Sa oled siin

Kultuuriministeerium soovib saada SA Tallinna Kunstihoone Fond kaasasutajaks

9. juuni 2016 - 12:30
2012. aasta Kevadnäitus Tallinna Kunstihoones. Foto: Kultuur ja Elu
2012. aasta Kevadnäitus Tallinna Kunstihoones. Foto: Kultuur ja Elu

Kultuuriminister Indrek Saar saatis täna, 9. juunil Eesti Kunstnike Liidu presidendile Vano Allsalule kirja, milles palus liidul kaaluda riigi kaasamist SA Tallinna Kunstihoone Fond asutajate ringi. Kunstivaldkonnas puuduvad riigi osalusega organisatsioonid ning vajaka jääb pikaajalisest stabiilsusest.

Kultuuriminister Indrek Saar selgitas, et ettepanek tulenes aruteludest olulise näituseasutuse tulevikugarantiide üle. „Kujutava kunsti valdkonnas ei tegutse täna ühtegi riigi osalusega organisatsiooni. Kultuuriministeerium soovib suuremat kaasvastutust Eesti kunstielu olulisima näituseasutuse Tallinna Kunstihoone arengus, rakendades riigi kogemusi kaasasutatud organisatsioonide strateegilise juhtimise ja järelevalve osas,“ ütles Saar. Ta lisas, et kuigi omandivorm ei ole kultuuri juhtimises ja rahastamises esmatähtis, vajab praegu ainult omaalgatuslike  ja sõltumatute initsiatiivide najal tegutsev kunstivaldkond rahvuskultuuriliselt olulise institutsiooni tegevuses suuremat stabiilsust. „Riigi osalusega kaasnev märgiline staatus lisaks elementaarsele administratiivtoe võimekusele suudaks seda tagada,“ kinnitas Saar. Riigi kaasamine sihtasutusse riigile lisakulu ei tekita.


SA Tallinna Kunstihoone Fond on Eesti Kunstnike Liidu asutatud sihtasutus, mis vastutab näitusetegevuse korraldamise eest Tallinna Kunstihoones. Tallinna Kunstihoone rajati Eesti Kultuurkapitali toel 1934. aastal ja sestsaadik on hoones pidevalt näitusi korraldatud. Praegu vastutab kunstihoone igapäevatöö juhtimise eest juhataja Taaniel Raudsepp. Kunstihoone nõukogus on lisaks Eesti Kunstnike Liidu esindajatele ka Tallinna linna, Eesti Kultuurkapitali ja Kultuuriministeeriumi esindaja.

Lisainfo
Hillar Sein
Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler
hillar.sein@kul.ee
6282268

 

Veel uudiseid samal teemal

Noortepidu 2017. Foto: Aivar Pihelgas
06.08.2020|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Lukas: toetusmeede laulu- ja tantsupeo liikumisele tuleb rakendada juba järgmisest aastast

Valitsus kiitis täna, 6. augustil heaks laulu- ja tantsupeo liikumises osalevate kollektiivide juhtide palgatoetuse ettepaneku. Kultuuriminister Tõnis Lukas rõõmustas, et laulu- ja tantsupeo traditsiooni igikestvus on valitsuse jaoks prioriteet ning soovib toetusmeetme kaudu raha hakata eraldama juba tulevast, 2021. aastast.

31.07.2020|Kultuuriministeerium

1. augustil avaneb taotlusvooru „Eesti kultuur maailmas“ 2020. aasta 2. voor

Eesti kultuuri rahvusvahelistumist toetava taotlusvooru „Eesti kultuur maailmas“ tänavune 2. voor avaneb 1. augustil. Taotluste esitamise viimane päev on 17. august.