Sa oled siin

Laste ja noorte kultuuriaasta 2017

2017. aasta on laste ja noorte kultuuriaasta, mis väärtustab meie järelkasvu nii looja kui publikuna, seob kultuuri eri valdkondi ning koondab hulgaliselt mitmesuguseid ettevõtmisi nii väikestele kui ka suurtele. Laste ja noorte kultuuriaasta on ellu kutsunud Kultuuriministeerium ja selle läbiviimist koordineerib Eesti Lastekirjanduse Keskus.

Alanud on põnev aasta väikestele ja suurematele. Teema-aasta tunnuslause “Mina ka!” ning märksõnad iseolemine ja koostegutsemine kõnetavad ka täiskasvanut, kutsudes üles mõtestama ning väärtustama last ja noort nii looja kui ka publikuna. Toetades ja innustades oma järelkasvu, tagame järjepideva ja rikkaliku kultuurielu ka tulevastele põlvedele.

Mida laste ja noorte kultuuriaasta endaga toob?

Programm hõlmab mitmesuguseid ettevõtmisi. Suursündmustest on kavas XII noorte laulu- ja tantsupidu “Mina jään” ning Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud elamustuur Laste Vabariik, kuid panustatakse ka väiksematesse kogukondlikesse ettevõtmistesse.

Esita oma idee ja vii see ellu.

Avatud on laste ja noorte kultuuriaasta sündmuste ideekonkurss “50 ideed!”, mille eesmärk on erisuguste algatuste ja sündmuste abil muuta laste ja noorte kultuurielu veelgi sisukamaks ja põnevamaks. Ideekonkursil osalema ja häid ideid välja pakkuma ning ellu viima on oodatud kõik soovijad üksinda või meeskonnana, olgu need pered, sõpruskonnad, kogukonnad või asutused. Eelistatud on projektid, kus lapsed ja noored on idee autorid või kaasautorid ning osalevad ka projekti elluviimises.

Kus leiab infot?

Et kultuurihuvilisel oleks põnevatest sündmustest parem ülevaade, koonduvad kõik ettevõtmised teema-aasta kodulehel asuvasse kultuurikalendrisse, kuhu läbi kultuur.info portaali saavad kõik korraldajad üle Eesti edastada lastele ja noortele suunatud ettevõtmisi.
Rohkem informatsiooni laste ja noorte kultuuriaasta kohta saab teema-aasta koduleheltFacebooki lehelt ja Instagrami kontolt.

Häid koosloomiselamusi nii väikestele kui suurtele laste ja noorte kultuuriaastal!
 

Viimati uuendatud: 14. mai 2019