Sa oled siin

Arhitektuuri ja disaini taotlusvoor seab fookuse noortele

17. jaanuar 2020 - 10:01
Disainiauhinnad 2019, laureaat Hans-Erik Põldoja. Foto: Raul Mee
Disainiauhinnad 2019, laureaat Hans-Erik Põldoja. Foto: Raul Mee

Kultuuriministeerium kutsub üles tutvuma arhitektuuri ja disaini taotlusvooru tingimustega. Sel korral on eriti oodatud sellised ettevõtmised, mis on suunatud lastele ja noortele. Taotlusi hakatakse vastu võtma kahe nädala pärast, 31. jaanuaril.  

Iga-aastasest taotlusvoorust võivad toetust saada näiteks arhitektuuri ja disaini sündmused ning haridusprojektid, samuti on teretulnud rahvusvahelise koostöö edendamine. Toetus peab laiemas vaates arendama ja populariseerima Eesti arhitektuuri- ja disainivaldkonda, mille seas on nii sise- ja maastikuarhitektuur, urbanistika, aga ka tootedisain, teenusedisain ning palju muud.

„Huvi taotlusvooru vastu on alati suur. Sel korral oleme koostöös valdkonnaga leidnud, et aeg on selgemalt pöörata pilk selliste ettevõtmiste poole, mis kaasavad lapsi ja noori. Elukeskkonda luuakse aastakümneteks. Me peame andma noortele veelgi rohkem võimalusi kaasa rääkida, et nad saaksid avalikku ruumi neile sobivas suunas mõjutada. Noorte ruumi- ja disainiteadlikkuse tõstmine on lisandväärtust kasvatav investeering nii ettevõtja kui riigi jaoks juba üsna nähtavas tulevikus,“ rääkis Kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunik Veronika Valk-Siska.

Taotlusvoorust antava toetuse alampiir ühe projekti kohta on 3000 eurot, ülempiir 50 000 eurot. Toetuste kogusumma on 85 000 eurot. Rahastatavad tegevused tuleb ellu viia 2020. aasta jooksul.

Taotlusi hakkab hindama komisjon, kuhu kuuluvad Veronika Valk-Siska (Kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunik, komisjoni esimees) ning liikmetena Peeter Pere (Eesti Arhitektide Liit), Ville Lausmäe (Eesti Sisearhitektide Liit), Merle Karro-Kalberg (Eesti Maastikuarhitektide Liit) ja Markko Karu (Eesti Disainerite Liit). Taotlus tuleb esitada elektrooniliselt projektitoetuse vormil Kultuuriministeeriumi toetuste taotlemise e-keskkonnas, esitamise tähtpäev on 2. märts 2020. Loe lähemalt taotlusvooru leheküljelt

Lisainfo
Veronika Valk-Siska
Kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunik
628 2207

Veel uudiseid samal teemal

Kultuuriminister Tõnis Lukas
14.02.2020|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister: esitan valitsusele kava vabastada Kultuurkapitalile tehtud eraannetused maksustamisest

Kultuuriminister Tõnis Lukas tunnustas Kultuurisõbra 2019 galal kõiki kultuuri toetanud ettevõtteid ja metseene, kuid kinnitas, et kindlasti ei saa jääda siia pidama. Minister lubas lähiajal esitada valitsusele kava vabastada maksustamisest Kultuurkapitalile tehtud eraannetused, kuna Kultuurkapitali koondub eesti kultuuri- ja spordirahva taotluste lai ring ning see organisatsioon on aja jooksul näidanud end tasakaaluka ja usaldusväärse otsustajana.

"Undefined Useful Object", autor Kärt Ojavee
14.02.2020|Kultuuriministeerium

Kultuurisõber 2019: aasta kultuurisõbrad on Feliks Mägus ja Olerex

Kultuuriministeerium andis sõbrapäeval üle konkursi Kultuurisõber 2019 tunnustused. Peapreemia ehk aasta kultuurisõbra tiitliga pärjati Nordic Hotel Forumi omanik ja juht Feliks Mägus ning kütusefirma Olerex. Kokku tunnustas kultuuriminister Tõnis Lukas kaaluka panuse eest kultuurivaldkonnale 23 ettevõtet või eratoetajat.