Sa oled siin

Arhitektuuri- ja disaininõunik: Red Doti võit näitab meie disaini professionaalsust ja kõrget kvaliteeti

25. märts 2019 - 9:42
„Tõmba ja kleebi” seinakattematerjal. Foto: Red Dot 2019
„Tõmba ja kleebi” seinakattematerjal. Foto: Red Dot 2019

Eesti disainerite loodud seinakattematerjal Groveneer võitis rahvusvahelise Red Dot 2019 tootedisaini auhinna. Kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõuniku Veronika Valk-Siska sõnul näitab kaalukas rahvusvaheline tunnustus, et meie disain on professionaalne ning sellel on kõrge kvaliteet.

Red Dot 2019 võidu tõi Eestile uuenduslik „tõmba ja kleebi” kinnitusega ehk iseliimuv naturaalsest väärispuidust seinakattematerjal, mis valmis Mihkel Masso ja Karl Saluveeri ning Groveneer OÜ ühistööna.

„Red Dot on Eesti disainile väga kaalukas võit. Ühtpidi näitab see auhind meie disaini professionaalsust ja kõrget kvaliteeti, teisalt on oluline kasutada ehituses puitu sellisel looduslikku materjali väärtustaval moel. Lisaks taastuvressursi esiletõstmisele vajab tähelepanu just toodete disain, sest hea toode sünnib heast disainist,“ ütleb Kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunik Veronika Valk-Siska. „Eriline on ka see, et Mihkel Massole on see juba teine Red Doti auhind,“ lisas ta.  

Groveneer on eelviimistletud, mis tähendab, et pärast paigaldust ei vaja see lisatöötlemist. Seda on lihtne paigaldada ning sellest saab luua hulgaliselt erisuguseid mustreid. Eriline kõvavaha viimistlus annab materjalile vastupidavuse ja stiilse väljanägemise. 

Väärika auhinnaga kaasneb Groveneeri esitlemine maailma suurimal kaasaegse disaini väljapanekul Red Doti disainimuuseumis Essenis Saksamaal. Ka on tooted väljas alates juulist Red Doti online-näitusel ning rändnäitusel, mis on käinud Berliinis, Dubais, Hong Kongis, Pekingis ja mujal. 

Mihkel Masso on tootedisainer, kes varem võitnud Red Dot auhinna Huum Drop elektrikerise disaini eest. Ta on lõpetanud 2015. aastal Taani Kuningliku Kunstiakadeemia magistrikraadiga ja on praegu vabakutseline disainer ja disaininõustaja ning Eesti Kunstiakadeemia õppejõud. Ta on Groveneeri kaasasutaja ja peadisainer.

Karl Saluveer on disaini- ja kommunikatsiooniekspert, Aasta Disainiagentuur 2018 Hmmm Creative Studio kaasasutaja ning võitnud mitukümmend kohalikku ja rahvusvahelist disainiauhinda. Ta on Groveneeri kaasasutaja ja brändijuht.

Groveneer OÜ on 2017. aastal asutatud Eesti ettevõte, kes arendab ja toodab naturaalsest puidust seinakattematerjale tegevjuht Kaupo Kala juhtimisel. 

Nordrhein-Westfalen disainikeskus Saksamaal lõi Red Dot auhinna 1955. aastal. See on maailma prestiižsemaid disainiauhindu, mis on kujunenud tunnustatud kvaliteedimärgiks. Auhinnaga tunnustatakse silmapaistvat tööstusdisaini ja tõstetakse esile kontseptsiooni välja töötanud disainimeeskonda. Konkursi kõrget taset ja tihedat sõela näitab seegi, et auhinnale esitati sel korral üle 5500 toote 55 riigist. Hinnatakse toote disaini, otstarbekust, uuenduslikkust, kvaliteeti, jätkusuutlikkust ja ergonoomikat. Kokku on Red Dot konkursil sel aastal üle 18 000 osaleja. Lisaks tootedisainile antakse auhinda välja ka kommunikatsioonidisaini ja disainikontseptsiooni kategoorias.Eestlastest on varasemalt auhinna pälvinud Karl Annus ja Glens lugemisprillid (2017, Glens), Mihkel Masso ja elektrikeris Huum Drop (2015, Huum), Kaidi Ploomipuu ja newWeave vaip (2011, Narma), Julia Maria Künnap ja söögitool Mari (2010), Hannes Unt ja Restoran Kaerajaan (2008) ning Martin Pärn ja klap​plaud Martin (1998, Martela).

Lisainfo
Karl Saluveer
 
Veronika Valk-Siska
Kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaninõunik
551 5153

Veel uudiseid samal teemal

15.01.2021|Kultuuriministeerium

Otsime oma meeskonda andmete peaeksperti

Kultuuriministeeriumi strateegia- ja innovatsiooniosakond ootab oma meeskonnaga liituma andmete peaeksperti. Kandideerimise tähtpäev on 2. veebruar.

Kunstihoone
14.01.2021|Kultuuriministeerium

Piirangud Harjumaal ja Ida-Virumaal pikenevad kahe nädala võrra. Osaliselt avanevad muusemid, näituse- ja spordisaalid.

Valitsus otsustas pikendada alates 18. jaanuarist Harjumaa ja Ida-Virumaa piiranguid kahe nädala võrra 1. veeburarini. Erandiks on muuseumid ja näitusesaalid, mis on alates 18. jaanuarist avatud 50% täituvusega ning samuti on sisetingimustes individuaalselt võimalik tegeleda sportimise ja treenimisega.