Sa oled siin

Algab konkurss Sakala tänava teatrimaja ruumide kasutamiseks

17. jaanuar 2019 - 15:14
Sakala 3 laemaaling. Foto: Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus
Sakala 3 laemaaling. Foto: Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus

Sihtasutus Vanalinna Teatrimaja ja Kultuuriministeerium kuulutavad välja ideekonkursi, et leida tegevus teatrimajja Tallinnas aadressil Sakala 3. Konkursil valitakse välja üks või ka mitu ideed, mille üle hakatakse pidama täpsustavaid läbirääkimisi.

Kultuuriministeerium kinnitas teatri NO99 tegevuse lõppemisel, et teatri vajadusele kohandatud ruumid jäävad etenduskunstidele. Majas toimub ka praegu avalikke sündmusi, kuid Kultuuriministeerium soovib hoonesse püsivat etendustegevust.

„Riik on Sakala 3 teatrimajja pidevalt investeerinud, kuid sama oluline on teatris sisu, mis peab publikut kõnetama. Mitmeid huvitavaid mõtteid on juba tutvustatud nii Kultuuriministeeriumile kui ka ajakirjanduse kaudu avalikkusele, kuid kõigile võrdse võimaluse tagamiseks on tähtis ideid kõrvutada, mõtteid omavahel võrrelda ning kandvamad välja valida,“ ütles Kultuuriministeerium kunstide asekantsler Hillar Sein.

Kultuuriministeerium püüab konkursiga leida ideid, mis avardaksid etenduskunstide piire, oleksid uuenduslikud ja kõnetaksid publikut ka rahvusvahelisel areenil. Samamoodi on oodatud eri valdkondi siduvad ettepanekud, mis on olemasolevates ruumides elluviidavad. Konkursil osalejate küsimustele vastamiseks korraldab Kultuuriministeerium veebruaris infopäeva, mille toimumise täpsest ajast annab ministeerium teada jaanuari lõpuks.

Konkursil osalemiseks tuleb esitada idee kirjeldus, eeldatav eelarve, ajakava, loomingulise meeskonna tutvustus ning vajadusel ka võimalike koostööpartnerite loetelu hiljemalt 1. märtsiks 2019 kell 17.00. Materjalid tuleb esitada digitaalselt allkirjastatult aadressil min@kul.ee märgusõnaga Sakala 3. Idee või ideed, mille üle hakatakse läbirääkimisi pidama, valivad SA Vanalinna Teatrimaja ja Kultuuriministeeriumi esindajad ning kolm etenduskunstide valdkonna eksperti välja aprillis. 

Sakala 3 teatrimaja haldab SA Vanalinna Teatrimaja, mille asutajad on SEB, Tallinn linn ja riik. Vanalinna Teatrimaja kannab hoolt ka selle eest, et etendustegevus ei katkeks majas ka perioodil, mil endine teater NO99 enam ei tegutse, kuid uus pidev tegevus majas veel alanud ei ole. 

 

Korduma kippuvad küsimused

Millise protsessiga peab taotleja arvestama?

Esitada tuleb nõutud kirjalikud materjalid, seejärel kutsutakse 2-3 parimat vestlusele, täpsustatakse tingimusi, esitatud ettepanekut ja dokumente ning seejärel sõlmib võitja SA Vanalinna Teatrimajaga ruumide kasutamise lepingu.

Milline on täpne ajakava?

Ettepanekud esitatakse 1. märtsiks, vestlused toimuvad märtsi teises pooles ning aprillis tehakse otsus. Rendileping algab juulist 2019. Selle ajani on Sakala 3 hoone seotud juba varem 2018. aastaks kokku lepitud sündmustega.

Kes ja millisest eelarve katab Sakala 3 maja halduskulud?

Kulud kaetakse SA Vanalinna Teatrimaja riigi tegevustoetusest.

Milline on SA Vanalinna Teatrimaja personal, kas nad jäävad majja tööle ka pärast rendilepingu sõlmimist?

See on kokkulepe tulevase rentniku ja SA Vanalinna Teatrimaja vahel. Endise SA Teater NO99 toetuseks ette nähtud vahendid on olemas ministeeriumi eelarve kululagedes ning need summad jäävad etenduskunstide valdkonda.

Kui pikaks perioodiks ruumid rendile antakse?

Ruumid antakse rendile 3 kuni 10 aastaks.

Kui palju ja mille jaoks antakse toetust ruumides tegutsevale asutusele?

Toetust antakse sisutegevuseks vastavalt tulevase rentniku äri- ja tegevusplaanile.

Kes tegeleb Sakala 3 hoone külalisetenduste kokkuleppimisega ning kes saab endale renditulud (ja ühtlasi kannab tehniliste töötajate kulud)?

Seda teeb SA Vanalinna Teatrimaja. Ruumide rendileandmine kolmandatele osalistele arutatakse läbi püsirentnikuga vastavalt tema repertuaariplaanile ja ruumivajadusele.

Kes otsustab, milline idee on parim? Mille alusel seda otsustatakse?

Otsustavad SA Vanalinna Teatrimaja ja Kultuuriministeeriumi esindajad ning valdkondlikud eksperdid. Otsuse aluseks on järgmised kriteeriumid: etenduskunstide piiride avardamine, uuenduslikkus, rahvusvaheline mõõde.

Kes võivad tulla oma ideid pakkuma?

Oodatud on etenduskunstide valdkonna esindajad ning ka valdkondadevahelised ja -ülesed ettepanekud.

Milliseid ideid komisjon ootab?

Oodatakse uuenduslikke, realiseeritavaid, rahvusvahelistumisse panustavaid, etenduskunstide piire avardavaid ning valdkondadevahelist koostööd soodustavaid visioone.

 
Lisainformatsioon
Hillar Sein
Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler
628 2221
 
Katre Väli
Kultuuriministeeriumi teatrinõunik
628 2212

Veel uudiseid samal teemal

29.05.2020|Kultuuriministeerium

OLULINE! Valitsus leevendas tingimusi sündmuste korraldamisele juba alates juunist

Valitsus tegi neljapäeval, 28. mail olulisi leevendusi avalike ürituste korraldamiseks juba juunist. Palun tutvuge muudatustega ning tutvuge vajadusel täpse juhendiga. Võimalikud täpsustavad küsimused palume saata min@kul.ee.

Siim Rohtla
29.05.2020|Kultuuriministeerium

5 küsimust. Uus audiovisuaalnõunik Siim Rohtla

Kultuuriministeeriumis asub 1. juunist tööle uus audiovisuaalnõunik, varem kinonduses, üldse laiemalt  filmivaldkonnas töötanud Siim Rohtla. Milliste mõtetega uus nõunik ametisse asub? Saame tuttavaks!