Sa oled siin

Rahvusvaheline koostöö

Eesti muuseumid osalevad mitmes rahvusvahelises koostööprojektis ja on võitnud ka silmapaistvaid auhindu.

Kumu kunstimuuseum võitis 2008. aastal Euroopa aasta muuseumi tiitli. Eesti Meremuuseumi lennusadama vesilennukite angaarid võitsid 2013. aastal Euroopa kõrgeima tunnustuse kultuuripärandi hoidmisel ja taastamisel – Europa Nostra ja Euroopa Liidu kultuuripärandi grand prix’ – ning 2014. aastal pälvisid Euroopa aasta muuseumi žürii erilise äramärkimise.
 

Tähtsamad rahvusvahelised koostöövõrgustikud


Eesti on tegev mitmes rahvusvahelises muuseumialases koostöövõrgustikus, nendest olulisemad on ICOM Eesti Rahvuskomitee ja Euroopa Muuseumifoorum.

 • ICOM Eesti Rahvuskomitee
   

  ICOM Eesti Rahvuskomitee on Rahvusvahelise Muuseumide Nõukogu ICOM (International Council of Museums) liige. ICOM on suurim ülemaailmne muuseumide valdkonda ühendav organisatsioon, kus on üle 30 000 liikme.
   
  ICOM Eesti Rahvuskomiteesse kuulub üle 100 individuaalliikme Eesti muuseumidest ja neli muuseumi institutsionaalse liikmena. 
 • Euroopa Muuseumifoorum ja muuseumiauhinnad
   

  Euroopa Muuseumifoorum arendab Euroopa Komisjoni toel juba 1977. aastast diskussiooni muuseumide ühiskondliku rolli üle, edendab nende arengut ja kujundab mainet ning annab välja Euroopa aasta muuseumi auhinda.
   
  Euroopa aasta muuseumi tiitel on Euroopa kõige prestiižikam muuseumide auhind, mis väärtustab innovatsiooni, publikukesksust ja professionaalsust. Auhind antakse unikaalse atmosfääriga muuseumile, mis panustab publikus huvi äratamisse, oskab teemasid loominguliselt esitleda ja tõlgendada ning on sotsiaalselt vastutustundlik, loov ja uuendusmeelne oma haridustegevuses. 
   
  2014. aastal peeti Euroopa muuseumifoorumi aastakonverents Tallinnas. Konverentsil anti üle ka Euroopa aasta muuseumi auhind. Ürituse peakorraldaja oli Eesti Kunstimuuseum.

 

Viimati uuendatud: 27. juuni 2014