Sa oled siin

Algab kultuuripoliitika uue alusdokumendi Kultuur2030 koostamine

30. november 2018 - 9:07

Kultuuriministeeriumi eestvedamisel algab uue alusdokumendi „Kultuuripoliitika põhialused aastani 2030“ loomine. Dokument keskendub varasemast selgemalt kõiki kultuurivaldkondi ühendavatele teemadele ning oodatud on eri valdkondade aktiivne osalemine visioonidokumendi koostamisel.

Kultuuripoliitika alusdokument „Kultuuripoliitika põhialused aastani 2020“ (PDF) kehtivuse lõpuni on jäänud kaks aastat. Uue kümnendi eesmärkide seadmise töö on planeeritud tulevasse, 2019. aastasse.

„Meie kõigi ühine eesmärk on hoida ja arendada Eesti kultuuri ning tagada kõigile inimestele võimalus selle loomises osaleda ja ka sellest osa saada. Kultuur2030 koostamise käigus lepitakse kokku ühine visioon ja pikk plaan, kuidas seda saavutada. Sellepärast on vajalik, et kultuurirahvas aktiivselt dokumendi koostamisel kaasa lööks,“ ütles kultuuriminister Indrek Saar.

Uue alusdokumendi koostamise kõige sisulisem osa jääb 2019. aastasse, kui sõnastatakse kultuuripoliitilised eesmärgid kümneks aastaks. Kultuuriministeerium kaasab selleks eri valdkondade esindajaid ja teemajuhid ning loob võimalused teemarühmades koos käia. Kultuur2030 peab looma eesmärgid ligipääsuks kultuurile ja määratlema mitmete muude tuumikteemade seas digiarenguga kaasa tulevad muutused.

„Väga tähtis on kriitiliselt tagasi vaadata veel kehtiva Kultuur2020 kogemusele peale. Uus alusdokument peab märksa selgemalt looma suurt visiooni, mistõttu teemarühmad peaksid keskenduma horisontaalsetele, kõiki kultuuriinimesi ja valdkondi ühendavatele teemadele,“ ütles Kultuur2030 protsessi juht, Kultuuriministeeriumi teatrinõunik Katre Väli.  

Kultuuriministeerium ootab kultuurivaldkonna esindajaid dokumendi loomise teemarühmades  osalema. Selleks tuleb endast teada anda ministeeriumi kodulehel oleva ankeedi kaudu. Seejärel luuakse eri teemarühmade laudkonnad. Kohtumised leiavad aset 2019. aasta esimesel poolel ning aasta lõpuks peab olema koos piisav sisend dokumendi esimese tekstiversiooni loomiseks. Need huvilised, kes teemarühmade kohtumistele laua ümber ei mahu, saavad võimaluse avaldada horisontaalsete teemade kohta arvamust kirjalikult ministeeriumi kodulehel.

Valitsus võiks praeguse plaani kohaselt uue alusdokumendi kinnitada 2020. aasta esimeses pooles.

Lisainformatsioon  
Katre Väli
Kultuur2030 protsessi juht, Kultuuriministeeriumi teatrinõunik
628 2212

Veel uudiseid samal teemal

riikliku programmi “Pühakodade säilitamine ja areng 2014-2018“ tulemused
14.12.2018|Kultuuriministeerium

Pühakodade programmist on toetatud kirikuid ligi 13 miljoni euroga

Kultuuriministeeriumis toimus täna, 14. detsembril riikliku programmi “Pühakodade säilitamine ja areng 2014-2018“ juhtnõukogu kogunemine, kus võeti kokku lõppeva programmiperioodi tulemused. Programmi viimase viie aasta eelarve oli kokku 3,61 miljonit eurot ja toetust sai 118 pühakoda.

Foto: Eesti Kunstimuuseum
13.12.2018|Kultuuriministeerium

Valitsuse otsus tagab Niguliste jäämise muuseumiks ja kontserdisaaliks

Eesti Evangeelne Luterlik Kirik (EELK) loobus Niguliste kiriku hoone ning selle maa tagastamise ja kompenseerimise nõudest. Niguliste jääb seega muuseumiks ja kontserdisaaliks ka tulevikus.