Sa oled siin

Kultuuriministeerium toetab rahvusvaheliste spordisündmuste korraldamist üle miljoni euroga

17. jaanuar 2020 - 15:14
Laskesuusatamine Foto: Jarek Jõepera
Laskesuusatamine Foto: Jarek Jõepera

Kultuuriminister Tõnis Lukas allkirjastas kaks käskkirja, millega eraldatakse 35 rahvusvahelise spordisündmuse läbiviimiseks kokku 1 168 000 eurot. Toetust jagus nii Euroopa U20 meistrivõistlustele kergejõustikus kui ka laskesuusatamise Euroopa meistrivõistluste korraldamiseks Otepääl.

Kõige suurema toetuse, 190 000 eurot, saab Euroopa U20 meistrivõistluste kergejõustikus korraldamine 2021. aastal. Laskesuusatamise Euroopa meistrivõistluste 2020 korraldamist Otepääl toetatakse 180 000 euroga.

„Sellised võistlused teevad Eestit maailmas suuremaks ning annavad meie sportlastele olulise koduväljaku eelise. Lisaks toetasime mitmeid võistlusi väljaspool Tallinna, mis rikastavad kohalikku elu ja toovad maailma tipud koduõuele,“ ütles kultuuriminister Tõnis Lukas.

Rahvusvaheliste spordisündmuste toetamine aitab Eestis läbi viia rahvusvahelisi võistlusi ja teisi spordisündmusi, et spordi abil aidata kaasa Eesti tutvustamisele maailmas ning tagada, et sündmused viiakse läbi kõrgel tasemel. Samuti peab see kaasa aitama Eesti spordiorganisatsioonide tegutsemisele rahvusvahelises spordiliikumises.

Lisainfo
Margus Klaan
Kultuuriministeeriumi spordiosakonna nõunik
628 2328
margus.klaan@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

Kultuuriminister Tõnis Lukas
27.03.2020|Kultuuriministeerium

Isolatsiooni valu ja võlu

Vaatamata enneolematutele piirangutele pole kultuurielu lakanud. Kultuuri toetamine on nii riigi, ettevõtete kui ka iga inimese võimuses, kirjutab kultuuriminister Tõnis Lukas.

www.pexels.com
27.03.2020|Kultuuriministeerium

Õiglane maksustamine peab aitama tagada eestikeelse ja -meelse mõtteruumi püsimist

Eestikeelne kirjandus ja ajakirjandus, lugemine üldse on keele ja kultuuri püsimajäämise alustala. E- ja audioväljaannete ning ajakirjanduse käibemaksumäära alandamine seaks väljaanded nii Eesti kui ka laiemalt maailma turul võrdsemasse olukorda.