Sa oled siin

Kultuuriministeerium ootab kandidaate Aasta kodanik 2018 aunimetusele

8. oktoober 2018 - 16:00

Kultuuriminister Indrek Saar kuulutas välja konkursi aasta kodaniku kandidaatide leidmiseks. Aasta kodanik 2018 konkursi moto on „Ühine riik liidab“, mis lähtub Eesti Vabariigi saja aasta juubelist ja Euroopa kultuuripärandiaastast.

Aasta kodaniku aunimetus antakse Eesti Vabariigi alalisele elanikule, kes on aasta jooksul üleriigiliselt silma paistnud panusega ühiskonna arengusse või saavutustega, mis aitavad kaasa kodanikuteadvuse ja ühiskonna sidususe suurendamisele ning ühiskonnaelu edendamisele.

“Eesti juubeliaastal on kohane esile tõsta inimesi, kelle mõtte ja tegude toel elame avatud, sõbralikus ja tulevikku vaatavas riigis. Riigis, kus on kõigile loodud võimalused eneseteostuseks ja ühiskonnaelus osalemiseks. Iga inimene on eriline, meid liidavad ühised väärtused. Eri mõtteviiside kohtumine, millest tugevneb ühise riigi tunne, ongi tänavuse aasta kodaniku otsimise võti,“ ütles kultuuriminister Indrek Saar.

Kandidaate aunimetusele võivad esitada kõik soovijad. Esitatud taotluses tuleb juhinduda statuudis toodud põhimõtetest, sealhulgas põhjendada kandidaadi sobivust ja seost aasta motoga.

Aasta kodaniku aunimetuse kuulutab kultuuriminister välja 28. novembril Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones toimuval tunnustussündmusel. Samas annab siseminister Andres Anvelt üle kodanikupäeva aumärgid inimestele, kes on edendanud kodanikukasvatust, väärtustanud kodanikuteadvust või teinud vabatahtlikku tööd oma kogukonnas.

Aasta kodaniku kandidaatide esitamise tähtaeg on pühapäev, 4.  november. Kandidaate saab esitada Kultuuriministeeriumi veebilehe kaudu siin.

Aasta kodaniku aunimetuse statuut on kättesaadav siin (PDF) (PDF)

 

Lisainfo Kultuuriministeeriumi kodulehel
või
Mall Saul
Kultuurilise mitmekesisuse osakonna nõunik
Tel 6282 261
E-post: mall.saul@kul.ee

 

Veel uudiseid samal teemal

Aasta kodanik 2018 Eva Truuverk. Foto: Arno Mikkor
28.11.2018|Kultuuriministeerium

Aasta kodanik 2018 Eva Truuverk: kõige olulisemad on inimesed

Usutlesime tänavuse aasta kodaniku aunimetuse laureaati Eva Truuverki, Teeme Ära Maaimakoristuspäeva ühte initsiaatorit ja eestvedajat.

07.11.2018|Kultuuriministeerium

Konkurss siseaudiitori ametikohale

Kultuuriministeerium ootab oma meeskonnaga liituma siseaudiitorit. Siseaudiitori ülesanne on Kultuuriministeeriumi valitsemisala ülese koordineeritud riskijuhtimise käivitamine, nõu- ja kindlustandvate töövõttude läbiviimine ning riskide hindamiste läbiviimine valitsemisala asutustes. Kandideerimise tähtaeg on 22. november 2018.