Sa oled siin

Eesti ja Soome vahetavad lõimumiskogemusi

5. oktoober 2017 - 9:43
Piret Hartman
Piret Hartman

Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse osakond koos valdkonna asekantsleri Piret Hartmaniga on täna Soomes, et vahetada kahe riigi kogemusi lõimumispoliitika valdkonnas ja arutada tegevussuundade üle. Kohtumised toimuvad Soome Haridus- ja Kultuuriministeeriumi ning Töö- ja Majandusministeeriumi esindajatega.

Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse asekantsler Piret Hartman ütles, et eesmärk on viia kurssi Soome lõimumispoliitika arengusuundadega ning vahetada omavahel infot. Ta märkis, et õppevisiit on seotud ka uue arengukava „Lõimuv Eesti 2030“ planeerimisega, sest praegune arengukava kehtib aastani 2020. 

Hartman lisas, et 2016. aastal vastu võetud Soome lõimumisprogrammist räägitakse Soome Haridusametis, kus Töö- ja Majandusministeeriumi esindaja tutvustab põhjanaabrite lõimumispoliitika elluviimist, ning ühtlasi saadakse ülevaade sealse lõimumise kompetentsikeskuste tegevusest.

Töövisiidi raames vahetatakse kogemusi ka täiskasvanute keelõppe alal ning kohtutakse Soome Haridus- ja Kultuuriministeeriumi kultuuripoliitika osakonnaga. Uusimaa töö ja ettevõtlusbüroo annab ülevaate uusimmigrantidele pakutavatest teenustest.

Lisaks tutvutakse Tuglase Seltsi ja Helsingi Eesti Maja tööga, Turus külastatakse Rändeinstituuti ning Eesti väljapanekut reedel avataval Turu raamatumessil.

Veel uudiseid samal teemal

Eesti Rahva Muuseumi püsinäitus "Kohtumised". Foto: Berta Vosman (ERM)
12.09.2018|Kultuuriministeerium

Uuring: muuseumid ja raamatukogud on populaarsed, arendamist vajavad uued teenused

Kultuuriministeerium koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega (EAS) ja uuringufirma Kantar Emoriga tutvustas täna, 12. septembril Eesti muuseumide ja raamatukogude külastajate ja mittekülastajate värske uuringu tulemusi. Saadud tulemused aitavad kaasa poliitikakujundamisele ning edasistele tegevustele, mis võiksid veelgi suurendada Eesti muuseumide ja raamatukogude atraktiivsust ja külastatavust.

Valletta, Euroopa kultuuripealinn 2018. Foto: Jason Borg, Malta valitsus
30.08.2018|Kultuuriministeerium

Riik rahastab Euroopa kultuuripealinna 2024 kuni 10 miljoni euroga

Valitsus otsustas täna, 30. augustil, et tulevast Eesti kultuuripealinna rahastatakse kuni 10 miljoni euroga. Kultuuripealinna toetuse kohta esitab Kultuuriministeerium koostöös Rahandusministeeriumiga taotluse tuleval kevadel, kui algab riigi eelarvestrateegia koostamine aastateks 2021 kuni 2024.