Sa oled siin

Eriolukord on lõppenud, piiranguid leevendatakse samm-sammult

18. mai 2020 - 10:06
Tehvandi staadion. Foto: Kultuuriministeerium
Tehvandi staadion. Foto: Kultuuriministeerium

Valitsuse 16. mai otsuse kohaselt lõppes pühapäeva, 17. mai keskööl eriolukord Eestis. Eriolukorra ajal kehtestatud piirangud leevenevad samm-sammult. Kehtima jääb kõige olulisem liikumispiirang ehk 2+2 reegel. 

Endiselt jäävad suletuks ööklubid, kasiinod, vesipiibukohvikud, mänguautomaatide saalid jmt meelelahutuskohad. Avalikud üritused mais ja juunis ei ole lubatud.

Erandina on alates 15. maist kuni juuni lõpuni lubatud korraldada eritingimustel selliseid vabaõhuüritusi, kus osalejad viibivad kogu ürituse ajal autos.

Avalikud üritused, näiteks kinoseansid, etendused, kontserdid, konverentsid, laadad, festivalid, ka sise- ja välitingimustes spordivõistlused on lubatud alates 1. juulist. Siseruumides tohib olla maksimaalselt 50% täituvus, kuid mitte rohkem kui 500 inimest (ka siis, kui ruumi 50% mahtuvus on suurem). Õues on piirarv 1000 inimest. 

Spordivaldkonnas on mai lõpuni lubatud vabas õhus spordi- ja liikumisüritused eritingimustel, kui ühes rühmas on üldjuhul kuni 10 inimest, sealhulgas treener, abipersonal jt. Kõrge intensiivsusega või suuremate kiirustega tegevuste puhul on inimeste soovituslik vahe 20 meetrit (lõikude jooksmine, jalgratta grupisõit vmt).

Alates 18. maist on lubatud korraldada sporditreeninguid siseruumides ja avada selleks spordiklubid, jõusaalid ja ujulad.

Alates 1. juunist on lubatud vabas õhus sportida, treenida, korraldada spordi- ja liikumisüritusi eritingimustel. Osalejaid võib olla kuni 100 inimest. Kõrge intensiivsusega või suuremate kiirustega tegevuste puhul on inimeste soovituslik vahe 20 meetrit.

Alates 1. juulist on lubatud sise- ja välitingimustes spordivõistlused pealtvaatajatega. Siseruumides tuleb täita maksimaalselt 50% täituvuse reeglit (kuid mitte rohkem kui 500 inimest) ning õues mitte rohkem kui 1000 inimest.

Loe lähemalt ja tutvu seniste juhenditega, kus nõuded on kirjeldatud detailselt.

Valitsus otsustas lõpetada eriolukorra, tuginedes COVID-19 haigust põhjustava viiruse leviku langustrendile Eestis, mida kinnitab nii valitsuskomisjoni nõustav COVID-19 tõrje teadusnõukoda kui ka Terviseamet. Eriolukorra lõppedes kehtib Eestis tervishoiualane hädaolukord.

Veel uudiseid samal teemal

15.01.2021|Kultuuriministeerium

Otsime oma meeskonda andmete peaeksperti

Kultuuriministeeriumi strateegia- ja innovatsiooniosakond ootab oma meeskonnaga liituma andmete peaeksperti. Kandideerimise tähtpäev on 2. veebruar.

Kunstihoone
14.01.2021|Kultuuriministeerium

Piirangud Harjumaal ja Ida-Virumaal pikenevad kahe nädala võrra. Osaliselt avanevad muusemid, näituse- ja spordisaalid.

Valitsus otsustas pikendada alates 18. jaanuarist Harjumaa ja Ida-Virumaa piiranguid kahe nädala võrra 1. veeburarini. Erandiks on muuseumid ja näitusesaalid, mis on alates 18. jaanuarist avatud 50% täituvusega ning samuti on sisetingimustes individuaalselt võimalik tegeleda sportimise ja treenimisega.