Sa oled siin

Aasta kodaniku kandidaatide esitamine on avatud 4. novembrini

22. oktoober 2018 - 10:13
Aasta kodanik 2017 Rasmus Rask
Aasta kodanik 2017 Rasmus Rask

Kultuuriministeerium ootab kuni pühapäevani, 4. novembrini aasta kodaniku aunimetuse kandidaate. Aasta kodanik 2018 konkursi moto on „Ühine riik liidab“, mis lähtub Eesti Vabariigi saja aasta juubelist ja Euroopa kultuuripärandiaastast.

Kultuuriminister Indrek Saar kuulutab aasta kodaniku välja ja annab tunnustuse üle 28. novembril Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones toimuval tunnustussündmusel. Samas annab siseminister Andres Anvelt üle kodanikupäeva aumärgid inimestele, kes on edendanud kodanikukasvatust, väärtustanud kodanikuteadvust või teinud vabatahtlikku tööd oma kogukonnas.

Aasta kodaniku aunimetus antakse Eesti Vabariigi alalisele elanikule, kes on aasta jooksul üleriigiliselt silma paistnud panusega ühiskonna arengusse või saavutustega, mis aitavad kaasa kodanikuteadvuse ja ühiskonna sidususe suurendamisele ning ühiskonnaelu edendamisele. Kandidaate võivad esitada kõik soovijad. Taotluses tuleb põhjendada kandidaadi sobivust ja seost motoga, ka peab kandidaat vastama Aasta kodaniku statuudi (PDF) tingimustele.

Aasta kodaniku 2018 kandidaatide esitamise tähtaeg on pühapäev, 4. november. Oma kandidaadi saab esitada läbi veebivormi siin. Lisainformatsioon konkursi kohta on Kultuuriministeeriumi kodulehel.

Mullu, 2017. aastal pälvis aasta kodaniku tiitli sotsiaalne ettevõtja ja kodanikuühiskonna aktivist Rasmus Rask (fotol).

Kontakt

Mall Saul
Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse osakonna nõunik
628 2261
mall.saul@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

Kultuuriministeeriumi hoone.
15.04.2019|Kultuuriministeerium

Toetusprogrammi „Eesti kultuur maailmas“ 2019. aasta teine taotlusvoor on avatud

Tänasest, 15. aprillist avanes Kultuuriministeeriumi toetusprogrammi „Eesti kultuur maailmas“ 2019. aasta teine taotlusvoor. Taotlusi oodatakse hiljemalt 15. maiks.

Foto: Kultuuriministeerium
15.04.2019|Kultuuriministeerium

Riigi kultuuristipendiumide ettepanekuid saab teha 22. aprillini

Veel on võimalus teha ettepanekuid riigi kultuuristipendiumide määramiseks. Kultuuriministeerium toetab stipendiumiga peamiselt õpinguid välisriigis ning võimalusel kaalukaid kultuuriprojekte ja loomingulisi tellimusi.