Sa oled siin

Kultuuriministeerium tutvustab valdkonnale loomemajanduse arendamise meedet

24. september 2014 - 10:31
24.09.2014
 
Täna, 24. septembril kell 10.00-14.30 toimub Noblessneri kvartali jahtklubis Euroopa Regionaalarengu Fondist (ERF) rahastatava loomemajanduse arendamise toetusmeedet tutvustav infopäev. 
 
Teabepäeva näol on tegemist loomemajanduse toetusmeetme määruse eelnõu esimese avaliku kaasamisüritusega. Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Raul Oreškin ja loomemajandusnõunik Anu-Maaja Pallok avavad koos teiste esinejatega määruse eelnõu tausta ja konteksti. Seejärel jääb Kultuuriministeerium ootama asjaosalistelt määruse eelnõule kommentaare ja tagasisidet. 
 
Kultuuriministeerium on 2014-2020 struktuurivahendite perioodil loomemajanduse arendamise meetme rakendusasutus, kes koordineerib toetuse andmise tingimuste väljatöötamist ning meetme erinevate tegevussuundade elluviimist loomemajandusvaldkonnas.
 
Tänaseks on välja töötatud määruse eelnõu, mis sätestab „Loomemajanduse tugistruktuuride, ühisprojektide ja ekspordivõimekuse arendamise toetamise“ tingimused ja korra. Määruse alusel toetatavate tegevussuundade maht on seitsme aasta peale 16,1 miljonit eurot, millele lisandub toetuse saajate omafinantseering. Esimene taotlusvoor on plaanis avada 2014. aasta lõpus. 
 
Loe lähemalt loomemajanduse meetme kohta siit.
 

Veel uudiseid samal teemal

Eesti ühisstend Tokyo Big Sight messikeskuses
29.11.2019|Kultuuriministeerium

Kümme aastat loomemajandust – kuhu edasi?

Loomemajandussektori uuringud ja kaardistused näitavad kasvu nii loomeettevõtete arvu, tööhõive kui ka kogutulu osas, aga toovad välja ka nõrkusi, arenguvajadusi ja tulevikutrende nii siseriiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil, kirjutab Kultuuriministeeriumi loomemajandusnõunik Anu-Maaja Pallok.

Indrek Reimand
27.09.2019|Kultuuriministeerium

Kratid ehk tehisintellekt kultuuris – unistus või reaalsus?

Kultuuriministeeriumi IT-osakonna juhataja Indrek Reimand selgitab, mis on tehisintellekt, millal teda nimetatakse kratiks ning kuidas saavad kratid kultuuri ja seeläbi ettevõtlust ning riigi juhtimist paremaks teha.