Sa oled siin

Ugala Teatri kunstikonkurss

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Ugala teatriga viis läbi kunstikonkursi, et leida sobivaim teos Ugala teatri õuealale. Konkursi žürii valis kaheksa võistlustöö hulgast võitjaks Kaiko Kivi, Bruno Lillemetsa ja Argo Männiku ideekavandi märgusõnaga "Eesriie“. Konkursi tulemusena püstitatakse Ugala teatri õue lainelise pinnaga metallteos, mis visuaalselt imiteerib teatri eesriiet.

 

Info teose kohta:

  • Hankija: Ugala Teater SA
  • Konkursi tulemus: võitjaks valiti töö „Eesriie“
  • Asukoht: Ugala Teatri õueala Reinu tee poolses osas, Vaksali 7, Viljandi
  • Autorid: Kaiko Kivi, Argo Männik ja Bruno Lillemets
  • Liik: CorTen terasest installatsioon
  • Mõõdud: kõrgus 3,3 ja pikkus 40 meetrit
  • Maksumus kokku: 65 000 EUR + km
  • Valmimise aasta: 2017
  • "Ugala teatri õue püstitatakse optilist illusiooni pakkuv „Eesriie“"

Autorid on oma teost kirjeldanud nii:

Inimesele on omane, et ta eelistab vahelduva sügavusega maastikke kinnistele või liiga avatud maastikele. Nii lage väli kui ka tihe padrik võivad olla potentsiaalselt ohtlikud. Selle nähtuse põhjus on evolutsioonipsühholoogias ja just sellepärast on meie parkides põõsad ja metsatukad – et tuua vaatevälja turvalist vaheldust. Kunstiteos „Eesriie“ pakub sedasama, kuid hoopis teistsuguse materjali ja vormiga.

Kõledasse tühja sisehoovi on loodud liigendav tihedus, mis harmoneerub maja üldise värvigammaga. Kaugemalt vaadates moodustab teos eesriide sarnase lainelise pinna, mille tihedus ja struktuur on igast vaatenurgast erinev - ühest küljest pea läbipaistev ja teisest küljest täielikult suletud. Teose ilme on varieeruv ka ajas - hommikul on valgus ühel ja õhtul teisel küljel ning keskpäevapäikese paistel loovad ribide omavarjud põnevaid visuaalseid efekte. Õhtul hämaruses ja pimedas on teos altservast valgustatud ning avaneb hoopis uuel efektsel moel - ruumiline struktuur, mis on riivamisi valgustatud, jääb pimeduses justkui õhku rippuma.

Eesriide tehniline kontseptsioon kasvas välja mõttest ühendada kaasaegse tootmise efektiivsust ja käsitöömeistri materjalitunnetust ja loomingulisust. Põimida käsitöö digitaalse tootmisega, luues midagi, mis ei oleks võimalik või mõistlik ei ühe ega teiseta. Idee oli luua tasapinnaline korduv struktuur, mis optilise illusioonina mõjuks ruumiliselt.

 
Viimati uuendatud: 14. mai 2019