Sa oled siin

Kultuuriministeerium toetab rahvusvaheliste spordisündmuste korraldamist üle miljoni euroga

17. jaanuar 2020 - 15:14
Laskesuusatamine Foto: Jarek Jõepera
Laskesuusatamine Foto: Jarek Jõepera

Kultuuriminister Tõnis Lukas allkirjastas kaks käskkirja, millega eraldatakse 35 rahvusvahelise spordisündmuse läbiviimiseks kokku 1 168 000 eurot. Toetust jagus nii Euroopa U20 meistrivõistlustele kergejõustikus kui ka laskesuusatamise Euroopa meistrivõistluste korraldamiseks Otepääl.

Kõige suurema toetuse, 190 000 eurot, saab Euroopa U20 meistrivõistluste kergejõustikus korraldamine 2021. aastal. Laskesuusatamise Euroopa meistrivõistluste 2020 korraldamist Otepääl toetatakse 180 000 euroga.

„Sellised võistlused teevad Eestit maailmas suuremaks ning annavad meie sportlastele olulise koduväljaku eelise. Lisaks toetasime mitmeid võistlusi väljaspool Tallinna, mis rikastavad kohalikku elu ja toovad maailma tipud koduõuele,“ ütles kultuuriminister Tõnis Lukas.

Rahvusvaheliste spordisündmuste toetamine aitab Eestis läbi viia rahvusvahelisi võistlusi ja teisi spordisündmusi, et spordi abil aidata kaasa Eesti tutvustamisele maailmas ning tagada, et sündmused viiakse läbi kõrgel tasemel. Samuti peab see kaasa aitama Eesti spordiorganisatsioonide tegutsemisele rahvusvahelises spordiliikumises.

Lisainfo
Margus Klaan
Kultuuriministeeriumi spordiosakonna nõunik
628 2328
margus.klaan@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

Kultuuriministeeriumi hoone
07.07.2020|Kultuuriministeerium

Spordialaliitudele ja spordiobjektidele jagati 1,1 miljonit kriisiabi

Lõppenud on viimased kaks spordivaldkonna taotlusvooru, mille eesmärk oli toetada koroonaviiruse levikust tingitud kriisist mõjutatud spordivaldkonda. Spordialaliite ja spordiobjektide valdajaid toetati kokku ligi 1,1 miljoni euroga.

Haapsalu muinsuskaitseala. Foto: Reio Avaste
01.07.2020|Kultuuriministeerium

Ajalooliste linnakeskuste muinsuskaitsealade korrastamist toetatakse ligi 2,9 miljoni euroga

Tänasest, 1. juulist avanes taotlusvoor, kust rahastatakse väikelinnade muinsuskaitsealadel asuvate hoonete restaureerimise ja avalikku kasutusse võtmisega seotud tegevusi.