Sa oled siin

Kultuur 2030

"Kultuuripoliitika põhialused 2030" väljatöötamise protsess
 

Kultuuripoliitilisi arengusuundi seadva dokumendi „Kultuuripoliitika põhialused aastani 2020“ (122.09 KB, PDF) tähtaeg saab peagi otsa. Just nüüd on õige aeg hakata mõtlema kultuuripoliitika uutele eesmärkidele ja visioonidele aastani 2030. Tuleb asuda kaaluma, milliseid sisulisi ja vormilisi muudatusi tuleks teha, et uus alusdokument saaks veelgi selgem, ülevaatlikum ja ajakohasem.

Kultuuripoliitiliste arutelude protsess keskendub seekord pigem horisontaalsetele, kõiki kultuuriinimesi ühendatavatele teemadele, mitte igale üksikule alavaldkonnale eriomastele valikutele. Soovime kutsuda ühiste töölaudade taha kultuuripoliitiliselt oluliste teemade ja põhimõtete üle arutama eri kultuurialade esindajad, aga kaasata ka eksperte teistest sektoritest, et kirjeldada ühiseid eesmärke ja suundmusi, mis toetaksid Eesti kultuuri arengut järgmisel kümnendil.

Kindlasti on nende oluliste teemade seas näiteks regionaalne kultuurikaart, rahvusvahelised suhted, loovisikute toimetulek, valdkondlikud rahastamismudelid, kultuuri ligipääsetavuse küsimused, aga ka säästva arengu ja kultuurilise mitmekesisuse temaatika.

Alusdokument "Kultuuripoliitika põhialused 2030" peaks valmima hiljemalt 2020. aasta esimeseks kvartaliks. Protsessi ülesehituse ja kaasamiskava kohta anname täpsemalt infot 2018. aasta novembrikuus.

Osale kultuuripoliitika põhialuste 2030 koostamise protsessis! Selleks palume täita osalemisankeet.

 

 

Aegtelg

 

 

Pressiteated ja artiklid

 

 

 

Katre Väli
protsessijuht

Telefon 628 2212

Katre.Vali@kul.ee

 

Viimati uuendatud: 30. november 2018