Sa oled siin

Aasta kodaniku kandidaatide esitamine on avatud 4. novembrini

22. oktoober 2018 - 10:13
Aasta kodanik 2017 Rasmus Rask
Aasta kodanik 2017 Rasmus Rask

Kultuuriministeerium ootab kuni pühapäevani, 4. novembrini aasta kodaniku aunimetuse kandidaate. Aasta kodanik 2018 konkursi moto on „Ühine riik liidab“, mis lähtub Eesti Vabariigi saja aasta juubelist ja Euroopa kultuuripärandiaastast.

Kultuuriminister Indrek Saar kuulutab aasta kodaniku välja ja annab tunnustuse üle 28. novembril Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones toimuval tunnustussündmusel. Samas annab siseminister Andres Anvelt üle kodanikupäeva aumärgid inimestele, kes on edendanud kodanikukasvatust, väärtustanud kodanikuteadvust või teinud vabatahtlikku tööd oma kogukonnas.

Aasta kodaniku aunimetus antakse Eesti Vabariigi alalisele elanikule, kes on aasta jooksul üleriigiliselt silma paistnud panusega ühiskonna arengusse või saavutustega, mis aitavad kaasa kodanikuteadvuse ja ühiskonna sidususe suurendamisele ning ühiskonnaelu edendamisele. Kandidaate võivad esitada kõik soovijad. Taotluses tuleb põhjendada kandidaadi sobivust ja seost motoga, ka peab kandidaat vastama Aasta kodaniku statuudi (PDF) tingimustele.

Aasta kodaniku 2018 kandidaatide esitamise tähtaeg on pühapäev, 4. november. Oma kandidaadi saab esitada läbi veebivormi siin. Lisainformatsioon konkursi kohta on Kultuuriministeeriumi kodulehel.

Mullu, 2017. aastal pälvis aasta kodaniku tiitli sotsiaalne ettevõtja ja kodanikuühiskonna aktivist Rasmus Rask (fotol).

Kontakt

Mall Saul
Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse osakonna nõunik
628 2261
mall.saul@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

ÜRO põliskeelte aasta Eestis logo
15.02.2019|Kultuuriministeerium

ÜRO põliskeelte aasta väärtustab ka Eestis kõneldavaid keeli

Eesti Kirjanike Liidu maja musta laega saalis avatakse täna, 15. veebruaril algusega kell 11.00 pidulikult ÜRO Peaassamblee välja kuulutatud põliskeelte aasta Eestis. Eestis on UNESCO eestvõttel toimuva üleilmse teema-aasta fookuses eesti murdekeeled ja kohalikud keeled.

Telestuudio. Foto: Kultuuriministeerium
14.02.2019|Kultuuriministeerium

Algas konkurss üleriigilise televisiooniteenuse tegevusloa väljaandmiseks

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) kuulutas välja konkursi vaba juurdepääsuga üleriigilise televisiooniteenuse osutamise tegevusloa väljaandmiseks.