Sa oled siin

Eriolümpia Eesti delegatsioon tõi maailmamängudelt 29 medalit

1. aprill 2019 - 16:53
Eesti delegatsioon Araabia Ühendemiraatides Abu Dhabis toimunud eriolümpia maailmamängudel. Foto: Eesti Eriolümpia Ühendus
Eesti delegatsioon Araabia Ühendemiraatides Abu Dhabis toimunud eriolümpia maailmamängudel. Foto: Eesti Eriolümpia Ühendus

Araabia Ühendemiraatides Abu Dhabis toimusid 14.-21. märtsil eriolümpia maailmamängud. Seekord oli Eesti väljas läbi aegade suurima delegatsiooniga - ühtekokku 41 sportlast kümnel spordialal. Eesti sportlastele olid mängud väga edukad: koju toodi 9 kuld–, 14 hõbe- ja 6 pronksmedalit.

Alates sellest aastast on erivajadustega inimeste sport Kultuuriministeeriumi juhtida ning ühtlasi suurendas riik ka puuetega inimeste spordi katuseorganisatsioonide toetust ligi kolm korda. 

Esmakordselt oli eriolümpial meie sportlastega koos kaasa elamas ka valitsuse esindaja, kultuuriminister Indrek Saar. „Ei oleks osanud oodata, et need võistlused on oma olemuselt nii sarnased tavaolümpiale. Äärmiselt huvitav oli kaasa elada Eesti delegatsioonile, marssida nendega koos areenile  avatseremoonial, näha neid võistlemas ning näha ka tervise monitoorimise programmi, millest kõik sportlased osas said,“ rääkis minister Saar. 

“Eesti jaoks on väga oluline, et meie sportlased esindaksid meie riiki mitmekülgselt erinevatel suurvõistlustel. Elame kaasa iga meie sportlase pingutustele püstitatud eesmärkide saavutamisel ja väärtustame seeläbi kõiki meie sportlasi, kes Eesti mainet kõrgel hoiavad,“ kinnitas kultuuriminister Indrek Saar.

Avatseremoonial Abu-Dhabi Zayed Sport City staadionil toimus paraad, millest võtsid osa ligi 7500 sportlast, lisaks teised delegatsiooniliikmed ja aukülalised, kokku 200 erinevast rahvusest ja enam kui 190 riigist. Pealtvaatajaid oli kogunenud hinnanguliselt 40 000. Maailmamängude avasõnad ütles Special Olympics International esimees Timothy Shriver, kes on eriolümpia asutaja Eunice Kennedy Shriveri poeg. Ta mainis oma avakõnes, et tema ema oleks käesolevate mängude üle ülimalt uhke. Tseremoonial oli osalejaid tervitamas ka AÜE kroonprints Sheikh Mohamed bin Zayed, kes kuulutas võõrustaja riigi esindajana  mängud ka ametlikult avatuks.

Eriolümpia Eesti delegatsioon tõi maailmamängudelt 29 medalit: kokku võideti 9 kuld-, 14 hõbe- ja 6 pronksmedalit. Erakordseks võib pidada võitu korvpalli kõrgeimas divisjonis ning 4x50 m segateateujumise kuldmedalit. 

Eesti 41 sportlast olid esindatud kokku kümnel spordialal: triatlon, ujumine, jalgpall, korvpall, sport- ja iluvõimlemine, bowling, kergejõustik, judo, bocce. Nendest kaheksal alal saavutati medalikohti. 

Kohapealt vahendas kajastusi Eesti meediale kai Eriolümpia Eesti Ühenduse patroon Hannes Hermaküla.

Eriolümpia on maailma suurim spordiorganisatsioon intellektipuudega inimestele. Eriolümpia on suurepärane näide, kuidas lõimida marginaliseeritud elanikkonna gruppi ühiskonda läbi spordi.

Vaata lisaks kajastust ja fotosid Eriolümpia Eesti Ühenduse veebilehelt ja Facebooki lehelt.


 

Veel uudiseid samal teemal

Kultuuriministeerium
08.09.2020|Kultuuriministeerium

Läheneb spordistipendiumite teise poolaasta taotluste esitamise tähtpäev

Kultuuriministeerium ootab spordialaliitudelt ja maakondade spordiliitudelt taotlusi spordistipendiumite määramiseks. Taotluste esitamise tähtpäev on 15. september 2020.

Kultuuriministeeriumi hoone
07.07.2020|Kultuuriministeerium

Spordialaliitudele ja spordiobjektidele jagati 1,1 miljonit kriisiabi

Lõppenud on viimased kaks spordivaldkonna taotlusvooru, mille eesmärk oli toetada koroonaviiruse levikust tingitud kriisist mõjutatud spordivaldkonda. Spordialaliite ja spordiobjektide valdajaid toetati kokku ligi 1,1 miljoni euroga.