Sa oled siin

Tallinna Vangla kunstikonkurss

Riigi Kinnisvara AS koostöös Tallinna Vanglaga kuulutas välja kunstikonkursi, et leida sobivaim skulpturaalne ideelahendus Kristjan Palusalu mälestusmärgile.

 

Tallinna Vangla soovib mullu novembris avatud uues vanglakompleksis jäädvustada vääriliselt oma ühe kuulsaima töötaja mälestuse kunstilises vormis.

Alates 1932. aastast kuni Nõukogude okupatsiooni alguseni töötas eesti maadleja ja kahekordne olümpiavõitja Kristjan Palusalu Tallinna Keskvanglas, mis tänaseks on liidetud Tallinna Vanglaga, vanglaametnikuna – alguses nooremvalvurina ning hiljem veltveeblina.

Mälestusmärgi asukohaks on planeeritud Tallinna uue vangla välisterritooriumil pääslahoone lõunapoolse otsa esisel asuv sillutatud plats.

Konkursi võitjalt tellitava teose maksumuse suurus on 65 000 eurot, milles sisaldub ka autoritasu. Summale lisandub käibemaksukohuslaste puhul käibemaks.

Auhinnafondi suurus on kokku 2250 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, see sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses. Teise koha preemia suurus on 1500 eurot ning kolmanda koha preemia suurus 750 eurot.

Žüriisse kuuluvad:

  • Tiiu Kirsipuu (Eesti Kunstnike Liit)
  • Mari-Liis Tammi (Eesti Kunstnike Liit) 
  • Andreas Trossek (Eesti Kunstiteadlaste- ja Kuraatorite Ühing) 
  • Indrek Saarepera (Tallinna vangla arhitekt)
  • Hannes Liivak (Tallinna Vangla direktor)
  • Helle Palusalu (Kristjan Palusalu tütar)
  • Madis Iganõmm (Kristjan Palusalu Spordikool)

Kunstikonkursile pakutav ideekavand peab olema tehniliselt teostatav, kõrgel kunstilisel tasemel ning sobituma ümbritseva arhitektuurse kontseptsiooniga. Mälestusmärk peab olema valmistatud ilmastikukindlatest ja püsivatest materjalidest.

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 5. aprill 2019 kell 13.00.

 

Lisainfo

 

Viimati uuendatud: 27. veebruar 2019