Sa oled siin

Indrek Saar: noorte laulu- ja tantsupidu kinnitas võimsalt ja väekalt eesti kultuuri elujõulisust

2. juuli 2017 - 23:47
Kultuuriminister Indrek Saar tänab peolisi XII noorte laulu- ja tantsupeo peolisi. Foto: Siim Lõvi, Aurelia Minev/ERR
Kultuuriminister Indrek Saar tänab peolisi XII noorte laulu- ja tantsupeo peolisi. Foto: Siim Lõvi, Aurelia Minev/ERR

Tallinnas lõppes äsja XII noorte laulu- ja tantsupidu „Mina jään“. Kultuuriminister Indrek Saar tänas peo lõpus peolisi ning korraldajaid õnnestunud suursündmuse eest.

Kultuuriminister Indrek Saar sõnas peo lõpus laulukaare ees lühikeses pöördumises, et väiksearvulise rahvana vajame pidevalt kinnitust, et meie keel ja kultuur on elujõulised. “Noorte laulu- ja tantsupidu kinnitas seda kõige võimsamal ja väekamal moel,” rõhutas Saar. „Seda kõike tänu neile ägedatele noortele inimestele - tuhandetele noortele tantsijatele ja lauljatele, sadadele muusikutele, kes selle peo meie jaoks on teinud. Aitäh teile, noored sõbrad!“ ütles Saar.

Minister tunnustas peo lõppedes kõiki, kes andsid oma osa suursündmuse õnnestumise nimel.

„Perekonnad, kogukonnad, omavalitsused, õpetajad, kunstilised toimkonnad, kuraatorid, kõik kaasamõtlejad ja abistajad üle Eesti – teieta seda suursündmust ei toimuks. Meie kõigi siiras tänu kuulub teile!“ kinnitas Saar. Minister lisas, et noorte antud sõnumist „Mina jään“ kujunes kasvava põlvkonna selge manifestatsioon, et suurpeod jätkuksid. „See teadmine on tohutult rõõmustav, kuid miski ei teki tühjalt kohalt. Noorte antud sõnum kohustab meid mõtlema tõsiselt selle üle, mida laulu-, tantsu- ja pillimängutraditsiooni hoidmiseks juba siin ja täna ette võtta tuleb,“ ütles Saar.

Kultuuriminister kinkis sümboolselt laulu-, tantsu- ja rahvamuusikapidude juhtidele Heli Jürgensonile, Margus Toomlale ja Juhan Uppinile kõigile peolistele mõeldud pihlapuu istiku märgina väest ja eesti kultuuri ning rahvuslike traditsioonide kestmisest.

Veel uudiseid samal teemal

Mart Kangro, Juhan Ulfsak, Eero Epner. "Workshop"
18.10.2019|Kultuuriministeerium

Avanes „Eesti kultuur maailmas“ 2020. aasta I taotlusvoor

Tänasest on võimalik esitada taotlusi 2020. aasta rahvusvahelistele projektidele toetuse saamiseks. Taotluste esitamise tähtaeg on 18. november kell 23.59.

Kultuurikomisjoni koosolek. Foto: Erik Peinar, Riigikogu Kantselei
14.10.2019|Kultuuriministeerium

Kultuuriministeerium tutvustas Riigikogu kultuurikomisjonile 2020. aasta kultuurieelarve suundi

Kultuuriminister Tõnis Lukas tutvustas esmaspäeval, 14. oktoobril Riigikogu kultuurikomisjonile 2020. aasta riigieelarve seaduse eelnõu Kultuuriministeeriumi osa. Samuti anti ülevaade Kultuuriministeeriumi 2019. aasta teise poolaasta eelnõudest ja muudest olulistest teemadest.