Sa oled siin

Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsleriks valiti Merilin Piipuu

9. november 2018 - 12:10
Merilin Piipuu. Foto Kaupo Kikkas
Merilin Piipuu. Foto Kaupo Kikkas

Kultuuriminister Indrek Saar kinnitas Riigikantselei avaliku teenistuse tippjuhtide valikukomisjoni ettepanekul Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsleriks Merilin Piipuu. Uus asekantsler alustab ministeeriumis tööd 2019. aasta jaanuaris.

Kultuuriväärtuste asekantsler juhib kultuuriväärtuste valdkonda, korraldab tööd muuseumide, muinsuskaitse, raamatukogunduse ja rahvakultuuri vallas ning vastutab strateegiliste dokumentide ja õigusaktide koostamise eest. Asekantsleri tööülesannete hulka kuulub ka Muinsuskaitseameti töö koordineerimine.

„Merilin Piipuu on oma valdkonna eest seisev ja selle arendamisse südamega panustav silmapaistev professionaal, kes on näidanud end julge ning ideederikka juhina. Tema akadeemiline taust ning kogemustepagas erasektorist ja vabakonnast toob kindlasti uusi ideid ja vaatenurki kultuuriväärtuste valdkonna edasisse arendamisse,” kinnitas Kultuuriministeeriumi kantsler Tarvi Sits.

„Usun, et Eesti vajab mõtteviisi, mis rõhutab igaühe võimalust ja vastutust kultuuri hoidmisel,“ ütles Merilin Piipuu. „Kultuur ei ole ainult riigi asi, kultuur on meie kõigi asi. Kultuuri elujõulisuse tagamiseks on väikese rahva jaoks äärmiselt oluline koostöö, seda nii kohaliku omavalitsuse, riigi ja kogukonna, kui ka erasektori ja indiviidi kontekstis. Igaühel on oma roll ja vastutus, olgu selleks siis rahaline toetus, aja pühendamine või oskuste ja teadmiste jagamine,“ rõhutas Piipuu.

Merilin Piipuu on omandanud sotsioloogia ning politoloogia kraadi Ühendkuningriigis Essexi ülikoolis. Tartu Ülikoolis etnoloogia osakonnas magistrikraadi omandades on ta puutunud kokku nii mälu-uuringute kui ka kaasaegsete kultuuriprotsesside analüüsimisega. Viimased neli aastat on Merilin juhtinud Okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu arendusi, mille käigus avas muuseum KGB vangikongid, uue püsinäituse “Vabadusel ei ole piire” ja rahvusvahelise rändnäituse “Masters of our own homes: Estonia at 100”. Varem on ta juhtinud mitmeid kodanikuühendusi ja asutanud rakenduslike kultuuriuuringutega tegeleva Rakendusliku Antropoloogia Keskuse. 

Veel uudiseid samal teemal

ÜRO põliskeelte aasta Eestis logo
15.02.2019|Kultuuriministeerium

ÜRO põliskeelte aasta väärtustab ka Eestis kõneldavaid keeli

Eesti Kirjanike Liidu maja musta laega saalis avatakse täna, 15. veebruaril algusega kell 11.00 pidulikult ÜRO Peaassamblee välja kuulutatud põliskeelte aasta Eestis. Eestis on UNESCO eestvõttel toimuva üleilmse teema-aasta fookuses eesti murdekeeled ja kohalikud keeled.

Telestuudio. Foto: Kultuuriministeerium
14.02.2019|Kultuuriministeerium

Algas konkurss üleriigilise televisiooniteenuse tegevusloa väljaandmiseks

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) kuulutas välja konkursi vaba juurdepääsuga üleriigilise televisiooniteenuse osutamise tegevusloa väljaandmiseks.