Sa oled siin

Algav laste ja noorte kultuuriaasta väärtustab last ja noort nii looja kui ka publikuna

28. detsember 2016 - 8:00
Marju Kask tutvustamas laste ja noorte kultuuriaastat
Marju Kask tutvustamas laste ja noorte kultuuriaastat

Eelolev laste ja noorte kultuuriaasta seob kultuuri eri valdkondi ning koondab hulgaliselt mitmesuguseid ettevõtmisi nii väikestele kui ka suurtele. Laste ja noorte kultuuriaasta on ellu kutsunud Kultuuriministeerium ja selle läbiviimist koordineerib Eesti Lastekirjanduse Keskus. Projektijuht Marju Kask tutvustab lähemalt, mida põnevat teema-aasta endaga toob.

Käes on aeg pöörata näod merelt laste ja noorte poole, sest ees ootab põnev aasta nii väikestele kui suurtele – nimelt ootab oma järge laste ja noorte kultuuriaasta. Teema-aasta tunnuslause “Mina ka!” ning märksõnad iseolemine ja koostegutsemine kõnetavad ka täiskasvanut, kutsudes üles mõtestama ning väärtustama last ja noort nii looja kui ka publikuna. Toetades ja innustades oma järelkasvu, tagame järjepideva ja rikkaliku kultuurielu ka tulevastele põlvedele.

Suursündmustest on kavas  XII noorte laulu- ja tantsupidu “Mina jään” ning Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud elamustuur Laste Vabariik, aga panustame ka väiksematesse kogukondlikesse ettevõtmistesse. 

Avatud on laste ja noorte kultuuriaasta sündmuste ideekonkurss “50 ideed!”, mille eesmärk on läbi erinevate algatuste ja sündmuste muuta laste- ja noorte kultuurielu veelgi sisukamaks ja põnevamaks. Ideekonkursil osalema ja häid ideid välja pakkuma ning ellu viima on oodatud kõik soovijad, kas üksinda või tiimina - nii pered, sõpruskonnad, kogukonnad kui ka institutsioonid. Eelistatud on projektid, kus lapsed ja noored on idee autorid või kaasautorid ning osalevad ka projekti elluviimises. Et kultuurihuvilisel oleks põnevatest sündmustest parem ülevaade, koonduvad kõik ettevõtmised teema-aasta kodulehel asuvasse kultuurikalendrisse, kuhu läbi kultuur.info portaali saavad kõik korraldajad üle Eesti edastada lastele ja noortele suunatud ettevõtmisi.

Häid koosloomiselamusi nii väikestele kui suurtele eeoleval laste ja noorte kultuuriaastal!

Rohkem informatsiooni laste ja noorte kultuuriaasta kohta saab teema-aasta kodulehelt ja Facebooki lehelt.

Veel uudiseid samal teemal

Kultuuriminister Tõnis Lukas
14.02.2020|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister: esitan valitsusele kava vabastada Kultuurkapitalile tehtud eraannetused maksustamisest

Kultuuriminister Tõnis Lukas tunnustas Kultuurisõbra 2019 galal kõiki kultuuri toetanud ettevõtteid ja metseene, kuid kinnitas, et kindlasti ei saa jääda siia pidama. Minister lubas lähiajal esitada valitsusele kava vabastada maksustamisest Kultuurkapitalile tehtud eraannetused, kuna Kultuurkapitali koondub eesti kultuuri- ja spordirahva taotluste lai ring ning see organisatsioon on aja jooksul näidanud end tasakaaluka ja usaldusväärse otsustajana.

"Undefined Useful Object", autor Kärt Ojavee
14.02.2020|Kultuuriministeerium

Kultuurisõber 2019: aasta kultuurisõbrad on Feliks Mägus ja Olerex

Kultuuriministeerium andis sõbrapäeval üle konkursi Kultuurisõber 2019 tunnustused. Peapreemia ehk aasta kultuurisõbra tiitliga pärjati Nordic Hotel Forumi omanik ja juht Feliks Mägus ning kütusefirma Olerex. Kokku tunnustas kultuuriminister Tõnis Lukas kaaluka panuse eest kultuurivaldkonnale 23 ettevõtet või eratoetajat.