Sa oled siin

Kultuuriminister Indrek Saar kohtus Reykjavikis Islandi kolleegiga

12. november 2018 - 13:32
Kultuuriminister Indrek Saare kohtumine Islandi haridus-, teadus- ja kultuuriministri Lilja Alfreðsdóttiriga Reykjavikis. Foto Kultuuriministeerium
Kultuuriminister Indrek Saare kohtumine Islandi haridus-, teadus- ja kultuuriministri Lilja Alfreðsdóttiriga Reykjavikis. Foto Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Indrek Saar alustas täna, 12. novembril kahepäevast visiiti Islandile. Visiidi juhatas sisse kohtumine Islandi haridus-, teadus- ja kultuuriministri Lilja Alfreðsdóttiriga, kellega arutati kahe riigi koostöövõimalusi kultuuri- ja spordivaldkonnas.

Mõlema riigi ministrid tõstsid kohtumisel esile Põhjamaade ja Balti riikide head pikaaegset koostööd.

„Eestil ja Islandil on üksteiselt palju õppida,“  kinnitas kultuuriminister Indrek Saar. „Eesti soovib lähemalt tutvuda Islandi laste ja noorte huvitegevuse kontseptsiooniga ning Islandit huvitab omakorda meie haridusvaldkonna korraldus,“ ültes Saar.

Minister Saar kinnitas, et Eesti näeb mitmeid koostöö tihendamise võimalusi Islandiga.

„Oleme esitanud taotluse liitumaks Põhjamaade Filmifondiga. Islandi kui järgmise aasta Põhjamaade Ministrite Nõukoja eesistuja toetus on selle saavutamiseks väga oluline. Filmifondiga liitumine tagaks Eesti filmisektorile uued võimalused saada täiendavat rahastust ja teha koostööd Põhjamaade filmitootjatega,“ lisas Saar.

Kahepäevase visiidi käigus kohtub minister Saar mitmete Islandi kultuuriasutuste ja noorteorganisatsioonide esindajatega, et tutvuda Islandi kogemusega laste- ja noortele suunatud huvitegevusprogrammidega kunstide- ja spordi valdkonnas.

Ühtlasi kohtub minister Saar täna Eesti aukonsuliga Islandil Pétur Már Jónssoniga ja Islandi eesti kogukonna esindajatega. Homme, 13. novembril kohtub minister Islandi noortekeskuste katusorganisatsiooni ja Islandi muusikavaldkonna esindajatega ning külastakse Reykjaviki Harpa kontserdimaja.


Lisainformatsioon

Maimu Sibrits

Kultuuriministeeriumi kultuuriekspordi nõunik

Tel 520 0003

maimu.sibrits@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

riikliku programmi “Pühakodade säilitamine ja areng 2014-2018“ tulemused
14.12.2018|Kultuuriministeerium

Pühakodade programmist on toetatud kirikuid ligi 13 miljoni euroga

Kultuuriministeeriumis toimus täna, 14. detsembril riikliku programmi “Pühakodade säilitamine ja areng 2014-2018“ juhtnõukogu kogunemine, kus võeti kokku lõppeva programmiperioodi tulemused. Programmi viimase viie aasta eelarve oli kokku 3,61 miljonit eurot ja toetust sai 118 pühakoda.

Foto: Eesti Kunstimuuseum
13.12.2018|Kultuuriministeerium

Valitsuse otsus tagab Niguliste jäämise muuseumiks ja kontserdisaaliks

Eesti Evangeelne Luterlik Kirik (EELK) loobus Niguliste kiriku hoone ning selle maa tagastamise ja kompenseerimise nõudest. Niguliste jääb seega muuseumiks ja kontserdisaaliks ka tulevikus.