Sa oled siin

Indrek Saar: noorte laulu- ja tantsupidu kinnitas võimsalt ja väekalt eesti kultuuri elujõulisust

2. juuli 2017 - 23:47
Kultuuriminister Indrek Saar tänab peolisi XII noorte laulu- ja tantsupeo peolisi. Foto: Siim Lõvi, Aurelia Minev/ERR
Kultuuriminister Indrek Saar tänab peolisi XII noorte laulu- ja tantsupeo peolisi. Foto: Siim Lõvi, Aurelia Minev/ERR

Tallinnas lõppes äsja XII noorte laulu- ja tantsupidu „Mina jään“. Kultuuriminister Indrek Saar tänas peo lõpus peolisi ning korraldajaid õnnestunud suursündmuse eest.

Kultuuriminister Indrek Saar sõnas peo lõpus laulukaare ees lühikeses pöördumises, et väiksearvulise rahvana vajame pidevalt kinnitust, et meie keel ja kultuur on elujõulised. “Noorte laulu- ja tantsupidu kinnitas seda kõige võimsamal ja väekamal moel,” rõhutas Saar. „Seda kõike tänu neile ägedatele noortele inimestele - tuhandetele noortele tantsijatele ja lauljatele, sadadele muusikutele, kes selle peo meie jaoks on teinud. Aitäh teile, noored sõbrad!“ ütles Saar.

Minister tunnustas peo lõppedes kõiki, kes andsid oma osa suursündmuse õnnestumise nimel.

„Perekonnad, kogukonnad, omavalitsused, õpetajad, kunstilised toimkonnad, kuraatorid, kõik kaasamõtlejad ja abistajad üle Eesti – teieta seda suursündmust ei toimuks. Meie kõigi siiras tänu kuulub teile!“ kinnitas Saar. Minister lisas, et noorte antud sõnumist „Mina jään“ kujunes kasvava põlvkonna selge manifestatsioon, et suurpeod jätkuksid. „See teadmine on tohutult rõõmustav, kuid miski ei teki tühjalt kohalt. Noorte antud sõnum kohustab meid mõtlema tõsiselt selle üle, mida laulu-, tantsu- ja pillimängutraditsiooni hoidmiseks juba siin ja täna ette võtta tuleb,“ ütles Saar.

Kultuuriminister kinkis sümboolselt laulu-, tantsu- ja rahvamuusikapidude juhtidele Heli Jürgensonile, Margus Toomlale ja Juhan Uppinile kõigile peolistele mõeldud pihlapuu istiku märgina väest ja eesti kultuuri ning rahvuslike traditsioonide kestmisest.

Veel uudiseid samal teemal

29.05.2020|Kultuuriministeerium

OLULINE! Valitsus leevendas tingimusi sündmuste korraldamisele juba alates juunist

Valitsus tegi neljapäeval, 28. mail olulisi leevendusi avalike ürituste korraldamiseks juba juunist. Palun tutvuge muudatustega ning tutvuge vajadusel täpse juhendiga. Võimalikud täpsustavad küsimused palume saata min@kul.ee.

Siim Rohtla
29.05.2020|Kultuuriministeerium

5 küsimust. Uus audiovisuaalnõunik Siim Rohtla

Kultuuriministeeriumis asub 1. juunist tööle uus audiovisuaalnõunik, varem kinonduses, üldse laiemalt  filmivaldkonnas töötanud Siim Rohtla. Milliste mõtetega uus nõunik ametisse asub? Saame tuttavaks!