Sa oled siin

Kultuuriminister Indrek Saar kohtus Reykjavikis Islandi kolleegiga

12. november 2018 - 13:32
Kultuuriminister Indrek Saare kohtumine Islandi haridus-, teadus- ja kultuuriministri Lilja Alfreðsdóttiriga Reykjavikis. Foto Kultuuriministeerium
Kultuuriminister Indrek Saare kohtumine Islandi haridus-, teadus- ja kultuuriministri Lilja Alfreðsdóttiriga Reykjavikis. Foto Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Indrek Saar alustas täna, 12. novembril kahepäevast visiiti Islandile. Visiidi juhatas sisse kohtumine Islandi haridus-, teadus- ja kultuuriministri Lilja Alfreðsdóttiriga, kellega arutati kahe riigi koostöövõimalusi kultuuri- ja spordivaldkonnas.

Mõlema riigi ministrid tõstsid kohtumisel esile Põhjamaade ja Balti riikide head pikaaegset koostööd.

„Eestil ja Islandil on üksteiselt palju õppida,“  kinnitas kultuuriminister Indrek Saar. „Eesti soovib lähemalt tutvuda Islandi laste ja noorte huvitegevuse kontseptsiooniga ning Islandit huvitab omakorda meie haridusvaldkonna korraldus,“ ültes Saar.

Minister Saar kinnitas, et Eesti näeb mitmeid koostöö tihendamise võimalusi Islandiga.

„Oleme esitanud taotluse liitumaks Põhjamaade Filmifondiga. Islandi kui järgmise aasta Põhjamaade Ministrite Nõukoja eesistuja toetus on selle saavutamiseks väga oluline. Filmifondiga liitumine tagaks Eesti filmisektorile uued võimalused saada täiendavat rahastust ja teha koostööd Põhjamaade filmitootjatega,“ lisas Saar.

Kahepäevase visiidi käigus kohtub minister Saar mitmete Islandi kultuuriasutuste ja noorteorganisatsioonide esindajatega, et tutvuda Islandi kogemusega laste- ja noortele suunatud huvitegevusprogrammidega kunstide- ja spordi valdkonnas.

Ühtlasi kohtub minister Saar täna Eesti aukonsuliga Islandil Pétur Már Jónssoniga ja Islandi eesti kogukonna esindajatega. Homme, 13. novembril kohtub minister Islandi noortekeskuste katusorganisatsiooni ja Islandi muusikavaldkonna esindajatega ning külastakse Reykjaviki Harpa kontserdimaja.


Lisainformatsioon

Maimu Sibrits

Kultuuriministeeriumi kultuuriekspordi nõunik

Tel 520 0003

maimu.sibrits@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

ÜRO põliskeelte aasta Eestis logo
15.02.2019|Kultuuriministeerium

ÜRO põliskeelte aasta väärtustab ka Eestis kõneldavaid keeli

Eesti Kirjanike Liidu maja musta laega saalis avatakse täna, 15. veebruaril algusega kell 11.00 pidulikult ÜRO Peaassamblee välja kuulutatud põliskeelte aasta Eestis. Eestis on UNESCO eestvõttel toimuva üleilmse teema-aasta fookuses eesti murdekeeled ja kohalikud keeled.

Telestuudio. Foto: Kultuuriministeerium
14.02.2019|Kultuuriministeerium

Algas konkurss üleriigilise televisiooniteenuse tegevusloa väljaandmiseks

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) kuulutas välja konkursi vaba juurdepääsuga üleriigilise televisiooniteenuse osutamise tegevusloa väljaandmiseks.