Sa oled siin

Kultuuriministeerium annab kriisiabi spordiklubidele

21. mai 2020 - 14:00

Valitsus kiitis neljapäeval, 21. mail heaks kultuuriminister Tõnis Lukase esitatud määruse eelnõu, millega luuakse toetusmeede spordiobjektide avatuna hoidmiseks kriisi tingimustes. Meetme maht on kokku 400 000 eurot.

Toetusmeede luuakse eraõiguslikele sisetingimustes olevatele spordiasutustele, mis eriolukorrast tingitud piirangute tõttu on olnud suletud. Toetuse eesmärk on anda ühekordset tagastamatut abi spordiobjektide valdajale viirusepuhangust tulenenud kriisikahju osaliseks hüvitamiseks. See võimaldab spordiobjektid taas avada ning jätkata tegevust eriolukorra lõppemise järel.

Toetust taotlev spordiobjekt ja tema sportimispaigad peavad olema Eesti spordiregistri andmete kohaselt spordialases kasutuses. Meetme abil ei toetata välisrajatisi. Nende igapäevased ülalpidamiskulutused, kui nad ei ole kasutuses, on võrreldes muude, hoones asuvate spordiobjektidega madalamad.

Toetuse andja on Spordikoolituse ja –teabe SA, kes on Kultuuriministeeriumiga sõlmitud halduslepingu alusel volitatud pidama Eesti spordiregistrit, mille üks alamandmekogusid on ka spordiehitiste andmekogu. Sihtasutusel on seega toetuste jagamiseks olemas nii sisuline kui ka menetluslik võimekus.

Palume taotlejail jälgida Kultuuriministeeriumi kodulehte, kus avaldatakse lähiajal taotlemise täpsed tingimused. 

Veel uudiseid samal teemal

Kultuuriministeerium
08.09.2020|Kultuuriministeerium

Läheneb spordistipendiumite teise poolaasta taotluste esitamise tähtpäev

Kultuuriministeerium ootab spordialaliitudelt ja maakondade spordiliitudelt taotlusi spordistipendiumite määramiseks. Taotluste esitamise tähtpäev on 15. september 2020.

Kultuuriministeeriumi hoone
07.07.2020|Kultuuriministeerium

Spordialaliitudele ja spordiobjektidele jagati 1,1 miljonit kriisiabi

Lõppenud on viimased kaks spordivaldkonna taotlusvooru, mille eesmärk oli toetada koroonaviiruse levikust tingitud kriisist mõjutatud spordivaldkonda. Spordialaliite ja spordiobjektide valdajaid toetati kokku ligi 1,1 miljoni euroga.