Sa oled siin

Kultuuriministeerium soovib Läänemere Kunstisadama valmimist

14. oktoober 2020 - 14:41
Läänemere kunstisadam. Foto: EV100
Läänemere kunstisadam. Foto: EV100

Kultuuriministeerium saatis täna, 14. oktoobril Sihtasutusele Uue Kunsti Muuseum ning Pärnu linnavalitsusele kirja, milles kinnitatakse valmisolekut toetada uue kultuuriobjekti rajamist. Riik näeb võimalusena, et tulevikus rahvusvaheliselt mõjukaks kujuneva kultuuriobjekti rajamise partneriks saaks Sihtasutus Pärnu Muuseum.

„Idee Läänemere Kunstisadama rajamiseks on inspireeriv ning Kultuuriministeerium toetab seda. Pean kunstisadama arendamisel väga oluliseks sammuks, et Kultuuriministeerium suudab riigieelarvest tagada investeeringuraha objekti esimese etapi lõpetamiseks. Praegu on see raha olemas ja ootab Pärnu poole saatmist. Ettepanekud, kuidas ühiselt edasi liikuda, oleme teinud ka Sihtasutuse Pärnu Muuseum nõukogule,“ kinnitas kultuuriminister Tõnis Lukas.

Kunstisadama rahastamise eeldus avalikest vahenditest on, et kaasrahastajad Pärnu linn ja Kultuuriministeerium kinnitavad finantsriskide analüüsi ja võimalikud tegevused nende maandamiseks. Objekti haldamise võimekus peab säilima viie aasta jooksul pärast projekti lõppmakse tegemist. Samuti peavad kaasrahastajad heaks kiitma projekti meeskonna, kuhu peavad kuuluma suuremahuliste investeeringuprojektide elluviimise ning rahvusvahelise töökogemusega spetsialistid.

Sihtasutuse Pärnu Muuseum nõukogu arutab võimalikku osalust projektis oktoobri lõpus. 

Kunstisadama esimese etapi käigus peaks kava kohaselt tuleva aasta oktoobriks kerkima Pärnu jõe kaldale peahoone ja ujuvalusele Eesti rahvuspaviljon. Kogu kunstisadam, peamaja Kesklinna silla juures jõe vasakkaldal ja kümme ujuvpaviljoni jõel, valmib plaani järgi 2022. aasta keskpaigaks.

Veel uudiseid samal teemal

Joanna Hoffmann
20.10.2020|Kultuuriministeerium

Tartu Kunstimuuseumi uus direktor on Joanna Hoffmann

Kultuuriminister Tõnis Lukas nimetas täna, 20. oktoobril Tartu Kunstimuuseumi direktori kohale Joanna Hoffmanni.

Pärnu linnagalerii. Foto: puhkaeestis.ee
16.10.2020|Kultuuriministeerium

Loovisikutele maksti kriisitoetusi 4,3 miljoni euro eest, viimasteks väljamakseteks tuleb lisaraha

Kultuuriministeeriumi kriisipaketist sai loometoetuse 960 vabakutselist loovisikut. Loometoetuste eelarve on nüüdseks ammendunud, kuid ühekordse leevendusena lisandub toetuste maksmiseks veel 110 000 eurot, et rahuldada osaliselt ka pärast vahendite lõppemist laekunud taotlusi. Ühtekokku on tänavu välja jagatud loovisiku toetusi 5,2 miljonit euro ulatuses.