Sa oled siin

Sillamäe ühishoone kunstiteose konkurss

Riigi Kinnisvara koostöös Siseministeeriumiga kuulutas välja kunstikonkursi, et leida sobivaim kunstiteose ideelahendus Päästeameti ja Politsei- ja Piirivalveameti ühishoone peasissepääsu esisele avalikule platsile. Hoone paikneb Sillamäel, I. Pavlovi 4.

 

Otsitav kunstiteos peab olema mahuline, kõikidest külgedest vaadeldav skulptuur või installatsioon. Kunstiteose lahendus võiks lähtuda hoone otstarbest ja arhitektuursest lahendusest.

Teost luues võiks lähtuda märksõnadest – sõbralik, esinduslik ja riigi kohalolek. Kavandatav kunstiteos peaks olema ajas vastupidavast mittepõlevast materjalist või materjalidest. Kunstiteose gabariitmõõtmed ei ole määratletud, kuid taies peab olema eemalt nähtav ja mõõtmetelt sobituma ehitatava hoonega.

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib Riigi Kinnisvara läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 37 000 eurot, milles sisaldub ka autoritasu. Summale lisandub käibemaksukohuslaste puhul käibemaks. Auhinnafondi suurus on kokku 600 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, see sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses.

Žüriisse kuuluvad:
  • Juhan Rohtla - Sillamäe Päästeameti ja Politsei- ja Piirivalveameti ühishoone arhitekt Kuu arhitektidest;
  • Leena Kuutma - Eesti Kunstnike Liidu esindaja;     
  • Vergo Vernik, Eesti Kunstnike Liidu esindaja;
  • Eha Komissarov - Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindaja;
  • Madis Tuuder - Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindaja;
  • Piret Lilleväli, Siseministeeriumi asekantsler

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 11. detsember 2019 kell 15.00.

Lisainfo

 

Viimati uuendatud: 20. september 2019