Sa oled siin

Eriolukord on lõppenud, piiranguid leevendatakse samm-sammult

18. mai 2020 - 10:06
Tehvandi staadion. Foto: Kultuuriministeerium
Tehvandi staadion. Foto: Kultuuriministeerium

Valitsuse 16. mai otsuse kohaselt lõppes pühapäeva, 17. mai keskööl eriolukord Eestis. Eriolukorra ajal kehtestatud piirangud leevenevad samm-sammult. Kehtima jääb kõige olulisem liikumispiirang ehk 2+2 reegel. 

Endiselt jäävad suletuks ööklubid, kasiinod, vesipiibukohvikud, mänguautomaatide saalid jmt meelelahutuskohad. Avalikud üritused mais ja juunis ei ole lubatud.

Erandina on alates 15. maist kuni juuni lõpuni lubatud korraldada eritingimustel selliseid vabaõhuüritusi, kus osalejad viibivad kogu ürituse ajal autos.

Avalikud üritused, näiteks kinoseansid, etendused, kontserdid, konverentsid, laadad, festivalid, ka sise- ja välitingimustes spordivõistlused on lubatud alates 1. juulist. Siseruumides tohib olla maksimaalselt 50% täituvus, kuid mitte rohkem kui 500 inimest (ka siis, kui ruumi 50% mahtuvus on suurem). Õues on piirarv 1000 inimest. 

Spordivaldkonnas on mai lõpuni lubatud vabas õhus spordi- ja liikumisüritused eritingimustel, kui ühes rühmas on üldjuhul kuni 10 inimest, sealhulgas treener, abipersonal jt. Kõrge intensiivsusega või suuremate kiirustega tegevuste puhul on inimeste soovituslik vahe 20 meetrit (lõikude jooksmine, jalgratta grupisõit vmt).

Alates 18. maist on lubatud korraldada sporditreeninguid siseruumides ja avada selleks spordiklubid, jõusaalid ja ujulad.

Alates 1. juunist on lubatud vabas õhus sportida, treenida, korraldada spordi- ja liikumisüritusi eritingimustel. Osalejaid võib olla kuni 100 inimest. Kõrge intensiivsusega või suuremate kiirustega tegevuste puhul on inimeste soovituslik vahe 20 meetrit.

Alates 1. juulist on lubatud sise- ja välitingimustes spordivõistlused pealtvaatajatega. Siseruumides tuleb täita maksimaalselt 50% täituvuse reeglit (kuid mitte rohkem kui 500 inimest) ning õues mitte rohkem kui 1000 inimest.

Loe lähemalt ja tutvu seniste juhenditega, kus nõuded on kirjeldatud detailselt.

Valitsus otsustas lõpetada eriolukorra, tuginedes COVID-19 haigust põhjustava viiruse leviku langustrendile Eestis, mida kinnitab nii valitsuskomisjoni nõustav COVID-19 tõrje teadusnõukoda kui ka Terviseamet. Eriolukorra lõppedes kehtib Eestis tervishoiualane hädaolukord.

Veel uudiseid samal teemal

21.05.2020|Kultuuriministeerium

Valitsus täpsustas eriolukorrajärgseid leevendusi

Valitsus täpsustas neljapäeval, 21. mai 2020 toimunud istungil eriolukorrajärgseid leevendusi. Uued leevendused puudutavad otseselt kultuurivaldkonda – nii kinosid, teatreid, kontsertorganisatsioone kui ka näiteks muuseume.

05.05.2020|Kultuuriministeerium

Raha taotlemine kultuuri ja spordi abipaketist

Kultuuri- ja spordivaldkonna kriisipaketi maht on kokku 25 miljonit eurot. Taotlusi võetakse vastu alates reedest, 8. maist, tutvuge iga vooru tingimustega! Info võib olla täienev ning küsimuste korral palume pöörduda vastava valdkonna sisunõuniku poole.