Rahvusvaheline tegevus

Teatriteemalist välissuhtlust veab Eesti Teatri Agentuur.

Eesti lavastusi, näidendeid ja ka loovtöötajaid tutvustab agentuur välismaal Draamamaa ekspordiplaani abil.

Eesti teatrielu rikastavad mitmed rahvusvahelised teatrifestivalid. Loovisikutele pakutavate residentuurivõimaluste kohta saab ülevaate residentuure tutvustavalt lehelt.


Rahvusvahelised teatrifestivalid Eestis

  • SAAL Bienaal on rahvusvaheline etenduskunstide festivali, kuni 2014. aastani kandis festival nime AugustiTantsuFestival. Festival toimub Tallinnas. 
  • Iga kahe aasta tagant toimuv Baltoscandal esitleb Euroopa ja maailma otsingulist teatrit ja uuenduslikke suundi etenduskunstides. Festival toimub Rakveres.
  • Festivalil saab näha Venemaa viimaste hooaegade parimaid lavastusi, mis on Vene Teatriliidu Kuldse Maski preemia nominendid või laureaadid. Festival toimub Tallinnas.
  • NuQ Treff on rahvusvaheline visuaalteatri festival, mis tutvustab nüüdisaegset nukukunsti ja uudseid teatrivorme, hoiab ja kannab edasi nukuteatri traditsioone ning viljeleb tänavateatrit. Festivali korraldab SA Nuku ja see toimub Tallinnas.
  • Alates 2000. aastast iga kahe aasta tagant toimuv rahvusvaheline teatrifestival Talveöö Unenägu toob Tallinnasse erinäolist teatrikunsti kogu maailmast. Festivali korraldab Tallinna Linnateater.
  • NoTaFe
    Etenduskunstide festival NoTaFe nädalane programm sisaldab erinevaid õpitubasid ja etendusi, vestlusi ja diskussioone, organiseeritud kohtumisi nii õpetajate kui esinejatega. NoTaFe toimub Viljandis.

 

Viimati uuendatud: 16. juuli 2018