Rahvusvaheline koostöö

Eesti on hästi integreeritud rahvusvahelistesse arhitektuurivõrgustikesse ja poliitikafoorumitesse ning osaleb Euroopa arhitektuuripoliitika arengusuundade kujundamisel.

Rahvusvahelises tegevuses on riigi oluline partner MTÜ Eesti Arhitektuurikeskus, mille peamised tegevusalad on Eesti arhitektuuri tutvustamine välismaal ja arhitektuurieksport.
 
Riik toetab osavõttu rahvusvahelistest arhitektuurivaldkonna suursündmustest ja osaleb aktiivselt rahvusvahelise arhitektuuripoliitika kujundamisel.
 
Kultuuriministeerium aitab kujundada Eesti seisukohti kultuuriväärtuste kaitses ja keskkonnakujunduses, et Eesti saaks liituda Euroopa maastikukonventsiooniga.
 

Tähtsamad rahvusvahelised festivalid ja muud sündmused


Eesti on esindatud olulisematel rahvusvahelistel foorumitel, arhitektuurifestivalidel ning rahvusvaheline arhitektuurifestival toimub üle aasta ka Tallinnas. 

 • Euroopa arhitektuuripoliitikate foorum ehk EFAP (European Forum for Architectural Policies) 

  Kultuuriministeerium on EFAPil osalenud alates 2007. aastast. Foorum toimub igal aastal Euroopa Liidu eesistujariigis, kus peetakse kaks EFAPi konverentsi.
   
  2018. aastal, kui Eesti on Euroopa Liidu eesistujamaa, toimuvad EFAPi konverentsid Tallinnas.
   
 • Veneetsia arhitektuuribiennaal

  Eesti on maailma suurimal arhitektuurifestivalil Veneetsias osalenud alates 2000. aastast.
   
  Eesti osalust biennaalil korraldab MTÜ Eesti Arhitektuurikeskus ning rahastavad Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium ja eratoetajad.
   
  2014. aasta biennaalil esindab Eestit ekspositsioon „Vaba ruum“, mille autorid on noored arhitektid Johanna Jõekalda, Johan Tali ja Siim Tuksam.  
   
  Loe Veneetsia arhitektuuribiennaali kohta lisa Arhitektuurikeskuse veebilehelt ja arhitektuuribiennaali korraldajate veebilehelt.
 • Tallinna arhitektuuribiennaal

  Tallinna arhitektuuribiennaal (TAB) on rahvusvaheline arhitektuuri ja linnaplaneerimise foorum, mida korraldab MTÜ Eesti Arhitektuurikeskus.
   
  Järgmine ja järjekorras kolmas TAB toimub septembris 2015.
   
  TAB on mitmekesise programmiga arhitektuurifestival, mis soodustab Eesti ja välisarhitektuuri ning arhitektide ja avalikkuse sünergiat, pakkudes võimalust kontakte luua ja ideid vahetada.
   

 

Viimati uuendatud: 25. august 2017