Sa oled siin

Algab kultuuripoliitika uue alusdokumendi Kultuur2030 koostamine

30. november 2018 - 9:07

Kultuuriministeeriumi eestvedamisel algab uue alusdokumendi „Kultuuripoliitika põhialused aastani 2030“ loomine. Dokument keskendub varasemast selgemalt kõiki kultuurivaldkondi ühendavatele teemadele ning oodatud on eri valdkondade aktiivne osalemine visioonidokumendi koostamisel.

Kultuuripoliitika alusdokument „Kultuuripoliitika põhialused aastani 2020“ (PDF) kehtivuse lõpuni on jäänud kaks aastat. Uue kümnendi eesmärkide seadmise töö on planeeritud tulevasse, 2019. aastasse.

„Meie kõigi ühine eesmärk on hoida ja arendada Eesti kultuuri ning tagada kõigile inimestele võimalus selle loomises osaleda ja ka sellest osa saada. Kultuur2030 koostamise käigus lepitakse kokku ühine visioon ja pikk plaan, kuidas seda saavutada. Sellepärast on vajalik, et kultuurirahvas aktiivselt dokumendi koostamisel kaasa lööks,“ ütles kultuuriminister Indrek Saar.

Uue alusdokumendi koostamise kõige sisulisem osa jääb 2019. aastasse, kui sõnastatakse kultuuripoliitilised eesmärgid kümneks aastaks. Kultuuriministeerium kaasab selleks eri valdkondade esindajaid ja teemajuhid ning loob võimalused teemarühmades koos käia. Kultuur2030 peab looma eesmärgid ligipääsuks kultuurile ja määratlema mitmete muude tuumikteemade seas digiarenguga kaasa tulevad muutused.

„Väga tähtis on kriitiliselt tagasi vaadata veel kehtiva Kultuur2020 kogemusele peale. Uus alusdokument peab märksa selgemalt looma suurt visiooni, mistõttu teemarühmad peaksid keskenduma horisontaalsetele, kõiki kultuuriinimesi ja valdkondi ühendavatele teemadele,“ ütles Kultuur2030 protsessi juht, Kultuuriministeeriumi teatrinõunik Katre Väli.  

Kultuuriministeerium ootab kultuurivaldkonna esindajaid dokumendi loomise teemarühmades  osalema. Selleks tuleb endast teada anda ministeeriumi kodulehel oleva ankeedi kaudu. Seejärel luuakse eri teemarühmade laudkonnad. Kohtumised leiavad aset 2019. aasta esimesel poolel ning aasta lõpuks peab olema koos piisav sisend dokumendi esimese tekstiversiooni loomiseks. Need huvilised, kes teemarühmade kohtumistele laua ümber ei mahu, saavad võimaluse avaldada horisontaalsete teemade kohta arvamust kirjalikult ministeeriumi kodulehel.

Valitsus võiks praeguse plaani kohaselt uue alusdokumendi kinnitada 2020. aasta esimeses pooles.

Lisainformatsioon  
Katre Väli
Kultuur2030 protsessi juht, Kultuuriministeeriumi teatrinõunik
628 2212

Veel uudiseid samal teemal

ÜRO põliskeelte aasta Eestis logo
15.02.2019|Kultuuriministeerium

ÜRO põliskeelte aasta väärtustab ka Eestis kõneldavaid keeli

Eesti Kirjanike Liidu maja musta laega saalis avatakse täna, 15. veebruaril algusega kell 11.00 pidulikult ÜRO Peaassamblee välja kuulutatud põliskeelte aasta Eestis. Eestis on UNESCO eestvõttel toimuva üleilmse teema-aasta fookuses eesti murdekeeled ja kohalikud keeled.

Telestuudio. Foto: Kultuuriministeerium
14.02.2019|Kultuuriministeerium

Algas konkurss üleriigilise televisiooniteenuse tegevusloa väljaandmiseks

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) kuulutas välja konkursi vaba juurdepääsuga üleriigilise televisiooniteenuse osutamise tegevusloa väljaandmiseks.