Sa oled siin

Hiinas alustab esmakordselt tööd Eesti kultuuriesindaja

31. märts 2017 - 11:41
Anete Elken. Foto: erakogu.
Anete Elken. Foto: erakogu.

Eesti suursaatkonna juures Pekingis alustab esmaspäevast, 3. aprillist Eesti kultuuriesindajana tööd Anete Elken. Tema ülesandeks saab Eesti ja Hiina kultuurisidemete arendamine ja kontaktide loomine Ida-Aasia ning Eesti kultuuriorganisatsioonide ja loovisikute vahel. Samuti aitab kultuuriesindaja kaasa Eesti kultuuri tutvustamisele ning kultuuriekspordi arengule.

Kultuuriministeerium on juba mõnda aega otsinud sobivat inimest, kes elaks ja töötaks Aasias ning saaks kaasa aidata Eesti kultuuri- ja loomemajandussuhete edendamisele Ida-Aasia piirkonnas.

Kultuuriministeeriumi kantsleri Paavo Nõgene sõnul on riikide ülesanne aidata omavahel kokku viia professionaalsed kultuurikorraldajad, et sellest saaks areneda nii valdkondlikult kui ka majanduslikult vastastikku kasulik koostöö. „Eesti ja Hiina kultuurisuhted on viimase kolme aasta jooksul muutunud väga aktiivseks. Heal tasemal kultuurisuhted aitavad avada uksi ka teistele valdkondadele, kuna ministrid on valitsuses kolleegid ja saavad infot heade suhete ja koostöö kohta omavahel jagada,“ ütles Nõgene.

Ka Eesti suursaadik Hiinas Marten Kokk tõdes, et Eesti ning Hiina kultuurikoostöö on viimasel ajal muutunud väga tihedaks. „Viimase poolaasta jooksul on Hiinat külastanud Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester (ERSO) ja Rahvusmeeskoor. Riikidevahelise kultuurikoostöö raames on ettevalmistamisel ERSO ja Rahvusmeeskoori Hiina 2018. aasta kontsertreis. Tekkinud huvi ja potentsiaali kõige paremaks realiseerimiseks on Eesti kultuuriesindaja nimetamine Hiinasse väga vajalik ja õigeaegne samm,“ sõnas Kokk.

Anete Elken aitab kaasa Hiinas toimuvate Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud sündmuste ettevalmistustele, lisaks märkis ta, et just praegu kestab KIE+1 Kultuuriaasta, kus Hiina koos Kesk- ja Ida-Euroopa riikidega korraldab mitmesuguseid kultuurisündmusi, foorumeid ja muud põnevat. „Minu jaoks on oluline, et Eesti oleks neil sündmustel võimalikult palju esindatud. Aitan kaasa mõlema riigi kultuuritegijate kokkuviimisele ja koostööle, et nad ei peaks muretsema keelebarjääri või muude takistuste pärast,“ märkis Elken.

Anete Elken on viimased aastad elanud ja töötanud Hiinas ning räägib hiina ja inglise keelt kõrgtasemel. Ta on brändi RuKis looja, mis tegeleb rukkileiva väikesemahulise tootmise ja müügiga Hiinas, ning The Hutongi programmi koordinaator, kus ta organiseerib hariduslikke ja kultuurilisi reise ning meeskonnakoolitusi. Anete Elken on lõpetanud Tallinna Arte Gümnaasiumi kuldmedaliga, õppinud Tallinna Ülikoolis Lähis-Ida ja Aasia kultuurilugu ning Guangxi Ülikooli Rahvusvahelise Hariduse Instituudis hiina keelt ja kultuuri.

Manusesse on lisatud erakogu foto Anete Elkenist.

Lisainformatsioon:

Kadri Jauram

Kultuuriministeeriumi välissuhete osakonna juhataja

kadri.jauram@kul.ee

6 282 323

 

Veel uudiseid samal teemal

foto autor: Meelis Kompus
25.11.2020|Kultuuriministeerium

Avanes "Eesti kultuur maailmas" 2021. aasta I taotlusvoor

Alates tänasest, 25. novembrist saab esitada projekte „Eesti kultuur maailmas“ 2021. aasta esimesse taotlusvooru. Taotluste esitamise tähtaeg on 10. detsembril (kell 23:59). Taotluste esitamine toimub elektrooniliselt läbi toetuste menetlemise infosüsteemi.

23.11.2020|Kultuuriministeerium

Valitsus täpsustas piirangute sisu ja kehtima hakkamise aega

Valitsus kinnitas täna, 23. novembril uued koroonaviiruse vastased meetmed. Alates laupäevast, 28. novembrist hakkavad koroonaviiruse laia leviku tõttu kehtima uued piirarvud ning saalide täituvuse reeglid. Palume tutvuda ning tingimustega arvastada. Piirangud kehtivad sellisel kujul senikaua, kuni valitsus ei ole otsustanud teisiti!