Sa oled siin

Kultuuriminister Indrek Saar osaleb ametnike välitöödel Ida-Virumaal

13. august 2018 - 12:41
Ametnike välitööde logo
Ametnike välitööde logo

Kultuuriminister Indrek Saar alustab täna, 13. augustil visiiti Ida-Virumaale, et võtta osa ametnike välitööde programmist. Kahepäevase visiidi käigus külastab kultuuriminister mitmeid piirkonna kultuuriasutusi ja osaleb arutelude ööl BAZAR Narvas ning Lüganuse valla seminaril Maidla rahvamajas.

„On väga oluline, et Eesti kõikides piirkondades elavatele inimestele oleksid ühtviisi tagatud mitmekülgsed võimalused kultuurielus osalemiseks“, ütles kultuuriminister Indrek Saar. „Tihedam kontakt piirkondlike esindajate ja ametnike vahel on vajalik, et sünniksid lahendused, mis arvestaksid regionaalse eripäraga ning ühtlasi aitaksid kaasa Eesti arengule laiemalt. Välitööd annavad hea võimaluse kohtuda mitmete Ida-Virumaa koostööpartneritega, olla paremini kursis viimaste arengutega ning anda oma panus uude põnevasse koostööplatvormi,“ lisas Saar.

Kultuuriministeeriumi ellu kutsutud ametnike välitööde põhieesmärk on koostöös erinevate ametkondade ning kohalike partnerorganisatsioonidega koguda ideid arengustrateegiate Ida-Virumaa programm (PDF), Ida-Virumaa arengukava ning arengukava Lõimuv Eesti 2030 jaoks. Loe lähemalt ametnike välitööde kohta SIIT.

 

Kultuuriminister Indrek Saare visiidi kava:

Esmaspäev, 13. august 2018

15.30-16.30 Iisaku muuseumi külastus Alutagusel

20.00-22.00 Osalemine Narva arutelude ööl Bazar

 

Teisipäev, 14. august

10.00-11.00 Narva-Jõesuu koduloomuuseumi külastus 

11.30-12.15 Narva kunstiresidentuuri külastus

13.15-14.00 Osalemine Lüganuse valla seminaril Maidla rahvamajas

14.30-16.45 Kiviõli seikluspargi külastus

 

Lisainfo: Maris Sild, ministri nõunik, 5693 8678, maris.sild@kul.ee

 

Veel uudiseid samal teemal

18.05.2019|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister: muuseumid on kultuuri elujõu tagatiseks

Täna on muuseumipäev ja täna õhtul avavad sajad muuseumid ja ka muud mäluasutused ning pärandipaigad oma uksed tavapärasest hilisemal ajal.  Nad on avatud rahva jaoks, sest muuseumide mõte seisnebki ainuüksi avatuses. Kultuurivara ei koguta ju ainult kollektsioneerimiskirest, vaid selleks, et seda kasutada rahva järjepidevuse tõendi ja varaaidana ning eelkõige noorte harimisel. Muuseumikogudes ja näitustes on alati oma õpetuse iva!

17.05.2019|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister kutsub välisriikide filmitootjaid Eestisse filme tegema

Kultuuriminister Tõnis Lukas sõidab täna, 17. mail Prantsusmaale Cannes’i, kus ta kohtub maailma filmitööstuse esindajatega, teiste seas Cannes’i filmituru juhi Jerome Paillard’iga. Täna õhtul Eesti paviljonis toimuval kohtumisel tutvustab minister välisriikide filmitootjatele siinseid toetusvõimalusi, eelkõige Film Estonia toetuskava.