Sa oled siin

Kultuuriminister Indrek Saar kohtus Reykjavikis Islandi kolleegiga

12. november 2018 - 13:32
Kultuuriminister Indrek Saare kohtumine Islandi haridus-, teadus- ja kultuuriministri Lilja Alfreðsdóttiriga Reykjavikis. Foto Kultuuriministeerium
Kultuuriminister Indrek Saare kohtumine Islandi haridus-, teadus- ja kultuuriministri Lilja Alfreðsdóttiriga Reykjavikis. Foto Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Indrek Saar alustas täna, 12. novembril kahepäevast visiiti Islandile. Visiidi juhatas sisse kohtumine Islandi haridus-, teadus- ja kultuuriministri Lilja Alfreðsdóttiriga, kellega arutati kahe riigi koostöövõimalusi kultuuri- ja spordivaldkonnas.

Mõlema riigi ministrid tõstsid kohtumisel esile Põhjamaade ja Balti riikide head pikaaegset koostööd.

„Eestil ja Islandil on üksteiselt palju õppida,“  kinnitas kultuuriminister Indrek Saar. „Eesti soovib lähemalt tutvuda Islandi laste ja noorte huvitegevuse kontseptsiooniga ning Islandit huvitab omakorda meie haridusvaldkonna korraldus,“ ültes Saar.

Minister Saar kinnitas, et Eesti näeb mitmeid koostöö tihendamise võimalusi Islandiga.

„Oleme esitanud taotluse liitumaks Põhjamaade Filmifondiga. Islandi kui järgmise aasta Põhjamaade Ministrite Nõukoja eesistuja toetus on selle saavutamiseks väga oluline. Filmifondiga liitumine tagaks Eesti filmisektorile uued võimalused saada täiendavat rahastust ja teha koostööd Põhjamaade filmitootjatega,“ lisas Saar.

Kahepäevase visiidi käigus kohtub minister Saar mitmete Islandi kultuuriasutuste ja noorteorganisatsioonide esindajatega, et tutvuda Islandi kogemusega laste- ja noortele suunatud huvitegevusprogrammidega kunstide- ja spordi valdkonnas.

Ühtlasi kohtub minister Saar täna Eesti aukonsuliga Islandil Pétur Már Jónssoniga ja Islandi eesti kogukonna esindajatega. Homme, 13. novembril kohtub minister Islandi noortekeskuste katusorganisatsiooni ja Islandi muusikavaldkonna esindajatega ning külastakse Reykjaviki Harpa kontserdimaja.


Lisainformatsioon

Maimu Sibrits

Kultuuriministeeriumi kultuuriekspordi nõunik

Tel 520 0003

maimu.sibrits@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

Kultuuriministeeriumi hoone.
15.04.2019|Kultuuriministeerium

Toetusprogrammi „Eesti kultuur maailmas“ 2019. aasta teine taotlusvoor on avatud

Tänasest, 15. aprillist avanes Kultuuriministeeriumi toetusprogrammi „Eesti kultuur maailmas“ 2019. aasta teine taotlusvoor. Taotlusi oodatakse hiljemalt 15. maiks.

Foto: Kultuuriministeerium
15.04.2019|Kultuuriministeerium

Riigi kultuuristipendiumide ettepanekuid saab teha 22. aprillini

Veel on võimalus teha ettepanekuid riigi kultuuristipendiumide määramiseks. Kultuuriministeerium toetab stipendiumiga peamiselt õpinguid välisriigis ning võimalusel kaalukaid kultuuriprojekte ja loomingulisi tellimusi.