Sa oled siin

Aasta kodanik 2020 on Arkadi Popov

24. november 2020 - 15:15
Aasta kodanik 2020 Arkadi Popov
Aasta kodanik 2020 Arkadi Popov

Kultuuriminister Tõnis Lukas kuulutas täna, 24. novembril toimunud kodanikupäeva tunnustusüritusel aasta kodanikuks Terviseameti hädaolukorra meditsiinijuhi Arkadi Popovi.

Arkadi Popov on arst ja tervishoiujuht, Terviseameti hädaolukorra meditsiinijuht. Ta on Põhja-Eesti Regionaalhaigla kiirabikeskuse juhataja ja alates 5. detsembrist Lääne-Tallinna keskhaigla juhatuse esimees. Popov on õppinud Tartu Ülikoolis arstiteadust ja Peterburis psühholoogiat.

„Praegusel erakordsel aastal on sobilik tunnustada neid kodanikke, kes võtsid vastutuse ning tegid enamat, kui neilt oodati. Arkadi Popovi selge jutt ja otsustav käitumine koroona vastu võitlemisel on olnud erakordselt innustav. Tema on üks neist, kelle eestvedamisel ja kogu Eesti rahva ühise pingutuse tulemusena on meil siiani võimalik nautida kultuuri ning oleme suutnud hoida oma elu võimalikult avatuna. Tema ja teised temasarnased eestvedajad muudavadki Eestit turvalisemaks elupaigaks,“ kirjeldas kultuuriminister Tõnis Lukas laureaati.

Aasta kodanik 2020 aunimetuse pälvinud Arkadi Popovi sõnul on tunnustus väga suur au. 

„Kui see aasta algas, ei olnud mul isegi selliseid mõtteid, et mingisugused tiitlid järsku minu silmapiirile tekivad. Minu jaoks on see suur tunnustus. Ma ei tea, kas ma olen seda väärt, sest see mida ma tegin, tegin koostöös teiste meedikutega, Terviseameti kolleegidega, ministeeriumiga. Ja tegelikult iga inimene, kes Eestis elab, aitas väga tugevalt kaasa, sest üksinda kriisi vastu võidelda ei ole võimalik. On vaja meeskonda,“ ütles Popov.

Aasta kodaniku 2020 aunimetusele esitati ühtekokku 12 kandidaati. Aunimetusega kaasneb rahaline preemia ning alati ka Reti Saksa miniskulptuur „Ühiskonna õis“.

Aasta kodaniku tava algatas rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo 2003. aastal ning tänavu anti aunimetus välja 18. korda. Varasemate aasta kodanikega saab tutvuda Kultuuriministeeriumi veebilehel. Kodanikupäeva tähistatakse Eestis 26. novembril. See on pühendatud kõigile Eesti kodanikele ja kodanikuks pürgijatele.

Lisainformatsioon

Hannus Luure
Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooniosakonna nõunik
526 1431
hannus.luure@kul.ee

Mall Saul
Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse osakonna nõunik
628 2261
mall.saul@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

Aasta kodanik 2020 Arkadi Popov
24.11.2020|Kultuuriministeerium

Aasta kodanik 2020 Arkadi Popov: mõelge stressirohkes olukorras rohkem teiste inimeste peale

Doktor Arkadi Popov on Terviseameti hädaolukorra meditsiinijuht, kes valdab suurepäraselt kriisikommunikatsiooni ja suhtlemist avalikkusega. Koroonakriisi ajal käitus ta sama süsteemselt nagu kriisimeedikud suurte õnnetuste korral sündmuspaigal. Kuigi infomüra oli suur, aitas Popov luua ühiskonnas üldise asjakohase infofooni ja süsteemsuse. Ta oskab vestluses alati konstruktiivseks jääda ning säilitada rahu, olles eeskujuks ja inspiratsiooniks tervele Eestile.

Riina Roose. Foto: Annika Haas
26.11.2019|Kultuuriministeerium

Aasta kodanik 2019 Riina Roose: peame koguma ja pingutama vaimu

Riina Roose on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia laulupedagoog ja Tallinna Linnateatri muusikaala juhataja. Ta on muuhulgas laulupidude uurija, pidude liikumises oluline kaasamõtleja ning korraldaja. Riina Roose oli üksiti tänavuse Tartu laulupeo, mis tähistas 150 aasta möödumist esimesest laulupeost, üks lavastajatest. Ta on laulupeo juubeliaasta aasta kodanik.