Sa oled siin

Eesti Hoiuraamatukogu uue juhina alustas tööd Gerda Kulli-Kordemets

14. jaanuar 2020 - 10:37

Eesti Hoiuraamatukogu direktorina asus tööle pikaajalise meediatöö kogemusega stsenarist, lavastaja ja produtsent Gerda Kulli-Kordemets, kes hakkab juhtima Hoiuraamatukogu ühinemist Eesti Rahvusraamatukoguga.

Eesti Hoiuraamatukogu võtab nii inimestelt kui ka asutustelt teavikuid vahetuskogusse ning vahendab neid muuhulgas näiteks raamatukogudele, koolidele, haiglatele ja vanglatele oma kogude täiendamiseks või kulunud teavikute asendamiseks. Lisaks säilitab Hoiuraamatukogu vähekasutatavat väliskirjandust, talletades teistest raamatukogudest üleantud trükiseid ning tehes seda huvilistele kättesaadavaks.

„Ees ootavad põnevad väljakutsed. Nii praktilist laadi, nagu mõne aasta pärast ees ootav ühinemine Eesti Rahvusraamatukoguga, kui ka filosoofilisemad. Näiteks see, kuidas raamatu tähendus ja koht meie kodudes on muutunud,“ ütles Gerda Kulli-Kordemets. „Minu jaoks on Hoiuraamatukogu olnud müütiline ja müstiline paik, kõikide raamatute kodu, midagi Sigatüüka ja „Roosi nime“ raamatukoguga seonduvat. Koht, kuhu on kokku kogutud kogu maailma tarkused. Salapärane ja eksklusiivne,“ lisas ta.

Samuti hoolitseb Hoiuraamatukogu selle eest, et kirjandus oleks kättesaadav nägemispuudega lugejatele. Selleks valmistatakse, komplekteeritakse, säilitatakse ja tehakse kättesaadavaks heliraamatuid, -ajakirju, -ajalehti, punktkirjas ja elektroonilisi teavikuid ning puuteraamatuid.

Gerda Kulli-Kordemets töötas Eesti Televisioonis aastatel 1985-1993 ja 1998-2011 paljudel ametikohtadel. Alates 2011. aastast on ta vabakutseline (näite)kirjanik, stsenarist, lavastaja ja produtsent.

Veel uudiseid samal teemal

Leelo Tungal, 2019. aasta kultuuri elutööpreemia laureaat
21.01.2020|Kultuuriministeerium

Tutvu riigi kultuuri- ja spordipreemiate kandidaatide nimistuga

Riigi kultuuripreemiate komisjonile saabus 88 ettepanekut loovisiku või loomingulise kollektiivi premeerimiseks. Spordivaldkonnast tõsteti esile ning seati üles 43 kandidatuuri. Nii elutöö- kui ka aastapreemiate saajad otsustab valitsus ning kõrged tunnustused antakse üle Eesti Vabariigi aastapäeva eel, 22. veebruaril. 

Foto: Kultuuriministeerium
21.01.2020|Kultuuriministeerium

Kultuuriministeerium otsib finantsnõunikku

Kultuuriministeerium otsib oma meeskonnaga liituma finantsnõunikku, kes osaleb Kultuuriministeeriumi valitsemisala ja asutuste tegevuspõhiste eelarvemudelite väljatöötamises ja arendamises ning tagab nende olemasolu kuluarvestuse infosüsteemis KAIS. Kandideerimise tähtpäev on 4. veebruar.