Sa oled siin

Kultuuriministeerium tutvustab valdkonnale loomemajanduse arendamise meedet

24. september 2014 - 10:31
24.09.2014
 
Täna, 24. septembril kell 10.00-14.30 toimub Noblessneri kvartali jahtklubis Euroopa Regionaalarengu Fondist (ERF) rahastatava loomemajanduse arendamise toetusmeedet tutvustav infopäev. 
 
Teabepäeva näol on tegemist loomemajanduse toetusmeetme määruse eelnõu esimese avaliku kaasamisüritusega. Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Raul Oreškin ja loomemajandusnõunik Anu-Maaja Pallok avavad koos teiste esinejatega määruse eelnõu tausta ja konteksti. Seejärel jääb Kultuuriministeerium ootama asjaosalistelt määruse eelnõule kommentaare ja tagasisidet. 
 
Kultuuriministeerium on 2014-2020 struktuurivahendite perioodil loomemajanduse arendamise meetme rakendusasutus, kes koordineerib toetuse andmise tingimuste väljatöötamist ning meetme erinevate tegevussuundade elluviimist loomemajandusvaldkonnas.
 
Tänaseks on välja töötatud määruse eelnõu, mis sätestab „Loomemajanduse tugistruktuuride, ühisprojektide ja ekspordivõimekuse arendamise toetamise“ tingimused ja korra. Määruse alusel toetatavate tegevussuundade maht on seitsme aasta peale 16,1 miljonit eurot, millele lisandub toetuse saajate omafinantseering. Esimene taotlusvoor on plaanis avada 2014. aasta lõpus. 
 
Loe lähemalt loomemajanduse meetme kohta siit.
 

Veel uudiseid samal teemal

09.08.2018|Kultuuriministeerium

Kultuuriministeerium kutsub Arvamusfestivalil lõimumisteemalistele aruteludele

Kultuuriministeerium koos Riigikantselei ja Eesti Koostöö Koguga sisustavad 10.-11. augustini Arvamusfestivali koosloomeala. Põnevas programmis arutatakse selle üle, kui edukas, avatud ja turvaline peaks Eesti olema aastal 2035 ning kuidas seatud sihte koosloomes saavutada. Kultuuriministeerium veab lõimumisteemalist rühmatööd ja arutelu.

06.08.2018|Kultuuriministeerium

Ida-Virumaal algavad ametnike välitööd

Tänasest saavad Ida-Virumaal alguse riigiametnike välitööd, mille põhieesmärk on arengustrateegiate jaoks sisuliste ideede kogumine koostöös erinevate ametkondade ning kohalike partnerorganisatsioonidega. Kahenädalase programmi käivitab avakonverents Kohtla-Järve Kultuurikeskuses.