Sa oled siin

Taotlemine koroonaviiruse teise laine kahju hüvitamise voorudest

22. jaanuar 2021 - 12:28
Foto: Kultuuriministeerium
Foto: Kultuuriministeerium

Koroonaviiruse teise laine abipaketi suurus kultuuri- ja spordivaldkonnale on kokku ligi 6,7 miljonit eurot. Mahukam osa paketist puudutab Harju- ja Ida-Virumaad. Tutvu tingimuste ja oluliste kuupäevadega.

Kultuuriministeeriumi teise abipaketi oluline fookus on Harju- ja Ida-Virumaal tegutsevatel kultuurikorraldajatel, kelle tegutsemist detsembris kehtestatud reeglitega olulisel määral piirati.

Kultuurikorraldajate taotlusvooru kogumaht on 3,2 miljonit eurot ning abisumma arvutatakse välja lähtuvalt organisatsiooni varasemast müügitulust. Täpsemalt saab taotlusvooru kohta lugeda kultuuriministeeriumi kodulehelt. Taotlusvoor on avatud alates 1. veebruarist kuni 17. veebruarini. 

„Valisime sellise lähenemise, kuna see annab objektiivse ning ühtse aluse abisumma leidmiseks – piirangute tõttu katkes just nimelt müügitulu,“ põhjendas Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Taaniel Raudsepp.

 

Paralleelselt Kultuuriministeeriumi taotlusvooruga avaneb Töötukassa meede Harjumaal ja Ida-Virumaal tööandjatele töötasu toetamiseks alates 28. detsembrist 2020.

„Töötukassast on võimalik taotleda abi lähtuvalt organisatsiooni tööjõukuludest. Siin on aga oluline silmas pidada, et abi saab kas ühest või teisest, kuid mitte mõlemast,“ toonitas Raudsepp. 

Kultuuriministeeriumist makstava toetuse puhul on maksimaalne võimalik abisumma 60 000 eurot, Töötukassa puhul aga 180 000 eurotSelle kohta saab täiendavat teavet siit.

 

Lisaks kultuurikorraldajatele toetab Kultuuriministeerium Eesti Rahvakultuuri Keskuses avatava taotlusvooru kaudu huvitegevuse valdkonda. Selle abipaketi suurus on 171 395 eurotTaotlusi saab esitada ajavahemikul 15.-25. veebruar 2021. Täpsema info taotlemise tingimuste kohta leiab Eesti Rahvakultuuri Keskuse kodulehelt. 

 

Toetused jõuavad ka spordivaldkonda. Taotlusvoorud hõlmavad saavutusspordi võistluste korraldamise, spordiobjektide ülalpidamise ning treenerite tööjõukulu. Kui saavutusspordi toetusi jagab Kultuuriministeerium, siis spordiobjekte ja treenereid puudutavate taotlusvoorudega tegeleb Spordikoolituse- ja Teabe SA (SKTSA). Spordiorganisatsioonidel on samuti võimalik taotleda toetust Töötukassa toetusmeetmest.

22. jaanuarist kuni 2. veebruarini saavad saavutusspordi võistluste korraldajad taotleda Kultuuriministeeriumilt erakorralist kriisiabi toetuste taotlemise e-keskkonna kaudu. Taotlusvoorust toetatakse Harjumaal ja Ida-Virumaal ajavahemikul 14. kuni 27. detsembrini 2020 ning mujal Eestis 14. detsembrist 2020 kuni 10. jaanuarini 2021 ära jäänud või pealtvaatajateta toimunud võistluste ettevalmistamisel või läbiviimisel tekkinud vältimatuid kulutusi, mille katmiseks planeeritud tulud on kehtestatud piirangute tõttu oluliselt vähenenud. Saavutusspordi võistluste korraldamise toetust saavad taotleda rahvusliku olümpiakomitee liikmeskonda kuuluv spordialaliit või sportmängude täiskasvanute Eesti meistriliigas mängivat võistkonda esindav spordiklubi. Lähemalt saab taotlusvooru tingimuste ja taotlemise kohta lugeda siit. Taotlusvoorust on raha eraldamiseks ette nähtud 160 000 eurot.

SKTSA avab 25. jaanuaril taotlusvooru sisespordiobjektide valdajate erakorraliseks toetamiseks, kuhu oodatakse avaldusi kuni 8. veebruarini. Toetust saab rakendada  Eesti Spordiregistrisse kantud 565 tingimustele vastava spordiobjekti ja nende 211 valdaja osas. Kriisiabi ei saa küsida kohaliku omavalitsuse või riigi valduses olevale spordiobjektile. Toetuse suurus on 1,6 eurot ruutmeetri kohta jäähallide ja siseujulate puhul ning 0,8 eurot ruutmeetri kohta ülejäänud spordiobjektide puhul. Harju maakonnas asuvate spordiobjektide puhul jagatakse ruutmeetri maksumus kahega. Taotlusvooru maht on 185 000 eurot. Toetust antakse Harjumaal ja Ida-Virumaal perioodil 12. detsembrist 2020 kuni 27. detsembrini 2020 ja mujal Eestis perioodil 12. detsembrist 2020 kuni 10. jaanuarini 2021 kehtinud piirangute leevendamiseks. Täpsem info taotlusvooru kohta on leitav siit ja taotlemine käib selle veebikeskkonna kaudu.

Spordiklubide, -koolide ja -alaliitude treenerite tööjõukulude osaliseks katmiseks on SKTSA avanud taotlusvooru sarnase põhimõtte alusel. Taotlusvoor on avatud 27. jaanuarist kuni 10. veebruarini ja toetust saavad küsida taotleja esindusõiguslikud isikud selleks loodud veebikeskkonna kaudu. Toetatakse noori juhendavaid treenereid ning erisus on tehtud Ida-Virumaa treeneritele, kelle puhul saavad toetust nii noorte kui täiskasvanute juhendajad. Taotlusvooru rahaline maht on 567 605 eurot ja toetuse maksimummäär treeneri kohta on 750 eurot. Toetust antakse Harjumaal ja Ida-Virumaal perioodil 12. detsembrist kuni 27. detsembrini 2020 ja mujal Eestis perioodil 12. detsembrist 2020 kuni 10. jaanuarini 2021 kehtinud piirangute leevendamiseks. Täpsem info taotlusvoorus osalemise tingimuste kohta on siin. Noortele trenne pakkuvatel spordiorganisatsioonidel on võimalik toetust taotleda ka Haridus- ja Teadusministeeriumi kriisimeetme kaudu kuni 29. jaanuarini 2021. 

 

Veel uudiseid samal teemal

Kihnu pillilapsed (foto: Kihnu Kultuuriruum)
25.02.2021|Kultuuriministeerium

Eesti liitub kultuuripärandit kui ressurssi väärtustava Faro konventsiooniga

Valitsus kiitis täna, 25. veebruaril heaks Eesti ühinemise Euroopa Nõukogu raamkonventsiooniga. Faro konventsioon rõhutab, et kultuuripärand on ühiskonnale väärtuslik ressurss, mis on kestliku arengu loomulik osa.

Foto: Annika Haas
23.02.2021|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister riigipreemia laureaatidele: riigita kultuuril oleks määratult raskem oma teadmisi levitada ja mõjutada maailmakultuuri

Kultuuriminister Anneli Ott ütles pöördumises riiklike kultuuri ja spordi aasta ning elutööpreemiate laureaatidelele, et nad on avanud meile võimalusi näha elu ja inimesi üha uutest perspektiividest. Ott toonitas, et riigita kultuuril oleks määratult raskem oma teadmisi levitada ja mõjutada maailmakultuuri.