Sa oled siin

Balti riikide kultuuriministrid kohtuvad Eestis

11. oktoober 2018 - 7:44
Balti riikide kultuuriministrid Veneetsia arhitektuuribiennaalil 2018. Vasakult: Läti kultuuriminister Dace Melbārde, Eesti kultuuriminister Indrek Saar, Leedu kultuuriminister Liana Ruokytė-Jonsson. Foto: Kultuuriministeerium
Balti riikide kultuuriministrid Veneetsia arhitektuuribiennaalil 2018. Vasakult: Läti kultuuriminister Dace Melbārde, Eesti kultuuriminister Indrek Saar, Leedu kultuuriminister Liana Ruokytė-Jonsson. Foto: Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Indrek Saare kutsel saabuvad täna, 11. oktoobril Eestisse Läti kultuuriminister Dace Melbārde  ja Leedu kultuuriminister Liana Ruokytė-Jonsson. Kolmepäevase visiidi käigus arutatakse kultuurikoostööd, toimuvad kohtumised Eesti kultuurivaldkonna esindajatega, avatakse kolme riigi  juubeliaastale pühendatud Balti sümbolisminäitus Kumus ning osaletakse Arvo Pärdi Keskuse avamisel.

Aasta jooksul on Balti kultuurikoostöö jõudsalt edenenud ning ministrid on kohtunud ka mitmel korral varem. Juulis allkirjastati Riias kolme riigi laulu- ja tantsupidude traditsiooni arendamist puudutav kokkulepe ning ka Balti Kultuurifondi leping, tänu millele saavad ühisprojektid sündida ka tulevikus ning anda hoogu riikide kultuurielu rahvusvahelistumisele.

„Meie kultuurikoostöö on kolme riigi juubeliaastal olnud erakordselt edukas. Balti kolleegidega õlg õla kõrval seistes olen võinud tunda suurt uhkust ja tänulikkust silmapaistvate ühiste ettevõtmiste õnnestumise üle Pariisis, Londonis, Veneetsias, Riias ja Vilniuses ning nüüd ka Tallinnas. Tänu senise eduka koostöö erakordselt headele tulemustele võib öelda, et ühtse Balti kultuuridessandina võidame rahvusvahelisel areenil suuremat kõlapinda ja veelgi paremaid võimalusi end tutvustada Euroopas ja kaugemalgi,” rääkis Kultuuriminister Indrek Saar.

Täna, 11. oktoobril avavad  kultuuriministrid Kumu kunstimuuseumis näituse „Vabad hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis”. Kolme Balti riigi koostöös sündinud kõrgetasemeline näitus oli esmalt eksponeeritud Pariisis Orsay Muuseumis. Näituse peakuraator on Rodolphe Rapetti, kaaskuraator Liis Pählapuu.

Reedel, 12. oktoobril suunduvad kultuuriministrid Lääne-Virumaale, kus külastatakse muuhulgas sel kevadel Balti riikide ühisfookusega Londoni raamatumessil osalenud Piret ja Jüri Mildebergi koduateljeed, käiakse Kiltsi mõisakoolis ja tutvutakse Rakvere teatriga. Samuti kohtutakse Läsna-Loobu külaseltsi esindajatega. Läsna-Loobu küla pälvis 2017. aastal nii aasta küla kui rahva lemmiku tiitli.

Laupäeval, 13. oktoobril tutvuvad  Läti ja Leedu kultuuriministrid Tallinnas lauluväljakul laulukaare renoveerimistöödega ning õhtul osaletakse üheskoos Arvo Pärdi Keskuse pidulikul avamisel Laulasmaal.

Läti ja Leedu kultuuriministrid lahkuvad Eestist laupäeva õhtul.

 

Lisainfo

Silver Meikar

ministri nõunik

silver.meikar@kul.ee

5278089

Veel uudiseid samal teemal

ÜRO põliskeelte aasta Eestis logo
15.02.2019|Kultuuriministeerium

ÜRO põliskeelte aasta väärtustab ka Eestis kõneldavaid keeli

Eesti Kirjanike Liidu maja musta laega saalis avatakse täna, 15. veebruaril algusega kell 11.00 pidulikult ÜRO Peaassamblee välja kuulutatud põliskeelte aasta Eestis. Eestis on UNESCO eestvõttel toimuva üleilmse teema-aasta fookuses eesti murdekeeled ja kohalikud keeled.

Telestuudio. Foto: Kultuuriministeerium
14.02.2019|Kultuuriministeerium

Algas konkurss üleriigilise televisiooniteenuse tegevusloa väljaandmiseks

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) kuulutas välja konkursi vaba juurdepääsuga üleriigilise televisiooniteenuse osutamise tegevusloa väljaandmiseks.