Sa oled siin

Digikultuuri teema-aastat hakkavad ühiselt vedama mitu suurt kultuuriasutust

14. juuni 2019 - 16:09

Järgmine, 2020. aasta on kuulutatud digikultuuriaastaks. Aasta läbiviija leidmiseks tegi Kultuuriministeerium üleskutse haldusala asutustele ning ühise ideekavandiga vastasid Eesti Rahvusraamatukogu, Muinsuskaitseamet, Eesti Rahvusringhääling ja Eesti Filmi Instituut.

Kultuuriministeeriumi kantsler Tarvi Sits selgitas, et aja jooksul on välja kujunenud tava, mille kohaselt veab teema-aastat eest mõni valdkondlik organisatsioon. „Digikultuur on teema, millel pole ühte konkreetset vastutajat, vastupidi, sellega tegelevad peaaegu kõik. Seepärast otsustasime teha seekord üleskutse ideekavandite esitamiseks. On suur rõõm, et just need neli asutust otsustasid seljad kokku panna ja ühise pakkumise teha,“ ütles Tarvi Sits.

Ühispakkumise ühe osalise, Muinsuskaitseameti peadirektori Siim Raie kinnitusel ei saaks ajastus digikultuuriaasta korraldamiseks olla parem. „Järgmisel aastal on kultuuripärandi massdigiteerimise projekti esimesed viljad valminud, katsetatud on mitmete krati ehk tehisintellekti projektidega ning mitmel kultuuriasutusel on töös teisedki suured digiprojektid. Usume, et digikultuur avab piirid, nii territoriaalsed kui sotsiaalsed,“ märkis Raie.

Teema-aasta toob tähelepanu alla selle, kuidas digitaalsed vahendid avardavad maailma, pakkudes uusi võimalusi nii kultuurist osa saada kui kultuuri luua.

Kultuuriministeerium on järjepidevalt teema-aastaid korraldanud alates 2005. aastast. Aegade jooksul on tähelepanu pööratud kunstile, raamatutele, filmile, aga ka näiteks kultuuripärandile ning lastele ja noortele. Käimasolev 2019. aasta väärtustab laulu- ja tantsupidude ajalugu ning vaatab ka pidude tulevikku. Vaata teema-aastate kohta lähemalt siit.

Veel uudiseid samal teemal

Kertu Saks
18.09.2019|Kultuuriministeerium

Kertu Saks: pädevad sõltumatud eksperdid mõjutavad vahetult meie kultuuris toimuvat

Eesti Kultuurkapital ehk Kulka ootab 18. septembrist kuni 14. oktoobrini taas ettepanekuid selle kohta, kes võiksid kuuluda sihtkapitalide komisjonidesse. Kulka juhataja Kertu Saks kinnitab kõigi valdkondade esindajatele, et huvide konflikti suudetakse kindlasti vältida ning kandidaatide esitamine on väga vajalik.

Kohtumine Treski küünis augustis 2019
09.09.2019|Kultuuriministeerium

Kultuuri- ning lõimumispoliitika uued strateegiadokumendid hakkavad kuju võtma

Kultuuriministeerium jätkab sügiskuudel kultuuri- ja ka lõimumispoliitika strateegia väljatöötamist. Aastani 2030 kehtivate dokumentide seni kogutud sisu üle peetakse paari kuu jooksul arutelusid kõigis maakondades, esimene arutelupäev on juba homme, 10. septembril Pärnus.