Sa oled siin

Eriolümpia Eesti delegatsioon tõi maailmamängudelt 29 medalit

1. aprill 2019 - 16:53
Eesti delegatsioon Araabia Ühendemiraatides Abu Dhabis toimunud eriolümpia maailmamängudel. Foto: Eesti Eriolümpia Ühendus
Eesti delegatsioon Araabia Ühendemiraatides Abu Dhabis toimunud eriolümpia maailmamängudel. Foto: Eesti Eriolümpia Ühendus

Araabia Ühendemiraatides Abu Dhabis toimusid 14.-21. märtsil eriolümpia maailmamängud. Seekord oli Eesti väljas läbi aegade suurima delegatsiooniga - ühtekokku 41 sportlast kümnel spordialal. Eesti sportlastele olid mängud väga edukad: koju toodi 9 kuld–, 14 hõbe- ja 6 pronksmedalit.

Alates sellest aastast on erivajadustega inimeste sport Kultuuriministeeriumi juhtida ning ühtlasi suurendas riik ka puuetega inimeste spordi katuseorganisatsioonide toetust ligi kolm korda. 

Esmakordselt oli eriolümpial meie sportlastega koos kaasa elamas ka valitsuse esindaja, kultuuriminister Indrek Saar. „Ei oleks osanud oodata, et need võistlused on oma olemuselt nii sarnased tavaolümpiale. Äärmiselt huvitav oli kaasa elada Eesti delegatsioonile, marssida nendega koos areenile  avatseremoonial, näha neid võistlemas ning näha ka tervise monitoorimise programmi, millest kõik sportlased osas said,“ rääkis minister Saar. 

“Eesti jaoks on väga oluline, et meie sportlased esindaksid meie riiki mitmekülgselt erinevatel suurvõistlustel. Elame kaasa iga meie sportlase pingutustele püstitatud eesmärkide saavutamisel ja väärtustame seeläbi kõiki meie sportlasi, kes Eesti mainet kõrgel hoiavad,“ kinnitas kultuuriminister Indrek Saar.

Avatseremoonial Abu-Dhabi Zayed Sport City staadionil toimus paraad, millest võtsid osa ligi 7500 sportlast, lisaks teised delegatsiooniliikmed ja aukülalised, kokku 200 erinevast rahvusest ja enam kui 190 riigist. Pealtvaatajaid oli kogunenud hinnanguliselt 40 000. Maailmamängude avasõnad ütles Special Olympics International esimees Timothy Shriver, kes on eriolümpia asutaja Eunice Kennedy Shriveri poeg. Ta mainis oma avakõnes, et tema ema oleks käesolevate mängude üle ülimalt uhke. Tseremoonial oli osalejaid tervitamas ka AÜE kroonprints Sheikh Mohamed bin Zayed, kes kuulutas võõrustaja riigi esindajana  mängud ka ametlikult avatuks.

Eriolümpia Eesti delegatsioon tõi maailmamängudelt 29 medalit: kokku võideti 9 kuld-, 14 hõbe- ja 6 pronksmedalit. Erakordseks võib pidada võitu korvpalli kõrgeimas divisjonis ning 4x50 m segateateujumise kuldmedalit. 

Eesti 41 sportlast olid esindatud kokku kümnel spordialal: triatlon, ujumine, jalgpall, korvpall, sport- ja iluvõimlemine, bowling, kergejõustik, judo, bocce. Nendest kaheksal alal saavutati medalikohti. 

Kohapealt vahendas kajastusi Eesti meediale kai Eriolümpia Eesti Ühenduse patroon Hannes Hermaküla.

Eriolümpia on maailma suurim spordiorganisatsioon intellektipuudega inimestele. Eriolümpia on suurepärane näide, kuidas lõimida marginaliseeritud elanikkonna gruppi ühiskonda läbi spordi.

Vaata lisaks kajastust ja fotosid Eriolümpia Eesti Ühenduse veebilehelt ja Facebooki lehelt.


 

Veel uudiseid samal teemal

Laskesuusatamine Foto: Jarek Jõepera
17.01.2020|Kultuuriministeerium

Kultuuriministeerium toetab rahvusvaheliste spordisündmuste korraldamist üle miljoni euroga

Kultuuriminister Tõnis Lukas allkirjastas kaks käskkirja, millega eraldatakse 35 rahvusvahelise spordisündmuse läbiviimiseks kokku 1 168 000 eurot. Toetust jagus nii Euroopa U20 meistrivõistlustele kergejõustikus kui ka laskesuusatamise Euroopa meistrivõistluste korraldamiseks Otepääl.

Kultuuriminister Tõnis Lukas
04.12.2019|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Tõnis Lukas pidas Riigikogus spordi aastakõne

Kultuuriminister Tõnis Lukas pidas 4. detsembril 2019 Riigikogus ettekande arengustrateegia „Eesti spordipoliitika põhialused aastani 2030“ täitmise kohta. Spordivaldkonna arengukava iga-aastane ülevaade toob esile need tegevused, mida riik ja spordiorganisatsioonid viisid ellu perioodil 01.09.2018–31.08.2019.  Avaldame minister Lukase kõne täismahus.