Sa oled siin

Kultuuriministeerium tutvustas Riigikogu kultuurikomisjonile 2020. aasta kultuurieelarve suundi

14. oktoober 2019 - 17:41
Kultuurikomisjoni koosolek. Foto: Erik Peinar, Riigikogu Kantselei
Kultuurikomisjoni koosolek. Foto: Erik Peinar, Riigikogu Kantselei

Kultuuriminister Tõnis Lukas tutvustas esmaspäeval, 14. oktoobril Riigikogu kultuurikomisjonile 2020. aasta riigieelarve seaduse eelnõu Kultuuriministeeriumi osa. Samuti anti ülevaade Kultuuriministeeriumi 2019. aasta teise poolaasta eelnõudest ja muudest olulistest teemadest. 

Kõne alla võeti eesti keele majade avamine ning eesti keele õpe 2020. aastal ning sellega seotud eelarvevajadus. Huvi tunti ka kultuuritöötajate palgapoliitika, treeneri tööjõukulu toetusega seonduva ning loomemajanduse teemade vastu. 

Lisaks kerkis muude küsimuste seas esile laulu- ja tantsupidude tulevik ning seda ähvardav koori-, rahvatantsu- ja orkestrijuhtide põud. Minister Lukas kinnitas komisjoni liikmetele, et perspektiivis on tähtis tagada pidude liikumises osalevatele kollektiivide juhtidele palgatoetus, mis võtaks muuhulgas aluseks kehtivad kutsestandardid. Minister lisas, et probleemistikku on oluline teadvustada ka seetõttu, et pärast toetuse mehhanismi väljatöötamist selgub eelarve lisavajadus ning toetussüsteemi sisseseadmine võib eeldada õiguslikke muutusi. 

Eesti, Läti ja Leedu laulu- ja tantsupidude traditsioon kanti 2003. aastal UNESCO suulise ja vaimse pärandi meistriteoste nimekirja. Traditsiooni püsimise eeldus on elujõulise kollektiivi ja motiveeritud juhendaja olemasolu.

Laulu- ja tantsupeo liikumises osalevate kooride, rahvatantsurühmade ja muusikakollektiivide ning nende juhendajate olukorda käsitleva uuringu tulemuste kohta saab lähemalt lugeda siit. Kultuuriministeeriumi prioriteetide kohta 2020. aasta kultuurieelarves saab lähemalt lugeda siit

Veel uudiseid samal teemal

Riigipreemiate laureaadid. Foto: Annika Haas
23.02.2020|Kultuuriministeerium

Lukas: humanitaaria on sama tähtis kui maailma mõõtmine loodus- ja täppisteaduslike meetoditega

Kultuuriminister Tõnis Lukas peatus riigi kultuuri- ja spordipreemiate üleandmisel humanitaaria tähtsusel ühiskonna mõtestamisel. Minister tänas preemiate laureaate kui usinaid õppijaid, kes oma teadmiste ja saavutuste jagamisel viivad ühiskonda edasi.

Hollandi paviljon Veneetsias
20.02.2020|Kultuuriministeerium

Lukas: hollandlaste usaldus on meie noorele kunstiväljale suur au ja tunnustus

Kultuuriminister Tõnis Lukas saatis tänukirja Hollandi Kuningriigi suursaadikule Eestis Karen van Stegerenile, milles minister tänas toetuse eest 2021. aasta Veneetsia kunstibiennaalil osalemisel. Eesti saab tuleval aastal enda käsutusse Hollandi paviljoni, mis asub festivali südames, Giardini näitusealal.