Sa oled siin

Kultuuriministeerium soovib saada SA Tallinna Kunstihoone Fond kaasasutajaks

9. juuni 2016 - 12:30
2012. aasta Kevadnäitus Tallinna Kunstihoones. Foto: Kultuur ja Elu
2012. aasta Kevadnäitus Tallinna Kunstihoones. Foto: Kultuur ja Elu

Kultuuriminister Indrek Saar saatis täna, 9. juunil Eesti Kunstnike Liidu presidendile Vano Allsalule kirja, milles palus liidul kaaluda riigi kaasamist SA Tallinna Kunstihoone Fond asutajate ringi. Kunstivaldkonnas puuduvad riigi osalusega organisatsioonid ning vajaka jääb pikaajalisest stabiilsusest.

Kultuuriminister Indrek Saar selgitas, et ettepanek tulenes aruteludest olulise näituseasutuse tulevikugarantiide üle. „Kujutava kunsti valdkonnas ei tegutse täna ühtegi riigi osalusega organisatsiooni. Kultuuriministeerium soovib suuremat kaasvastutust Eesti kunstielu olulisima näituseasutuse Tallinna Kunstihoone arengus, rakendades riigi kogemusi kaasasutatud organisatsioonide strateegilise juhtimise ja järelevalve osas,“ ütles Saar. Ta lisas, et kuigi omandivorm ei ole kultuuri juhtimises ja rahastamises esmatähtis, vajab praegu ainult omaalgatuslike  ja sõltumatute initsiatiivide najal tegutsev kunstivaldkond rahvuskultuuriliselt olulise institutsiooni tegevuses suuremat stabiilsust. „Riigi osalusega kaasnev märgiline staatus lisaks elementaarsele administratiivtoe võimekusele suudaks seda tagada,“ kinnitas Saar. Riigi kaasamine sihtasutusse riigile lisakulu ei tekita.


SA Tallinna Kunstihoone Fond on Eesti Kunstnike Liidu asutatud sihtasutus, mis vastutab näitusetegevuse korraldamise eest Tallinna Kunstihoones. Tallinna Kunstihoone rajati Eesti Kultuurkapitali toel 1934. aastal ja sestsaadik on hoones pidevalt näitusi korraldatud. Praegu vastutab kunstihoone igapäevatöö juhtimise eest juhataja Taaniel Raudsepp. Kunstihoone nõukogus on lisaks Eesti Kunstnike Liidu esindajatele ka Tallinna linna, Eesti Kultuurkapitali ja Kultuuriministeeriumi esindaja.

Lisainfo
Hillar Sein
Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler
hillar.sein@kul.ee
6282268

 

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Kultuuriministeerium
09.04.2020|Kultuuriministeerium

Kultuuriministeeriumi abipakett katab kultuurivälja vältimatuid kulusid

Kultuuriministeerium töötab välja abimeetmeid kultuurisektori eri valdkondadele, et kompenseerida vältimatuid kulusid, mille katteallikas on kriisi tõttu kadunud. Samuti on kavas toetada eriolukorras sissetuleku kaotanud füüsilisi isikuid. Kultuuri- ja spordivaldkonna abipaketi suurus valitsuse koostatud 2,62 miljardi suuruses lisaeelarves on 25 miljonit eurot.

09.04.2020|Kultuuriministeerium

Lukas otsis koos Euroopa Liidu kultuuriministritega lahendusi kriisile

Kultuuriminister Tõnis Lukas osales eile õhtul videosilla teel Euroopa Liidu kultuuriministrite kohtumisel, kus arutati viiruse COVID-19 kaasnevat mõju kultuuri- ja audiovisuaalsektorile ning nii liikmesriikide juba rakendatud või plaanitavaid kui ka võimalikke EL tasandi meetmeid.