Sa oled siin

Indrek Saar: midagi inetumat ja rumalamat on keeruline ette kujutada; riik on dopinguga seotud ohte teadvustanud ja samme astunud

1. märts 2019 - 13:51
Indrek Saar. Foto: Kultuuriministeerium
Indrek Saar. Foto: Kultuuriministeerium

„Eesti spordi maine ja usk puhta spordi võimalikkusesse on saanud ränga hoobi. Midagi veel inetumat ja rumalamat on keeruline ette kujutada. Kogu see lugu tuleb tõmmata päevavalgele, ükskõik kui valus see ka ei oleks," ütles kultuuriminister Indrek Saar pärast uusi arenguid Eesti suusatajaid tabanud dopinguskandaalis. 

"Riik on siiski juba eelnevalt dopinguga seotud ohte teadvustanud ja samme astunud. Viimaste aastatega oleme suurendanud tegevustoetust SA-le Eesti Antidoping (EAD) mitmeid kordi – kui 2015. oli toetus 30 000 eurot, siis selleks aastaks on see tõusnud 187 000 euroni. Lisaks, juba varem oleme tänu Põhjamaadest saadud kogemustele teadvustanud äärmist vajadust dopinguvastast võitlust veelgi jõulisemaks muuta. Kultuuriministeerium tegi eelmisel aastal EAD asutajale Eesti Olümpiakomiteele (EOK) ettepaneku seda asutust reformida tuues sinna kokku kõik spordieetika küsimused, eelkõige kokkuleppemängude vastase võitluse, mille käigus võidab ka võitlus dopingu tarvitamise vastu. Vaja on tõsta uurimisvõimekust, teha koolitusi, muid ennetavaid tegevusi, et pettuse teele ei mindaks.

EOKs toimus üsna hiljuti, 15. veebruaril sel teemal kohtumine, kus arutati EAD reformiga seonduvat. Lisaks muule käis seal teemana läbi ka see, kuidas parandada koostööd Politsei- ja piirivalveameti ning Eesti maksu- ja tolliametiga. Kindlasti kerkib nüüd üles küsimus, kas peaksime reegleid veelgi karmistama ja dopingu tarvitamise ka Eestis kriminaliseerima.

Ühtset seisukohta selle kohta praegu mõistagi veel pole, sest arutelusid selle üle pole toimunud.

Praeguse skandaali ajal on Kultuuriministeerium olnud ühenduses nii EOK peasekretäri Siim Suklese kui ka EAD esindajatega. EOK kaudu on suheldud ka Eesti Suusaliidu peasekretäri Tõnu Seiliga ning suusaliidu presidendi Andreas Laanega.

Pean vältimatuks arutada olukorda kõigi nende asjasse puutuvate institutsioonide esindajatega. Kohtume Kultuuriministeeriumis juba järgmisel nädalal, et olukorrast otse rääkida,“ võttis Saar teema kokku.

Veel uudiseid samal teemal

Kultuurisõber 2018 gala
10.12.2019|Kultuuriministeerium

Algas konkurss Kultuurisõber 2019

Kultuuriminister Tõnis Lukas kuulutas täna, 10. detsembril välja konkursi Kultuurisõber 2019. Konkursil tunnustatakse neid eraisikuid, ettevõtteid või organisatsioone, kes on kultuurile aasta jooksul olnud toeks rahaliselt või tegudes. Kandidaatide esitamine on avatud reedeni, 10. jaanuarini 2020, võitjad avaldatakse traditsioonilisel Kultuurisõbra tseremoonial, mis toimub sõbrapäeval, 14. veebruaril 2020.

Kultuuritöötajate palgaleppe allkirjastamine
09.12.2019|Kultuuriministeerium

Palgalepe: kultuuritöötajate palgafond suureneb 2,5 protsendi võrra

Kultuuriminister Tõnis Lukas ja Teenistujate Ametiliitude Keskorganisatsiooni (TALO) juhatuse esimees Ago Tuuling allkirjastasid täna, 9. detsembril kultuuritöötajate palgakokkuleppe. Selle kohaselt tõuseb Kultuuriministeeriumi valitsemisala asutuste töötajate palgafond 2,5 protsendi võrra.