinõukogul võetakse kõne alla spordi majandusliku mõõtme, sotsiaalmajandusliku kasu ning spordi suursündmustega seonduv.

Päeva esimeses pooles toimuval Euroopa Liidu kultuuriministrite kohtumisel kiidetakse heaks kultuurivaldkonna töökava aastateks 2019 kuni 2022 ning nõukogu järeldused Euroopa sisu tugevdamise kohta digitaalmajanduses. Muuhulgas vahetavad ministrid mõtteid ka libauudiste leviku teemal.

„Väärinfo leviku vastu võitlemisel on väga oluline tagada aktiivne koostöö nii liikmesriikide vahel kui ka Euroopa Liidu institutsioonidega,“ ütles kultuuriminister Indrek Saar. „Libauudiste vastu võitlemisel on tähtis avalikustada väärinfo levitaja. Peame selgelt välja ütlema, kust ja kelle poolt pärineb oht meie jagatud demokraatlikele väärtustele,“ rõhutas Saar.

Päeva teises pooles toimuval spordinõukogul võtavad liikmesriikide ministrid vastu järeldused spordi majandusliku mõõtme ja sotsiaalmajandusliku kasu kohta. Samas peetakse poliitiline mõttevahetus spordi suursündmustest innovatsiooni käivitajatena.

„Spordi suursündmuste korraldusõiguste jagamisel peaksid rahvusvahelised spordiorganisatsioonid senisest enam arvesse võtma regionaalsust ja taotleva riigi head korralduse taset, mitte niivõrd  spordiobjekti istekohtade arvu,“ ütles minister Saar. „Väikestele riikidele on suurvõistluste korraldamine eriti oluline võimalus tõsta oma riigi tuntust ja elavdada  majandust, anda hoogu kohalike spordiorganisatsioonide võimekusele ja  tõsta inimeste liikumisaktiivsust,“ lisas Saar. 

Euroopa Komisjoni hiljutise uuringu kohaselt moodustab sport 2,1 % euroliidu SKP-st ning spordiga seotud tööhõives leiab rakendust ligi 5,7 miljonit inimest. See moodustab üle 2,7% Euroopa Liidu tööhõivest. Eesti on viimastel aastatel spordi hoogustavat mõju majandusele soodustanud rahvusvaheliste spordi- ja kultuuriürituste toetamise meetme käivitamisega. Sellest makstava toetuse suurus on sõltuvuses Eestisse väliskülaliste toodava maksutuluga.

Lisainformatsioon

Liis Linn

Kultuuriministeeriumi Euroopa Liidu asjade nõunik

5354 0455

liis.linn@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

riikliku programmi “Pühakodade säilitamine ja areng 2014-2018“ tulemused
14.12.2018|Kultuuriministeerium

Pühakodade programmist on toetatud kirikuid ligi 13 miljoni euroga

Kultuuriministeeriumis toimus täna, 14. detsembril riikliku programmi “Pühakodade säilitamine ja areng 2014-2018“ juhtnõukogu kogunemine, kus võeti kokku lõppeva programmiperioodi tulemused. Programmi viimase viie aasta eelarve oli kokku 3,61 miljonit eurot ja toetust sai 118 pühakoda.

Foto: Eesti Kunstimuuseum
13.12.2018|Kultuuriministeerium

Valitsuse otsus tagab Niguliste jäämise muuseumiks ja kontserdisaaliks

Eesti Evangeelne Luterlik Kirik (EELK) loobus Niguliste kiriku hoone ning selle maa tagastamise ja kompenseerimise nõudest. Niguliste jääb seega muuseumiks ja kontserdisaaliks ka tulevikus.