Sa oled siin

Kultuuriministeerium selgitab: meie kultuuriasutused ei ole avariilised

7. jaanuar 2020 - 16:42
ERR uudistemaja. Foto: Kultuuriministeerium
ERR uudistemaja. Foto: Kultuuriministeerium

Kultuuriministeerium kinnitab vastusena meedias kajastatule, et meie kultuuriasutused ei ole eluohtlikud. Remondifondi üldsumma Kultuuriministeeriumi valitsemisala peale kokku on 2 miljonit eurot aastas.

Remondifondist antakse raha hoonetele, mida ei halda Riigi Kinnisvara Aktsiaselts ning seda raha jagatakse põhiliselt hädapärasteks töödeks mitmesuguste kriteeriumide alusel, mille seas on ka näiteks „oht elule“ ja „oht varale“.

Kriteerium „oht elule“ ei tähenda, et hoone on avariiline – vastasel korral ei saaks hoone olla avalikus kasutuses. Tegemist on pigem kriitilist laadi puudustega, mille kõrvaldamata jätmine võiks teatud aja jooksul tähendada võimalikke tõsisemaid tagajärgi. Remondifond loodi mõne aasta eest just eesmärgil, et probleemid saaksid lahendatud võimalikult kiiresti.

Kokku esitasid asutused 2020. aastaks taotlusi remondivahendite eraldamiseks kokku summas 6,5 miljonit eurot. Nende hulgast tegi valiku komisjon, millesse kuuluvad Kultuuriministeeriumi ja Rahandusministeeriumi esindajad.  

Eesti Rahvusringhäälingu kajastused on siin ja siin

Veel uudiseid samal teemal

Haapsalu muinsuskaitseala. Foto: Reio Avaste
01.07.2020|Kultuuriministeerium

Ajalooliste linnakeskuste muinsuskaitsealade korrastamist toetatakse ligi 2,9 miljoni euroga

Tänasest, 1. juulist avanes taotlusvoor, kust rahastatakse väikelinnade muinsuskaitsealadel asuvate hoonete restaureerimise ja avalikku kasutusse võtmisega seotud tegevusi.

Kalmar Kurs
30.06.2020|Kultuuriministeerium

5 küsimust. Uus välissuhete osakonna juhataja Kalmar Kurs

Kultuuriministeeriumis asub alates 15. augustist välissuhete osakonda juhtima pikaaegse ametnikukogemusega Kalmar Kurs. Saame tuttavaks!