Sa oled siin

Kultuuriministeerium toetab rahvusvaheliste spordisündmuste korraldamist üle miljoni euroga

17. jaanuar 2020 - 15:14
Laskesuusatamine Foto: Jarek Jõepera
Laskesuusatamine Foto: Jarek Jõepera

Kultuuriminister Tõnis Lukas allkirjastas kaks käskkirja, millega eraldatakse 35 rahvusvahelise spordisündmuse läbiviimiseks kokku 1 168 000 eurot. Toetust jagus nii Euroopa U20 meistrivõistlustele kergejõustikus kui ka laskesuusatamise Euroopa meistrivõistluste korraldamiseks Otepääl.

Kõige suurema toetuse, 190 000 eurot, saab Euroopa U20 meistrivõistluste kergejõustikus korraldamine 2021. aastal. Laskesuusatamise Euroopa meistrivõistluste 2020 korraldamist Otepääl toetatakse 180 000 euroga.

„Sellised võistlused teevad Eestit maailmas suuremaks ning annavad meie sportlastele olulise koduväljaku eelise. Lisaks toetasime mitmeid võistlusi väljaspool Tallinna, mis rikastavad kohalikku elu ja toovad maailma tipud koduõuele,“ ütles kultuuriminister Tõnis Lukas.

Rahvusvaheliste spordisündmuste toetamine aitab Eestis läbi viia rahvusvahelisi võistlusi ja teisi spordisündmusi, et spordi abil aidata kaasa Eesti tutvustamisele maailmas ning tagada, et sündmused viiakse läbi kõrgel tasemel. Samuti peab see kaasa aitama Eesti spordiorganisatsioonide tegutsemisele rahvusvahelises spordiliikumises.

Lisainfo
Margus Klaan
Kultuuriministeeriumi spordiosakonna nõunik
628 2328
margus.klaan@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

Kultuuriminister Tõnis Lukas
14.02.2020|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister: esitan valitsusele kava vabastada Kultuurkapitalile tehtud eraannetused maksustamisest

Kultuuriminister Tõnis Lukas tunnustas Kultuurisõbra 2019 galal kõiki kultuuri toetanud ettevõtteid ja metseene, kuid kinnitas, et kindlasti ei saa jääda siia pidama. Minister lubas lähiajal esitada valitsusele kava vabastada maksustamisest Kultuurkapitalile tehtud eraannetused, kuna Kultuurkapitali koondub eesti kultuuri- ja spordirahva taotluste lai ring ning see organisatsioon on aja jooksul näidanud end tasakaaluka ja usaldusväärse otsustajana.

"Undefined Useful Object", autor Kärt Ojavee
14.02.2020|Kultuuriministeerium

Kultuurisõber 2019: aasta kultuurisõbrad on Feliks Mägus ja Olerex

Kultuuriministeerium andis sõbrapäeval üle konkursi Kultuurisõber 2019 tunnustused. Peapreemia ehk aasta kultuurisõbra tiitliga pärjati Nordic Hotel Forumi omanik ja juht Feliks Mägus ning kütusefirma Olerex. Kokku tunnustas kultuuriminister Tõnis Lukas kaaluka panuse eest kultuurivaldkonnale 23 ettevõtet või eratoetajat.