Sa oled siin

5 küsimust. Garmen Tabor: kõige tähtsam on repertuaar

27. september 2019 - 9:50
Garmen Tabor ja Tanel Jonas. Foto: Ugala Teater
Garmen Tabor ja Tanel Jonas. Foto: Ugala Teater

Ugala teatrijuhina alustas sellest hooajast, mis on järjekorras sajas, tööd Garmen Tabor. Senine teatrijuht Kristiina Alliksaar viib nüüdsest uutele kõrgustele Vanemuise teatrit. Uurisime esmalt Garmenilt, kuidas ta end uues ametis tunneb, kui möödunud on paar esimest töönädalat.

Oled ise näitlejana mingis mõttes Ugalas kasvanud, sest Sinu lavaka kursus tegi seal omal ajal diplomitöid. Vahepeal on palju muutunud, aga kas iga aknaorv endiselt kõnetab?

Põhiosas on maja ju samaks jäänud. Pärast renoveerimist on ta värske ja kaunis, heledam ja avaram. Töökodades on veidi enam ruumi. Väike saal on muutunud kõige enam – ja väga sümpaatselt! Aga suur saal ja suur lava mõjuvad mulle endiselt vaimustavalt ja tuttavalt.

Ugala on väga tubli maakonnateater ja Eesti publik armastab teatrit. Kuid suures teatrimajas pole ju sugugi iseenesest mõistetav, et saalid on alati täis?

Kõige tähtsam on ikkagi kaasahaarav, üllatav, mõtlemapanev, rõõmustav ja põnev repertuaar, mille poole püüeldakse ja mida taasluuakse igal õhtul kõrgel kunstilisel tasemel ja mängurõõmuga. See on alus ja ideaal. Siit saavad alguse kõik muud, korralduslikud vajadused.

Teatrijuhi töö on väga suur planeerimise kunst ja tulevikku töötamine. Kunas jõuab aeg, kui me tunneme ära juba „päris Garmen Tabori Ugala“?

See väljend „päris Garmen Tabori Ugala” tundub muidugi veidi võõrastav, aga saan mõttest aru. Usun, et midagi hakkab selgima 2020. aasta lõpuks, sest esialgu tuleb tegeleda veel eelnevate juhtide kaasapanuga ning töötada selle nimel, et planeeritud lavastused tuleksid edukalt ja 100. hooaja vääriliselt välja. Ning et käesolev eelarveaasta lõppeks teatrile tervislikult. Samal ajal käib tõhus töö järgmise hooaja loominguliste plaanide ja eelarvega.

Siin on teatrijuhile parem käsi loominguline juht. Sinul on selleks toeks ja mõttekaaslaseks Tanel Jonas.

Tanel Jonas alustas Ugala Teatri loomingulise juhina 1. septembrist 2019. Otsisin kaua, kuid hetkel tundub, et valik on õige. Usaldan tema maitset ja valikuid ning koostöövõimet. Tanel sukeldus kohe väga kiiresti töösse ja maja on ta ka hästi vastu võtnud.

Kas teatrijuht ka ise proovisaali ning lavale jõuab?

Esialgu piirdun osalemisega Ugala muusikalis „Once”, võimalusel ka seriaalis „Õnne 13”. Kui edaspidi mahti, siis teen väikeses mahus pedagoogilist tööd Tartu Ülikoolis. Kõik ülejäänu selgub tegevuse käigus.

Aitäh! Soovime Sulle, Garmen, jõudu ja edu!

 

 

 

Veel uudiseid samal teemal

29.05.2020|Kultuuriministeerium

OLULINE! Valitsus leevendas tingimusi sündmuste korraldamisele juba alates juunist

Valitsus tegi neljapäeval, 28. mail olulisi leevendusi avalike ürituste korraldamiseks juba juunist. Palun tutvuge muudatustega ning tutvuge vajadusel täpse juhendiga. Võimalikud täpsustavad küsimused palume saata min@kul.ee.

Siim Rohtla
29.05.2020|Kultuuriministeerium

5 küsimust. Uus audiovisuaalnõunik Siim Rohtla

Kultuuriministeeriumis asub 1. juunist tööle uus audiovisuaalnõunik, varem kinonduses, üldse laiemalt  filmivaldkonnas töötanud Siim Rohtla. Milliste mõtetega uus nõunik ametisse asub? Saame tuttavaks!