Sa oled siin

Kultuuriministeerium selgitab: meie kultuuriasutused ei ole avariilised

7. jaanuar 2020 - 16:42
ERR uudistemaja. Foto: Kultuuriministeerium
ERR uudistemaja. Foto: Kultuuriministeerium

Kultuuriministeerium kinnitab vastusena meedias kajastatule, et meie kultuuriasutused ei ole eluohtlikud. Remondifondi üldsumma Kultuuriministeeriumi valitsemisala peale kokku on 2 miljonit eurot aastas.

Remondifondist antakse raha hoonetele, mida ei halda Riigi Kinnisvara Aktsiaselts ning seda raha jagatakse põhiliselt hädapärasteks töödeks mitmesuguste kriteeriumide alusel, mille seas on ka näiteks „oht elule“ ja „oht varale“.

Kriteerium „oht elule“ ei tähenda, et hoone on avariiline – vastasel korral ei saaks hoone olla avalikus kasutuses. Tegemist on pigem kriitilist laadi puudustega, mille kõrvaldamata jätmine võiks teatud aja jooksul tähendada võimalikke tõsisemaid tagajärgi. Remondifond loodi mõne aasta eest just eesmärgil, et probleemid saaksid lahendatud võimalikult kiiresti.

Kokku esitasid asutused 2020. aastaks taotlusi remondivahendite eraldamiseks kokku summas 6,5 miljonit eurot. Nende hulgast tegi valiku komisjon, millesse kuuluvad Kultuuriministeeriumi ja Rahandusministeeriumi esindajad.  

Eesti Rahvusringhäälingu kajastused on siin ja siin

Veel uudiseid samal teemal

Leelo Tungal, 2019. aasta kultuuri elutööpreemia laureaat
21.01.2020|Kultuuriministeerium

Tutvu riigi kultuuri- ja spordipreemiate kandidaatide nimistuga

Riigi kultuuripreemiate komisjonile saabus 88 ettepanekut loovisiku või loomingulise kollektiivi premeerimiseks. Spordivaldkonnast tõsteti esile ning seati üles 43 kandidatuuri. Nii elutöö- kui ka aastapreemiate saajad otsustab valitsus ning kõrged tunnustused antakse üle Eesti Vabariigi aastapäeva eel, 22. veebruaril. 

Foto: Kultuuriministeerium
21.01.2020|Kultuuriministeerium

Kultuuriministeerium otsib finantsnõunikku

Kultuuriministeerium otsib oma meeskonnaga liituma finantsnõunikku, kes osaleb Kultuuriministeeriumi valitsemisala ja asutuste tegevuspõhiste eelarvemudelite väljatöötamises ja arendamises ning tagab nende olemasolu kuluarvestuse infosüsteemis KAIS. Kandideerimise tähtpäev on 4. veebruar.