Sa oled siin

Algas konkurss Rahvakultuuri Keskuse direktori ametikohale

12. märts 2018 - 9:33

Kultuuriministeerium kuulutas välja avaliku konkursi Rahvakultuuri Keskusele direktori ametikohale. Töö asukoht on Rahvakultuuri Keskuse tulevane asupaik Viljandi. Avalduste esitamise tähtaeg on 3. aprill.

Rahvakultuuri Keskus on Kultuuriministeeriumi haldusalas tegutsev asutus, mille ülesanne on toetada eesti rahvakultuuri ja vaimse kultuuripärandi elujõulisust. Direktor vastutab asutuse igapäevase töö ja juhtimise eest.

Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsler Tarvi Sits kinnitas, et lähem eesmärk uue juhi jaoks on keskuse käivitamine uues asukohas Viljandis. „Valitsuse kava kohaselt alustab keskus Viljandis tööd tuleva aasta alguses. Ees on kolimine. Viljandi üldine kultuurikontekst, teised sealsed kultuuriasutused ning keskusele loodav uus töökeskkond on kõigile loodetavasti inspireeriv ja keskus on sinna väga oodatud. Samal ajal ei tohi kannatada keskuse põhitegevus, olgu see toetusprogrammide elluviimine, UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsioonist tulenevad ülesanded või koolitused ja koostöövõrgustikud, mis peavad püsima. Kindlasti mõjutab keskuse edasisi tegevusi ka maavalitsuste kadumine,“ nimetas Sits.

Rahvakultuuri Keskuse senine direktor Aivi Lintnermann on varem kinnitanud, et annab keskuse juhtimise üle. „Keskuse käivitamine uues asukohas esitab asutusele mitmeid väljakutseid ning nõuab seniste harjumuste muutmist nii meie huvigruppidelt kui ka koostööpartneritelt,“ ütles Lintnermann ning avaldas lootust, et uus juht hindab ja hoiab väärtusi, millele Rahvakultuuri Keskuse senine töö on tuginenud.

Rahvakultuuri Keskuse direktoriks saab kandideerida kõrgharidusega ja vähemalt kolmeaastase juhtimiskogemusega inimene. Oluline on rahvakultuuri ja vaimse kultuuripärandi valdkondade tundmine ning kasuks tuleb praktiline töökogemus kultuurivaldkonnas.

Motiveeritud avaldus, essee ja dokumendid tuleb esitada hiljemalt 3. aprilliks digitaalselt allkirjastatuna aadressile konkurss@kul.ee märgusõnaga „Rahvakultuuri Keskus“. Rahvakultuuri Keskuse direktor võiks tööle asuda 1. juunil 2018. Töökoht asub Viljandis.

Lisainfo
Tarvi Sits
Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsler
628 2210

Veel uudiseid samal teemal

Eesti Rahva Muuseumi püsinäitus "Kohtumised". Foto: Berta Vosman (ERM)
12.09.2018|Kultuuriministeerium

Uuring: muuseumid ja raamatukogud on populaarsed, arendamist vajavad uued teenused

Kultuuriministeerium koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega (EAS) ja uuringufirma Kantar Emoriga tutvustas täna, 12. septembril Eesti muuseumide ja raamatukogude külastajate ja mittekülastajate värske uuringu tulemusi. Saadud tulemused aitavad kaasa poliitikakujundamisele ning edasistele tegevustele, mis võiksid veelgi suurendada Eesti muuseumide ja raamatukogude atraktiivsust ja külastatavust.

Valletta, Euroopa kultuuripealinn 2018. Foto: Jason Borg, Malta valitsus
30.08.2018|Kultuuriministeerium

Riik rahastab Euroopa kultuuripealinna 2024 kuni 10 miljoni euroga

Valitsus otsustas täna, 30. augustil, et tulevast Eesti kultuuripealinna rahastatakse kuni 10 miljoni euroga. Kultuuripealinna toetuse kohta esitab Kultuuriministeerium koostöös Rahandusministeeriumiga taotluse tuleval kevadel, kui algab riigi eelarvestrateegia koostamine aastateks 2021 kuni 2024.