Sa oled siin

Kõige suuremad kultuurisõbrad selguvad homme

6. märts 2018 - 13:14

Kultuuriminister Indrek Saar annab homme, 7. märtsil üle tunnustused ettevõtetele ja eraisikutele, kes panustasid möödunud 2017. aasta jooksul kultuurivaldkonna heaks. Tänavu jagatakse välja 25 kultuurisõbra ning 5 aasta kultuurisõbra tiitlit. 

Kultuuriministeerium tõstab tunnustusega Kultuurisõber esile ning tänab eelnenud aastal kultuurivaldkonda toetanud ettevõtjaid, metseene ja silmapaistvaid algatusi. Kõik kultuurivaldkonnaga seotud isikud või organisatsioonid said esitada kandidaate, kelle seast valis  komisjon välja laureaadid – 25 kultuurisõpra ning viis peapreemiat ehk aasta kultuurisõpra. Laureaate on paljudest ettevõtluse valdkondadest ning eri paigust üle Eesti ja ka välismaalt.

Kultuuriminister Indrek Saar meenutas konkursi väljakuulutamisel, et viimasel ajal on korduvalt küsitud, kuhu ja kelleni peaks riigi toetus kultuuriväljal jõudma. „Seda enam on hea meel sotsiaalselt mõtlevate ettevõtjale ja metseenide üle, kes leiavad, et kultuur on meie ühine põld, mida harida,“ märkis minister ning lisas, et riik tunnustab, toetab ja vahendab heade koostöösuhete loomist kõigiti.

Tänugala toimub kolmapäeval, 7. märtsil Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis. Uksed ja fotosein on avatud alates kell 13.00, kultuuriminister Indrek Saar annab lossi suvesaalis tunnustused üle algusega kell 13.30. Kultuuri toetamise vajalikkusest ja motivatsioonist kõnelevad ettevõtja Rain Lõhmus ning kunstivaldkonda toetanud Akzo Nobel Baltics AS, musitseerib Kadri Voorand.

Mullu, 2016. aasta tegevuse eest pälvisid aasta kultuurisõbra tiitli ajaleht Postimees, metseen Aare Kaarma ning ühinemisprotsessi alustanud AS DNB Pank ja Nordea Bank AB. Kõigi varasemate aastate kultuurisõbrad leiate siit.

Veel uudiseid samal teemal

Eesti Rahva Muuseumi püsinäitus "Kohtumised". Foto: Berta Vosman (ERM)
12.09.2018|Kultuuriministeerium

Uuring: muuseumid ja raamatukogud on populaarsed, arendamist vajavad uued teenused

Kultuuriministeerium koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega (EAS) ja uuringufirma Kantar Emoriga tutvustas täna, 12. septembril Eesti muuseumide ja raamatukogude külastajate ja mittekülastajate värske uuringu tulemusi. Saadud tulemused aitavad kaasa poliitikakujundamisele ning edasistele tegevustele, mis võiksid veelgi suurendada Eesti muuseumide ja raamatukogude atraktiivsust ja külastatavust.

Valletta, Euroopa kultuuripealinn 2018. Foto: Jason Borg, Malta valitsus
30.08.2018|Kultuuriministeerium

Riik rahastab Euroopa kultuuripealinna 2024 kuni 10 miljoni euroga

Valitsus otsustas täna, 30. augustil, et tulevast Eesti kultuuripealinna rahastatakse kuni 10 miljoni euroga. Kultuuripealinna toetuse kohta esitab Kultuuriministeerium koostöös Rahandusministeeriumiga taotluse tuleval kevadel, kui algab riigi eelarvestrateegia koostamine aastateks 2021 kuni 2024.